Skocz do zawartości

B-17 Flying Fortress by Rokowski/Kajor


Rekomendowane odpowiedzi

zmniejszyć skok

Zwiększyć!

Panowie, może jakieś argumenty... Bo wg mojej wiedzy nie trzeba zmieniać skoku.

http://www.mh-aerotools.de/airfoils/propuls2.htm#MultibladeSelection

The propeller pitch is affected only by a negligible fraction, if we do not change to a very high number of blades. It could be reduced by 1 to 5 percent if more than 3 blades are used.

 

Now the replacement propeller for our 2 bladed 12 x 10 inch model aircraft propeller would be a 10 x 10 inch four bladed propeller.

 

As a result we can state that a diameter reduction by 10% is necessary for the 2 > 3 blade change and a reduction by 16% for the 2 > 4 blade change.

 

http://www.rc-network.de/magazin/artikel_06/art_06-090/Richtigen_Propeller_auswaehlen_v2.xls - a tu dla dokładnych obliczeń dla leniwych ;-)

 

Czyli dla omawianego przypadku zamiast 10x6x2 dać 9x6x3 dla maksymalnego wykorzystania silnika. 9x5x3 na pewno da lepsze wykorzystanie mocy niż obecne 8x4x3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis front robot przesuniety zostal na wykonanie podwozia i jak sie uda zainstalowanie gondoli silnikow. Na razie mam rozwiazanie ktore pozwoli na ew demotaz podwozia, czyli kawalki skejki wklejone na zywicy do ktorek przykrece plytke podwozia, mam nadzieje ze wytrzyma. Golen jest amortyzowana, niemniej jednak pojawia sie watpliwosc czy wytrzyma przy twardszym ladowaniu, poniewaz w kierunku przod-tyl jest na sztywno.

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J

Masz daleko punkt podparcia podwozia, jeśli w tym miejscu jest dość cieńko epp to daj z drugiej strony kawałki wzmocnień z prętów węglowych.

Zostalo ok 1 cm EPP ale i tak nakwieksze obciazenie idzie na mocowanie a tam EPP jest grubo. Bardziej raczej niepokoi mnie mozliwosc wyrwania podczas ladowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Takie pytanie, bo dziwnie wygląda to na zdjęciach.

Czy koła nie wypadną czasem ZA środkiem ciężkości?

Pozdrawiam

Oryginalnie Forteca ma kola wlasnie mocno s przodu - o to chodzi ?

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

A u mnie to tak wyglada:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o wypuszczone podwozie ( jak do startu lub lądowania). Na fotce wygląda jakby koła były w połowie skrzydła, a SC wypadnie bliżej natarcia. Wygląda jakby model miał upaść na pysk i się już nie podnieść...

Ale może to tylko takie złudzenie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o wypuszczone podwozie ( jak do startu lub lądowania). Na fotce wygląda jakby koła były w połowie skrzydła, a SC wypadnie bliżej natarcia. Wygląda jakby model miał upaść na pysk i się już nie podnieść...

Ale może to tylko takie złudzenie.

Pozdrawiam

Kurcze tego nie sprawdzilem .......... chyba masz racje - tylko jak to sprawdzic ? bo przesunac podwozie do przodu teraz bedzie juz ciezko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis powstaly skrzydla, finalnie przesunalem podwozie przed SC ok 1,5 cm wszystkie polaczenia beda tworzone wg. schematu Marcina w najblizszym czasie, ponizej kilka fotek.

 

Dołączona grafika

 

 

 

https://picasaweb.google.com/lh/photo/DsEykJmaun0Mc80DQ9_qLdMTjNZETYmyPJy0liipFm0?feat=directlinkDołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam po dluzszej przerwie :)W ciagu weekendu udalo mi sie wstepnie zestawic skrzydla z kadlubem i zainstalowac luk bombowy, ponizej krotka "filmowa" relacja mych poczynan ;)- przepraszam za jakosc -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.