Skocz do zawartości

Osłona serwa - czy da się zrobić "domowym" sposobe


marcel_Kaszëbë

Rekomendowane odpowiedzi

i zalaminował od góry

Myślałem raczej o jakimś prostszym sposobie. Nie mam tkaniny, musiałbym kupować. Zabawa ze szlifowaniem itd. Nieopłacalne bo w sklepie kosztują 4,5 zł za parę. Przy okazji jakichś zakupów zamówię, ale teraz na szybko coś chciałem ulepić do skrzydła które buduję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca mnie zrozumieliście.

 

Po pierwsze - nie musisz w skrzydle zakrywać.

Wiem że nie muszę, ale chodzi mi tutaj tylko o walory estetyczne, na właściwości lotne nie ma to prawie żadnego wpływu.

 

W depronie po prostu wytnij okienko zamontuj serwo i przykryj wyciętym kawałkiem.

Tak Robert, sposoby znam, chodzi mi o zakrycie orczyka tym "garbem" na wytłoczce. Samo serwo okleję folią i nie będzie w ogóle widoczne, ale chciałem zakryć orczyk tak jak ma np. Pietka w swoim skrzydle:

Dołączona grafika

 

Chodzi tylko o walory estetyczne. Można kupić taką pierdołę przy okazji jakichś zakupów, ale myślałem że jakiś domowy sposób też na to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie użyj czegoś co masz pod ręką. Np przepołowiony pingpong, albo kawałek kubeczka po serku/jogurcie. Osłonkę na orczyk możesz mieć w dowolnym kształcie, nie musisz przecież mieć wąską i wysoka a np kroplową.

Albo zrób kierownice na skrzydle i zamaskuj w nich orczyk z popychaczem. Może się okazać, że winglety będą mogły być wtedy mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weż trzy blaszki aluminiowe o wymiarach zbliżonych do tej osłonki serwa. Trzy, bo będą potrzebne po dwie na jedno serwo (drugie jest niestety odwrotne). Jeśli masz w domu imadło-rozsuń szczęki na odleglość taką, jaka jest szerokość garbu na serwie. następnie przy pomocy młotka i ew. jakiegoś wkrętaka, wyklep w blaszcze leżącej na szczękach garbik taki jaki jest na osłonce serwa. Jest to bardzo łatwe do zrobienia w tak miękkiej blasze, jak aluminiowa. Zrób takie dwie blaszki-lewą i prawą. Powinny wyglądać tak samo jak osłonka serwa. Będą jedynie blaszane. Jeszcze raz podkreślam, że jest to, wbrew pozorom, bardzo łatwe do wyklepania. Następnie weź pozostałą, nie klepaną blaszkę i wytnij w niej podłużną szczelinę, nieci szerszą, niż garbik na wyklepanej blaszce. Będzie to zewnętrzna część przyrządu do tłoczenia na gorąco-jedna na dwie osłonki-lewą i prawą. Bo możesz ją odwracać. Blaszka ta powinna przykrywać tą wytłoczoną, a garbik powinien wchodzić w wyciętą szczelinę. Teraz wytnij sobie nieco większe, od blaszek, kawałki tworzywa (najlepiej z osłonek przezroczystych wielu towarów, jakie dzisiaj kupujemy w sklepach. Tzw. blisterów. Są różnej grubości. Są lepsze od bytelek PET, bo są płaskie). Na wytłoczonej blaszce połóż teraz kawałek tworzywa, podgrzej opalarką i przykryj szybko nagrzane tworzywo, blaszką ze szczeliną. Potrzymaj ściśnięte, przez chwilę, aż ostygną. Otrzymasz wytłoczki identyczne, jak w oryginale. Od wielu lat tak robię. Nożyczkami przytnij wytłoczę do ostatecznego kształtu. Masz rację, modelarz budując model, powinien go również robić tak, by dobrze wyglądał. Rady dawane powyżej są wg. mnie niegodne modelarza. To szmaciarstwo, nie modelarstwo. pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.