Skocz do zawartości

Kret Ultrona


Autsajder1983
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Polatałem dzisiaj trochę swoim Zlinem 50

Zlin 50

oraz Ultronem.

 

Temperatura -8

 

Niestety dzisiejsze latanie nie obyło się bez ofiar.

Ofiarą padł Ultron.

Na początku wszystko było ok.

Jednak po jakiś 30 sekundach lotu silnik nagle wszedł na maksymalne obroty stery w maksymalne wychylenie i piękny korek z 20 metrów zakończył się ogromnym kretem.

 

tak jakbym stracił panowanie nad modelem na nic nie reagował. Zastanawiam się co mogło być przyczyną.

wyposażenie:

emax 2822

regulator mystery 20A

serwa hxt 900

odbiornik corona RP6D1

pakiet turnigu 800 mah

radio Hitec Optic 6 (35 mhz)

 

Pakiet naładowany gdyż do końca szedł na wysokich obrotach (po uderzeniu napięcia na celach po 4,15. pakiet więc chyba odpada.

Po kraksie odbiornik tak jakby się nie widział z radiem ( po powrocie do domu już było ok)

Napięcie zasilające radio też ok ( sprawność radia potwierdza późniejszy lot zlina bez problemów z innym odbiornikiem i wyposażeniem). Radio sygnalizowało niskie napięcie dopiero po locie zlinem.

 

Straty:

Model zniszczony do skrzydeł o dziwo dalej wszystko ok:) ( tak więc do odbudowy się nadaje)

Ośka 2822 do wymiany o dziwo śmigło przetrwało:)

Kondensator na regulatorze do wymiany widać że dostał prawdopodobnie pakietem gdyż się odkształcił.

Kondensator już wymieniony (o dziwo pakiet cały)

Czy możliwe jest że do regulatora dostała się niewielka ilość śniegu prze lotem (leżał na ziemi) i to spowodowało kraksę.

Po krecie trochę śniegu w nim było, jednak mogło dostać się przy kraksie.

Teraz pytania:

1. Gdzie mogę kupić termokurczkę na regulator??

2. Czy możliwe jest że do regulatora dostała się niewielka ilość śniegu prze lotem (leżał na ziemi) i to spowodowało kraksę??

Po krecie trochę śniegu w nim było, jednak mogło dostać się przy kraksie.

3. Czy popychacze sterów zrobione z prętów węglowych mogły zakłócić odbiór??

4. Czym zastąpić kabel anteny (izolacja się przetarła) czy po prostu zaizolować ??

 

Zdjęcia rozbitka niebawem:)

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

popychacze

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Gdzie mogę kupić termokurczkę na regulator??

Chyba mam kawałek, podaj adres na PV

2. Czy możliwe jest że do regulatora dostała się niewielka ilość śniegu prze lotem (leżał na ziemi) i to spowodowało kraksę??

TAK!

3. Czy popychacze sterów zrobione z prętów węglowych mogły zakłócić odbiór??

Tak. Ja oddalam antenę od prętów, np. ciągnąc ją po skrzydle.

4. Czym zastąpić kabel anteny (izolacja się przetarła) czy po prostu zaizolować ??

Jeśli drut jest cały, to naciągnij termokurczliwy wężyk i obkurcz. Jak nie masz wężyka, to przyślę razem z osłoną regulatora.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po wysuszeniu (już poleżał na letnim grzejniku) mogę bez obaw używać tego regulatora??

Czy śnieg w regulatorze pozbawił by mnie kontroli nad serwami?? ( do końca szedł do Ziemi na maksymalnych obrotach)

 

Zastosuje więc popychacze tak jak w oryginalnym projekcie (linki).

Zrobiłem takie gdyż dodało to sztywności sfatygowanemu ogonkowi:)

Po odbudowie regulator i pakiet umieszczę w środku kadłuba a klapkę dam od góry (gdzieś widziałem na forum taki patent w ultronie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Napisałeś, że po kraksie odbiornik jakby "nie widział się" z radiem, a w domu było już wszystko w porządku. Miałem kiedyś podobny problem z Coroną 8-mio kanałową 35mHz . Na mrozie następowała utrata łączności i też miałem kraksę, model przestał reagować na stery, w domu było już wszystko OK. Powodem były zimne luty w odbiorniku. Na Twoim miejscu sprawdziłbym też odbiornik.

 

Pozdrawiam Krzysiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dotychczas odbiornik działał Ci na mrozie to być może nie jest to jego winą. Najlepiej włóż odbiornik na kilkanaście minut do zamrażalnika w lodówce, a potem zanim się nagrzeje podłącz i spróbuj czy działa. Ja swój odbiornik wysyłałem do p. Pieca z Bydgoszczy, ponieważ sam nie czułem się na siłach poprawiać lutowanie. Po poprawieniu lutów było wszystko OK.

 

Krzysiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.