Skocz do zawartości

REICHARD - SIRIUS


Marcin851
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 136
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam :) Zamówiłem te zatrzaski/nastik/ dzisiaj mi przyszły i... chyba jak się skrzydła zatrzaśnie to raz i na stałe :shock: a przy rozpięciu to albo połamie się kadłub albo wyrwie żebra w skrzydłach!(o ile klej utrzyma) Cholernie mocne! :shock: zatrzasłem na sucho chcąc sprawdzić i nie mogłem je rozłączyć. Kombinerki, śrubokręt płaski i w h... siły by to rozłączyć! Potwierdzam MOCNE!!!!!!!!!!!!!!!!!! :):D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Zamówiłem te zatrzaski/nastik/ dzisiaj mi przyszły i... chyba jak się skrzydła zatrzaśnie to raz i na stałe :shock: a przy rozpięciu to albo połamie się kadłub albo wyrwie żebra w skrzydłach!(o ile klej utrzyma) Cholernie mocne! :shock: zatrzasłem na sucho chcąc sprawdzić i nie mogłem je rozłączyć. Kombinerki, śrubokręt płaski i w h... siły by to rozłączyć! Potwierdzam MOCNE!!!!!!!!!!!!!!!!!! :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okleiłem ster kierunku :) Pierwszy raz bawiłem się w oklejanie folią i myślę że nie wyszło aż tak źle nie mając o tym zielonego pojęcia tylko tyle co wyczytałem w necie :)

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Ster kierunku gotowy :D

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okleiłem ster kierunku :( Pierwszy raz bawiłem się w oklejanie folią i myślę że nie wyszło aż tak źle nie mając o tym zielonego pojęcia tylko tyle co wyczytałem w necie :)

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Ster kierunku gotowy :P

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gentelman,

Gorąca prośba, doradźcie coś ze stajni Reicharda 3,5 - 4m do termiki. Zastanawiałem się nad Lukym sportem lub tym większym, ale nie mam pewności czy to już nie za duża rozpiętość na technologię styro-balsa-folia. Więc Fantasy? Z drugiej strony budżet na płatowiec nie powinien przekroczyć 2 koła. Widzę, że wyroby Reicharda macie już obcykane. Czy pamięta ktoś może gdzie w "warsztacie" stoi o zawiasach silikonowych, które doradzał w Siriusie chyba kol. Jurek M?.

Pozdrawiam serdecznie

Bertzilla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej - w Luky Sporcie są dobrze zaprojektowane i wlaminowane podłużne wzmocnienia kewlarowe (płat i kadłub). Mam nadzieję że przy tej wielkości modelu będzie wszystko OK. Co do własności lotnych - zobaczę po oblocie. Faktycznie jest bliźniak Luky'ego - Termic ale nie mam wiedzy o nim. Widzałem go na stronie producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Jestem za "SIRIUSEM". Uniwersalny.- na zbocze i w termice -to mój pierwszy "prawdziwy" motoszybowiec. Kupilem używanego w bardzo dobrym stanie. Powymienialem serwa-miał hs -81 na MG - wzmocnilem kadłub-spisuje sie świetnie. Naprawialem go kilka razy - latwy w reanimacji- ma świetna kolorystykę-robi wrażenie- Polecam na "poczatek"-pozdrawiam Janek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się troszkę przy skrzydłach:

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Jak widać dwa pręty trzymające skrzydła fi 8mm i fi 3mm. Jakoś tak nie mam pewności co do nich fi 8mm do skrzydła wchodzi 95mm, fi 3mm wchodzi 24mm. Czy to aby nie za mało jak na skrzydło 1500mm? Czy przy lekkiej beczce, pętli, korkociągu nie sklapną mi się skrzydła? A może jakoś przerobić i dać coś dłuższego? Jeszcze co do tego pręta 8mm ważącego troszkę dużo bo aż 110g czy nie byłoby dobre zastąpić go jakąś rurką węglową dużo lżejszą, czy może ta rurka byłaby za słaba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie pręta stalowego na węglowy w ASW-28 został mi fajny kawałek pręta węglowego. Ma długość 37,5cm i waży tylko 28g więc chyba warto wymienić. Jeżeli chcesz to możesz sobie po niego do mnie podjechać. Oddam Ci bezpłatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Marcinie . Zastosowaleś- do łączenia skrzydel "pogrzebacz" m-ki reichard jak w papierach.. Nie polecam Ci akrobacji Siriusem...ja to robilem i bagnet wylazł mi przez pokrycie płata...skrzydla się rozpięły i na szczęście model runąl na drzewo działkowicza turlał sie po galęziach , ktore przejely uderzenie...dobrze ,że nikt nie oberwał. Sirius nie nadaje sie do takich ewolucji. Pozdrawiam Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.