Skocz do zawartości

Zbiór dziwnych wypowiedzi o Katanie i nie tylko...


leszek-bart

Rekomendowane odpowiedzi

Przykładowy,wręcz podręcznikowy post jak nabijać na forum nietypowymi wypowiedziami , pisać o wszystkim i o niczym ,oraz udawać ,że się na czymś zna i nie tylko...

Tomek

 

Tak sobie policzyłem ile wyjdzie gotowy model . I tak :

Folia 3*40 zł = 120 zł

Koła podwozia głównego 15 zł

Klej Cyjanoakryl 20 zł

Sterowane podwozie tylne 30 zl

Zawiasy 13 * 1 zł = 13 zł

Model dajmy 390 zł

No i wychodzi nam za model 588 zł . Oczywiście wygląd modelu będzie byle jaki . Czy nie lepiej dołożyć 130 zł za orginalną Katanę S30 . Jak myślicie? Leszek B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie przykładaj swojej miarki do innych - proszę.

Jeśli nie umiesz oklejać, wyklejać napisów itd. to wcale nie znaczy, że inni tego nie potrafią.

Tylne podwozie to 10 PLN do takiego modelu, można zrobić samemu.

Nie musi być z czeskiego węgla. :wink:

Ceny masz raczej sklepów Warszawskich za CA itd.- nie przesadzaj.

 

Tomek - a gdzie nakładki na żebra, ma ich nie być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Wrszawie ale w Białymstoku nikit napisów na Ploterze za darmo nie wycina . A liczyłem 2 tubki kleju . Nie policzyłem żywicy , bo też będzie potrzebna :) Ceny podałem żeby inni uświadomili sobie ile taki model tak naprawdę będzie kosztował . Silnik , regiel , serwa , zasilanie to drugie tyle . Nie wiem czy do lotu zmieści się w 1500 zł . To już inny przedział cenowy w porównaniu z Extrimem ale i latanie zupełnie inne . Leszek B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Wrszawie ale w Białymstoku nikit napisów na Ploterze za darmo nie wycina . A liczyłem 2 tubki kleju . Nie policzyłem żywicy , bo też będzie potrzebna :) Ceny podałem żeby inni uświadomili sobie ile taki model tak naprawdę będzie kosztował . Silnik , regiel , serwa , zasilanie to drugie tyle . Nie wiem czy do lotu zmieści się w 1500 zł . To już inny przedział cenowy w porównaniu z Extrimem ale i latanie zupełnie inne . Leszek B.

 

A mi wycinają jak poprosze grzecznie za darmo :wink:

 

Dwa opakowania CA - to trzeba wylewać na ten model aby tyle poszło.

 

Wydaje mi się, że każdy ma świadomoś, że trzeba trochę dołożyć różnych "gratów" do tego modelu, ale juz nie wielu ma świadomość ile trzeba dołożyć do modeli ARF - zwłaszcza tych z niższej półki cenowej, a już o słusznych rozpiętościach. Galanteria do wyrzucenia, kołpak, popychacze, podwozie i jego mocowanie też na wstępie. Następnie poprawienie trochę konstruktora tu i tam laminowaniem i gotowe, do tego aby mieć nadzieję, że model nie trzyma tylko na pokryciu z foli samoprzylepnej. A i zapomniałem jeśli jest nawet folia pokryciowa modelarska to i tak żelazko w dłoń - podoklejać trzeba krawędzie foli bo są nie zaprasowane dobrze. A za prąd w Białymstoku jak i innych miejscach Polski trzeba płacić :wink:

 

Ale zostawmy ta dyskusję na boku. Nie mam zamiaru nikogo do niczego przekonywać.

Ani o wyższosci ARF na tartaczkiem czy ARC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę kolega puścił wodze wyobraźni wyceniając Katane.

Planowane moje koszty do Katany.

Piszę ,bo mam całkiem inne podejście niż kolega.

Folia 3*40 zł = 120 zł

folia to ok.66zł (3x22zł)

http://riku.com.pl/kategorie/Standard,327.html

I to nie jest jakaś specjalnie dobra cena,mogę kupić taniej.

 

Koła podwozia głównego 15 zł

Po co ,skoro są w zestawie ? :shock:

 

Klej Cyjanoakryl 20 zł

??? na model trzeba ok 2/3 średniego i 1/3 rzadkiego Ca po 6,5zł za tubkę

 

Sterowane podwozie tylne 30 zl

Poddaję się ,chyba jednak makiety robić nie będę i zakładam podwozie z kawałka drutu , albo takie za 10zł z malutkim kółkiem wleczonym. (Jeśli elektryk to drut ,a spalina to kółko )

 

Zawiasy 13 * 1 zł = 13 zł

W tak małym modelu zawiasy z dyskietki a na kierunek mini zawiasy plastik za 0,50zł

Czyli 2 zł max (albo z większych kawałków dyskietki )

 

Żywicy nie dam ,nie widzę miejsca które miało by być nim klejone.

Za to na pewno zużyje przyspieszacza do Ca za jakieś 7-8zł

Podliczając całość wyszło mi 94,50 zł z kółkiem albo 84,5 bez .

 

Razem 480 zł

Czyli mniej niż wydałem na Chińczyka nad którym spędziłem już kilkanaście godzin i nadal nie lata , a waga 2,40 po mocnych odchudzeniach ni jak się nie ma do wagi Katany .

 

Zaś katanę SS w Mix Model wycenili na jakieś 719zł.

http://mixmodel.esco.pl/product_info.php?products_id=601

 

Czyli w dalszym ciągu to niemal pół ceny gotowej.

 

Teraz trzeba sobie odpowiedzieć ile kosztuje mój czas i czy opłaca mi się składać ,czy nie .

Ja osobiście uwielbiam składać modele (pewnie dlatego siedziałem nad jednym ponad pół roku i jeszcze nie jest gotowy w 100%).Poza tym składanie modeli uspokaja moje nerwy po 8 godzinach szarpania się z klientami,stresem w firmie itd. :D

 

 

Ale ponieważ padło jedno zapytanie odnośnie samej katany to odpowiem.

 

Armand.

 

Nie przewidziane są nakładki .

Dlatego muszę jeszcze całe skrzydło przeszlifować i zdjąć wszelkie ślady po laserze (te ciemne miejsca) bo będą ślady na folii. (ciemne odciski)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1500 zl to chyba minimum. I tak :

silnik Axi 2814 230 zl lub lepiej Axi 2820 240 zł

Regulator Pulso 40 A 120 zł lub Jeti Advans 40 A za 260 zl

serwa Hs 81 4*50 zl 200 zl lub lepiej Hs 65 4*80 zł =240 zl

Przynajmniej 2 pakiety 2200 koniecznie 20 C 2*180 zl =360 zl

Smigło 13/8 lub 14/7 25 zł i chyba kołpak

Przedłużacze do serw 4*5 zł =20 zł

 

No i wyszło tylko 1055 zł . powiedzmy 1000 zl jeśli kupimy gorszy silnik . Leszek b.

 

Nikomu nie polecam zawiasów z dyskietki do tego modelu , to juz nie zabawka jak Extrim .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak Armand całe skrzydło będę szlifował na papier 250 więc nie jako przy okazji pozbędę się tych odcisków po laserze.

 

Edit:

Leszek bart

Ceny wyposażenia podałem też i po to by inni wiedzieli co po kupnie modelu z Artexu będzie im jeszcze potrzebne .

 

Raczej każdy zdaje sobie sprawę ,że gratis to wyposażenia się nie dostaje.

Czy to będzie Katana Artexu czy trenerek z Chin to wyposażyć model jakoś trzeba.

Można skorzystać z Podanej przez Ciebie konfiguracji ,ale też może znaleźć niemal 1/3 tańszą.

Np regiel http://rcsklep.pl/product_info.php?cPath=23&products_id=117

za 145zł, zamiast za 260zł.

Osobiście ani regla ,ani pakietu kupować nie muszę ,bo mam już taki zestaw do Wilgi ,więc koszty są już poniesione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tez sie doloze do dyskusji.

 

Konstrukcja: nie patrzcie na to, ze cos jest zrobione tak samo jak w innych modelach. Konstruktorzy kopiuja nawzajem rozwiazania. Chyba jedyne nowe rzeczy tworzy firma Extremeflight. Konstrukcje stosuja czesto zupelnie nowa i wychodza z zaskakujacymi czasem rozwiazaniami.

Co do ceny. Kilka miesiecy temu, planowalem wrzucic na rynek model funtany. Lecz ciagly brak czasu oraz studia nie dowiodly mnie do celu. Podawalem wowczas cene za 10cm lzejszy model, ponizej 350zl. Ale mialem zamiar dolaczyc podwozie weglowe, owiewke silnika laminatowa oraz laminatowe pochwy pod rure w skrzydle. I cena zostala uznana za zbyt wysoka. A jakby model trafil na rynek, bylby co najmniej tak samo dobrze spasowany jak ten z Artexu. Ale sie nie stalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

 

allllle sie Panowie tniecie. Ja uwazam ze kazdy z Was ma racje. Ale moim zdaniem zestawy typu kit nie wychodza tanio. Ale czy tu o to chodzi ?? To jest HOBBY. Jezeli ktos lubi tworzyc model od "0" musi poniesc wieksze koszta. A w naszym HOBBY jak i kazdym innym: wieksze koszta = wieksza przyjemnosc :) Pozatym nie zgadzam sie z tym ze wszystkie modele arf z Chin czy nie wiadomo skad sa do duuuuuu....... np mam model o nazwie taxi II i jezeli ktos chce zobaczyc co to robi to zapraszam na lotnisko. Nie jeden Pan ktory lata acro modelami typu extra itp mial buzie otwarta az do samego ladowania wlacznie. A przy modelu nic nie zmienialem i nie wzmacnialem...... o to modelik:

 

taxi2.jpg

 

model kosztowal ok 650zł. No ale jego rozpietosc to 1600mm a nie 1200mm, takze wiecej materialu idzie itp......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie znowu nie na temat ale co tam troszkę mnie "zaświerzbiło" w palcach a i Tomek będzie miał troszkę roboty :P

 

Ale miałem zamiar dolaczyc podwozie weglowe, owiewke silnika laminatowa oraz laminatowe pochwy pod rure w skrzydle.

 

OJ Boogie jeśli sam miałeś zamiar "to" zrobić i rozumiem że "zrobić profesjonalnie" to wiesz co piszesz i wiesz też ile wymaga czasu pracy wykonanie każdego z tych elementów z osobna nie wspomnę o materiałach. Jeśli zamówić wykonanie od podwykonawcy (nie znam takiego w Polsce) to cena skutecznie odstraszyłaby Cię od tego pomysłu. Jeśli zamówić w Chinach to tysiące sztuk bo o innych ilościach nie rozmawiają. Tak więc o cenach produkcji w naszym kraju lepiej nie dyskutujmy i a przynajmniej skończmy porównywać to z Chinami gdzie np. co trzeci produkt wykonany z bawełny a kupowany na świecie pochodzi z obozu pracy. Niestety nie mam pojęcia jak to jest z modelarstwem :(

No i tak na koniec to z miłą chęcią już gdzieś tak na boku posłucham jak to wszystko robisz w laminacie. Hmmm myślę że wszyscy chętnie posłuchamy a raczej poczytamy.

 

Pozdrawiam i życzę szczęścia w takich przedsięwzięciach !!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie znowu nie na temat ale co tam troszkę mnie "zaświerzbiło" w palcach a i Tomek będzie miał troszkę roboty :P

 

Ale miałem zamiar dolaczyc podwozie weglowe, owiewke silnika laminatowa oraz laminatowe pochwy pod rure w skrzydle.

 

OJ Boogie jeśli sam miałeś zamiar "to" zrobić i rozumiem że "zrobić profesjonalnie" to wiesz co piszesz i wiesz też ile wymaga czasu pracy wykonanie każdego z tych elementów z osobna nie wspomnę o materiałach. Jeśli zamówić wykonanie od podwykonawcy (nie znam takiego w Polsce) to cena skutecznie odstraszyłaby Cię od tego pomysłu. Jeśli zamówić w Chinach to tysiące sztuk bo o innych ilościach nie rozmawiają. Tak więc o cenach produkcji w naszym kraju lepiej nie dyskutujmy i a przynajmniej skończmy porównywać to z Chinami gdzie np. co trzeci produkt wykonany z bawełny a kupowany na świecie pochodzi z obozu pracy. Niestety nie mam pojęcia jak to jest z modelarstwem :(

No i tak na koniec to z miłą chęcią już gdzieś tak na boku posłucham jak to wszystko robisz w laminacie. Hmmm myślę że wszyscy chętnie posłuchamy a raczej poczytamy.

 

Pozdrawiam i życzę szczęścia w takich przedsięwzięciach !!!!!!

 

Rozmawialem (no dobra pisalem) z pewnym sklepem w Czechach, albo raczej producentem. Co do podwozia to mieli gotowe- cena wychodzila okolo 10zl, niewiele drozej wychodzilo z maskami itd. Wstepne rozmowy (podkreslam wstepne) traktowaly o zmieszczeniu sie w laminatowej masce silnika, podwoziu weglowym oraz owiewkami na kola w 50zl. O pochwy nie pytalem, lecz sadze, ze tez by sie podjeli. Rurka laczaca skrzydla to byl koszt okolo 10zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakaś zmowa ,aby mi bruździć w moim wątku ? :twisted: :D

 

Przecież jest założony nowy wątek z tamtymi wypowiedziami ,więc jest gdzie kontynuować temat.

Czy teraz mam was tam przerzucić czy po prostu wykasować ,za pisanie nie w temacie ? :?

 

Wieczorem ,jak się zastanowię to zrobię z tym porządek .

 

Może też znajdę w końcu choć z godzinkę aby kontynuować składanie Katany ,bo ten tydzień chyba jest dla mnie najgorszy w roku ,jeśli chodzi o brak czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku to zanim posprzątasz to jeszcze ja powiem swoje (sorrki ale nie mogę sie zgodzić z wypowiedziami niektórych kolegów) .

Po pierwsze jeżeli ktoś kupił wilgę to wie że jest ona wykonana perfekcyjnie składa sie jak sam napisałeś sama druga sprawa w pełnej rozciągłości zgadzam sie ze zdaniem Zbyszka samo opracowanie modelu przygotowanie produkcji są to olbrzymie koszty które niestety podnoszą koszty . Tak że cena tejże katany nie jest wygórowana a do tego dochodzi jeszcze kwestia tego co bynajmniej ja uwielbiam czyli zrobienie modelu od podstaw.

Ogólnie ciesze się że jest w Polsce producent który podjął sie takiego zadania i robi doskonałe modele .:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbudowac od podstaw, to jak dla mnie mam pomysl na model, robie wstepne zalozenia projekt, wycinam i buduje wszystko od podstaw z golych deseczek, jak oblatam i spelnia zalozenia to jest dopiero frajda :) a taki kit to daje tylko frajde ze skladania tych puzli, ale nic odkrywczego, jak sie czlowiek nie pomyli, a o pomylke ciezko jak wszystko pasuje, to to musi latac. Ktos kiedys trafnie napisal ze w kicie placi sie za radosc skladania. Tomek mam nadzieje ze sie nie obrazisz, i ja tez sie nie obraze jak troche pozamiatasz :) ale jak widac Twoj watek daje początek innym dyskusją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tikicaca oczywiście masz trochę racji co nie zmienia faktu że modele są perfekcyjnie wykonane . A co do technologi w jakiej sie wykonuje model to kwestia wygody czy wytniesz to ręcznie czy laserem.Używasz chyba jakichś narzędzi do pracy a może ktoś ci zarzucić że korzystasz z elektrycznej wyrzynarki to tak odnośnie klocków lego.

 

Edit

 

Za moich młodych czasów nie było technologi która pozwalała zbytnio upraszczać sobie życie i też mógł by Ci zarzucić że używasz komputera do projektowania czyż nie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najchętniej to bym was odstrzelił :devil:

 

Jest jeszcze jedna sprawa która wpływa na to ,że spora grupa ludzi kupiła Extrima ,a potem Wilgę.

Mianowicie te modele latają !

 

I ja i Paweł_W i wielu innych odkryło ,że może być inne latanie ,że model idzie jak po sznurku ,bo producent dał dokładnie 0,5 stopnia wzniosu na skrzydłach ,a nie ile się wycięło , bo model po zbudowaniu jest symetryczny (wyważony) we wszystkich osiach, bo waży 530g przy 1m rozpiętości a nie 900g , bo ma profil właśnie do takiego kształtu skrzydeł i takiego typu modelu ,a nie inny itd.

Rzeczy nad którymi są się niewiele zastanawiałem ,a które mają ogromny wpływ na "lotność" modelu nagle stały się oczywiste.

 

Za to nie jest już tak oczywiste ,że "morda do Katany czy Extrima kosztuje w Artexie bodaj 6 czy 10zł a oryginalna od Katany SS chyba 28 ale dolarów ,czy gorzej Euro.!

Bo kupując model nikt się nie zastanawia nad tym ,że może go rozbije i co wtedy.

 

Nie będę ukrywał ,bo to chyba widać ,że jak mogę to wspieram Aterx bo to Polska firma i należy się jej dobre miejsce w śród firm produkujących modele ,tym bardziej ,że to co robią nie ustępuje niczym światowym producentom ,a czami ich przewyższa.

Mam tylko nadzieje ,że w końcu rynek zrozumie ,że polskie produkty są dobre i należy o nie dbać.

Może dzięki temu takich firm jak Artex będzie więcej i nikt już nie będzie musiał siedzieć pół roku nad Łosiem tylko zamówi sobie u Polskiego producenta Łosia ,Karasia ,czy 11-stkę i poskłada go sobie w 3-4 dni!

 

Podsumowując Czesi jeżdżą Skodami i latają Top Modelami (notabene kosztowne modele)), Niemcy jeżdżą niemieckimi samochodami ,a firm modelarskich mają co nie miara.

Zaś Polacy- najlepiej samochód to Japończyk , a model to Chińczyk (wszystko sprowadzone , "bo jeszcze by rodak zarobił i był bogatszy niż ja")

 

Smutne ale jak często prawdziwe. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.