Skocz do zawartości

Usuwanie kleju po taśmach


specyfick

Rekomendowane odpowiedzi

W szybowcach laminatowych używam taśm do wzmocnienia mocowania skrzydeł. Zwykłe taśmy przeźroczyste.

Takiej też metody używam do klejenia klapek od serw.

 

Po kilku lataniach zostaje ten beznadziejny klej, który robi się brudny i szpeci model.

 

Próbowałem już wszystkiego ..

 

Macie jakiś magiczny, sprawdzony i niezawodny sposób na to ustrojstwo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest preparat w sprayu do usuwania taśmy klejącej dwustronnej mam go na warsztacie sprawdzę jutro jego nazwę i napiszę , muszę przyznać że działa bardzo dobrze , po spryskaniu taśmy chyba po minucie taśma prawie sama odkleja się nie pozostawiając śladu i kleju nie muzga się jak w przypadku benzyny czy innych specyfików . produkt sprzedaje firma Wurth i chyba Normfest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aceton raczej działa lepiej na farby na skrzydłach niż na klej, sprawdzałem wielokrotnie z mizernym efektem.

Benzyna ... średnie działanie, podobne jak aceton, nie rozpuszcza kleju tylko się wszystko marze.

Bardziej mechanicznie od szmatki to się wszystko usuwa.

 

Te preparaty tylu Laber Remover, przemawiają do mnie, poszukam. Maciej 1977 sprawdź co tam masz ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam benzynę ekstrakcyjną i izopropanol (zdecydowanie bezpieczniejszy dla powierzchni i farb).

Trochę dziwne, że u Ciebie benzyna się nie sprawdziła, stosowałem ją wielokrotnie i efekt końcowy był OK.

Edytowane przez Hincek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wpisaniu w google Laber Remover trochę tego wyskakuje. Dziś coś zakupię jak trafię po drodze i wypróbuję.

Benzyny się nie spisują ani wszelkiego rodzaju alkohole czy tez acetony.

Takie specyfiki, rozpuszczalnikowe, nie rozpuszczają tego kleju po taśmach.

Ten klej nie jest na bazie rozpuszczalników, więc stąd ten problem.

Na malowanym skrzydle trochę temat robi się mniej przyjemny.

Oczywiście rozpuszczalniki działają na ten klej, ale nie tak dobrze jak na farby wokół.

 

Dzięki za wsparcie, sprawdzę tą chemię i dam znać.

Duże piwo na macieja i kojani na Klifie w Mechalinkach na Klifie będzie czekać.

Tylko przyjechać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ,że na co dzień mam do czynienia z tym problemem ( chodzi o odklejanie i naklejanie folii zawodowo) więc z konieczności musiałem sobie poradzić. I po wielu próbach z różnymi płynami uważam , że NAJLEPSZYM specyfikiem i chyba najtańszym jest czysty metanol. Moim zdaniem do oczyszczenia powierzchni z kleju, metanol załatwia sprawę na 100%. I nie ma co kombinować z aerozolami, bo są drogie i przereklamowane ( sprawdziłem) I co ważne metanol nie jest agresywny i nie niszczy powierzchni czyszczonej. Zadna benzyna się do tego nie nadaje. Izopropanol nie bardzo chce te powierzchnie cyścić, a aceton, nitro czy akryl jest zbyt agresywny. Użyj metylaka i będzie po problemie.

A.C.

Edytowane przez AndrzejC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A wiecie co? Moim zdaniem najlepiej klej z taśmy usuwa paliwo żarowe z rycyną. :P Najpierw próbowałem spirytusem, ale z marnym skutkiem. Dopiero gdy miałem pod ręką strzykawkę z paliwem, to pokropiłem trochę plamy z naklejek na moim motoszybowcu z zaciekawieniem co będzie, a tu klej zaczął pięknie schodzić, a gdy przetarłem szmatką, to śladu nie zostało. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Kupiłem ten specyfik z Lidla, co zareklamował Kojani.

Jestem zadowolony, rozpuszcza klej i wszystko schodzi jak zwykły brud z wodą.

Zostawia delikatny tłusty film na powierzchni, więc należy jeszcze doczyścić czymś do szyb.

Gites spray.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.