Skocz do zawartości

IŁ-2 Szturmowik


Diakon

Rekomendowane odpowiedzi

Masz całkowitą rację, co do spadku realizmu w FB. Było sporo dyskusji na forach IŁa na ten temat. Co do Ła, to często latałem Ła-7 w FB ze względu na jego "dziwaczne" parametry ;) Najczęśniej latałem jednak BF-109 - G-kóryś - już nie pamiętam i Me 262. Czasami też bardzo trudną Aircobrą. "Fok" jakoś nigdy nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 158
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

W związku z tym, że nie mam dżojstika, jestem skazany na klawiaturę, a to ogrooooomnie ogranicza zabawę. Dlatego nie lubię latać Fokami, bo są za zwrotne i za szybko się je przeciąga (za to zabawa jak jakąś Exstrą :wink: ).

 

IŁ, bez względu który, często na różnych komputerach się jakby niedoinstalowuje i nie da się zrobić wielu rzeczy. Dlatego też gram tylko w FB, gdyż ten działa poprawnie.

 

Ale ogólnie zabawa przednia :) .

Szkoda, że wzrosły wymagania, i mój poczciwy Celeron 667MHz już nie radzi sobie (ledwo działa płynnie przy jednym samolocie!), mimo ulepszanych z czasem innych podzespołów.

 

Aha - czy u Was w FB też występuje niejasny problem z silnikami późniejszych Me-109 (powyżej G-6)? Ano zaraz po załadowaniu chodzą tak, jakby chciały a nie mogły... Połowę mniej ciągu mają. A czasem nawet więcej - bez przesady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, w Messerach faktycznie zasymulowano jakiś problem z silnikami. Zdarza się, że nowa maszyna rzeczywiście jakoś nie miała ciągu. Taki silnik dość szybko zresztą potem się zacierał. Lepiej wtedy od razu zrezygnować z walki i wymienić maszynę. Z innej beczki - nadużywanie wtrysku metanolu bardzo szybko niszczyło silnik w Me.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i proszę, jaka fajna "gawenda" :wink: się "sama" zrobiła na temat tego symulatora...Gdybym tak znalazł chwilę, to może bym jednak jeszcze wsiadł do tego Messera? :? Może do takiego bez problemów silnikowych? Kurczę, dlaczego normalny w miarę człowiek :wink: , tak nie ma czasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IŁ, bez względu który, często na różnych komputerach się jakby niedoinstalowuje i nie da się zrobić wielu rzeczy. Dlatego też gram tylko w FB, gdyż ten działa poprawnie.

 

Tu chyba bym polemizował. Zobacz ile patchy wypuszczono do starego Iłka a ile do FB. Do starego Iłka był 1 (słwonie jeden ) patch i na tym poprzestano gdy do FB było ich kilka i to takie że co jeden patch to gorszy. A te patche często usprawniały ruskie maszyny ( latały jeszcze lepiej niż UFO ). Więc zostałem przy starym Iłku i nawet starzy weterani w weekendy grają.

 

Aha - czy u Was w FB też występuje niejasny problem z silnikami późniejszych Me-109 (powyżej G-6)? Ano zaraz po załadowaniu chodzą tak, jakby chciały a nie mogły... Połowę mniej ciągu mają. A czasem nawet więcej - bez przesady!

 

A no tak było w realu. Dopałkę się włącza na większych wysokościach. A jak wiadomo, na wirtualnych serwerach mało kto lata wyżej niż 1200 metrów :lol::lol:

 

 

Jeśli chodzi o realizm.

Odpal sobie starego Iłka, zapodaj sobie foke w wersji A8 z MK108 pod skrzydłami. Wrogów ustaw sobie Pe 8 ( jak najwięcej ). Zobacz ile zestrzelisz a potem zrób to samo w FB.

W FB podlatując do takiego Pe 8 i z odległości kilometra trafiają w Ciebie ( PK czyli Player Killed). Snajperów mają czy co? Mógłbym wymieniać i wymieniać :)

 

W związku z tym, że nie mam dżojstika, jestem skazany na klawiaturę, a to ogrooooomnie ogranicza zabawę.

 

Zgadza się :twisted:

 

Dlatego nie lubię latać Fokami, bo są za zwrotne i za szybko się je przeciąga (za to zabawa jak jakąś Exstrą ).

 

Nie zgadzam się. Załatw sobie joya to zobaczysz jak się mylisz. Co prawda, foka była jedynym myśliwcem która robiła najszybsze beczki. Zwrotne może nie były ( no może poza wersją A4 lub A5 ) ale za to pancerne i dobrze uzbrojone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez neta nie zagramy, bo mój Celeron 667 ledwo sobie radzi z jednym, dwoma samolotami na ekranie, a przy załączonej neostradzie to nawet jednym latać nie idzie.

Ale komp to nie tylko gry... I nie bedę z tego powodu go zmieniał :wink: .

 

Pozostaje Ci Patryku zagrać z kimś innym, albo po prostu poćwiczyć na TB-3 zawisy nad lotniskiem :) lub inne numery na innych samolotach 8) .

 

A tak na uwadze - masz "zwykłego" IŁa, czy FB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak powiedziałem, byłem dzisiaj w MPiKu i zainteresowałem sie IŁ-em. Tej pierwszej wersji, którą ja mam, już dawno /przynajmniej w tym sklepie/ nie ma. Jest wersja solo FB za 5 dych i wersja poszerzona za 8 dyszek. Więc jeśli to kogoś interesuje...?

Gazetek mnie interesujących z grudnia jeszcze nie było, lub już były :cry:

Trafilem za to na nowe wydawnictwo pt."AERO magazyn lotniczy" za całe 9.99, pogladałem i kupiłem. A wiecie dlaczego głównie? Bo była w nim I-sza część monografii PO-2, co chyba wszystko wyjaśnia. No i będę zmuszony :? kupić nast. nr. Katastrofa, co te samoloty z nami robią... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Diakon Jeszcze o IL-2, tez "latalem" IL-em 2 ....ale jest taka wersja Il-a gdzie siadasz w Gondoli tylnego strzelca i wlaczasz Autopilota i czekasz....czasami mozna " tam z tylu " zasnac(szum wiatru,kolysanie...jak na wczasach) a czasami jest goraco bo nie wiesz w co walic z Ka e M u a Pilot "wozi cie po calym niebie nie przejmujac sie czy akurat masz cos na celowniku czy nie.... to robilem zawsze jak juz sie nudzilo ciagle atakowanie i gonienie przeciwnika ktorego z reguly dopadalem gdy zwalnialem gre (hi,hi) i jeszcze jedno czy probowales cos co jest zabronione przez Konwencje Genewska ? nic wiecej juz nie powiem.... domysl sie... Gra jest swietna ale dawno juz nie siegnolem do tego ,ma duzo opcji i nawet zasieg wybuchu pociskow mozesz ustawic...

Jeszcze jedno co lubialem -atakowac ta fabryczke ,zwlaszca uwziolem sie na sterczace kominy ....Gra godna polecenia -zapomina sie o swiecie zewnetrznym i o klopotach pozostaje walka o "zycie"....

Pozdrawiam Jan :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i z tą różnicą, żę w Forgotten Battles jest więcej samolotów do wyboru, m.in. również bombowych.

W TB-3 fajny jest ten celownik bombowy :cheers: . Tylko nie za bardzo umiem go ustawiać na odpoiwednie namiary... Taka kreska lata na boki, ale nie wiem o co w tym chodzi...

 

A z tą konwencją genewską? Masz na myśli zestrzeliwanie spadochroniarzy? Jeśli tak, to na zwolnionym czasie bez problemu... :wink: . Albo i skrzydełkiem przeciąć, tak jak to na fotce jest :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z celownikiem to nie wiem jak sie obslugiwac ,zrzucalem bomby na oslep-glownie na stanowiska p-lot ktore walily az bebnilo ale gdy juz nic nie pomagalo to ze zlosci :oops: robilem "kamikadze" albo gdy sie grobnalem- to obok nich i walilem do nich (jezeli samolot nie byl uszkodzony) juz z ziemi -walka byla wtedy rowna jak w Westernie....

Z ta Konwencja G. to wlasnie to mialem na mysli ...i wiesz d z i w n e ! strzelalem do nich ale przy zblizeniu sie do nich omijalem ,zeby ich tylko skrzydelkiem nie drasnac ! co za dwulicowa moralnosc ! :twisted:

Pisalem ; "inna wersja IL-2" bo u mnie nie w kazdej wersji IL-a(chodzi o samolot -nie G R E ! ) mozesz siedziec z tylu ...

"Polowanie na Pociag" tez jest fajne...

Chyba "odkurze" ta gre i znowu sie pobawie ...wtedy na swiezo bede juz mogl cos wiecej napisac bo po tym dlugim czasie zapomina sie co i jak tak ze nie wiadomo "czy kulka miedzy lopatki ,czy lopatka miedzy kulki " .... Pozdrowienia Janek :salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Żeby bombardować, czy z He 111 czy z TB 3 trzeba nastawić prędkość samolotu i wysokość w celowniku. Odpal sobie trening, tam masz wszystko opisane. Tyle że mi już zaczyna brakować kombinacji na klawiaturze...

 

A jeśli chodzi o samoloty, to mnie najlepiej lata się Ki-84c - w wersju FB+AEP. W multiplayu jest niezastąpiony - 4 działka, kosmiczna prędkość wznoszenia i spokojnie wytrzymuje do 600km/h w nurkowaniu. Poza tym jest bardzo wrażliwy na stery, a to lubię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Me- 109 G-6 i basta :) . Uzbrojenie jako 2 działka podskrzydłowe i nic mu się nie oprze :) .

A na wolniejsze samoloty nie ma nic lepszego od Ju-87 G-1, czyli wersja z działkami przeciwpancernymi 37mm :twisted: . Lutować można ze spokojem z ponad kilometra, czyli Latająca Forteca nic nam nie zrobi (tzn. tylni strzelcy).

A właśnie - jaki jest Wasz rekord w wysokości i prędkości lotu? Ja mam takie 2 swoje na BI-1 (tym rakietowym):

- wysokość - wzbiłem się na jakieś 24km :cheers:

- prędkośc - ok. 1600km/h - niestety autorzy gry nie przewidzieli coś, że komuś się zechce szybciej latać niż te powiedzmy 800 - 900km/h... No i nie było gromu dźwiękowego :evil: :cry: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.