Skocz do zawartości

IŁ-2 Szturmowik


Diakon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 158
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Mustang uzbrojony w 6xk.m. w porównaniu do Ki-84 z 4 działkami (wbudowanymi, bez podwieszeń) poprostu (bardzo przepraszam za wyrażenie) ssie. Jest szybki, ale Ki też. Szybko się wznosi, ale Ki - wiele szybciej. Na Ki, w czasie grubo poniżej minuty mam 1500m. Startuję, osiągam 200km/h i świecą w górę - jak już mam te 1500m, to tylko nurkowanie na mocy min. i szukanie przeciwnika... Zazwyczaj jedna - DOBRZE WYCELOWANA - sekundowa seria z odl. ~400m kasuje myśliwca. 2x30mm plus 2x20mm - jakieś pytania? Fakt - Mustangiem da radę wystartować skąd się tylko chce, a Ki tylko z pasa, bo inaczej złamie się podwozie zanim osiągnie się prędkość 50km/h.

 

Ale ta zwrotność, to przyspieszenie, w końcu ta siła ognia - już lepiej startować z pasa. Zresztą - zapraszam do multiplaya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj widzialem ta gre ( IL-2 ) za 2,50 euro ...moze dlatego taka tania bo z roku 2003 ? W srodku 2 CD -jezeli dobrze przeczytalem na opakowaniu (takimi malymi literkami bylo napisane ze lupy trzeba )-od dzis nosze lupe powiekszajaca z soba do sklepow ...mysle ze jak producent cos chce ukryc przed kupujacym , to wlasnie uzywa malych literek -ale zdolalem przeczytac : copryght 2003 -musze sprawdzic z ktorego roku jest moj IL-2 ....

Pozdrawiam Janek :roll:....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Kilka nowych zdjęć:

 

Start Hortena, czyli latającego skrzydełka (fajnie szybuje):

9ac40238b3ed41bb.jpg

 

Lecąc ulubionym samolotem Pawła W. :) uszkodziłem B-17, panowie piloci szybko opuścili swoją maszynę... :

34a165dd4e4a4be6.jpg

 

Uganiając się gdzieś nad "wielką wodą" nieopodal Japonii :) mym ulubionym samolotem, czyli Salamandrą, zestrzeliłem jakiegoś Jankesa...:

6130d6a9b82487e7.jpg

 

Uważna osoba zwróci uwagę, iż mam w posiadaniu AEP, czyli niezły dodatek. Można teraz latać wieloma ciekawymi samolotami, w tym nawet jakimś amerykańskim odrzutowcem, oraz wieloma innymi. Niestety, intelignecja przeciwników nadal niewysoka (przynajmniej dopóki nie usiądą na ogonie 8) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Addriano

Witka

Po przeczytaniu tego postu i ja postanowiłem spróbowac pograć w te zacna gre. Wylatałem juz kilka godzin na FS2004 i na FSX(u kolegi ja mam za słabego kompa). Udało mi sie dotrzec do Ił-2 FB 1946 Ogulnie ze startem z zemi nie mam problemów. Natomiast start z lotniskowca moim ulubionym F4U to jest jakaś sztuka tajemna :evil: Macie jakieś wskazówki co do startu z okrętu ? Ja robie tak Klapy Take Off zwalniam bloki lekko zaciagam wysokość wciskam heble daje w palnik 110% Propeler auto i jak juz sie dobrze rozbuja puszczam heble koryguje kierunkiem odpuszczam wysokosc podnosi ogon opuszczam pokład starm sie jeszcze nie zaciagać a nabrać jeszcze troszeczke predkości opadajac ponizej poziomu pokładu w miedzy czasie chowam podwozie zaczynam zaciagać za chwile przecągam wale sie na skrzydlo i juz pozamiatane :(. Jakieś pomysły co robie zle ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka

Po przeczytaniu tego postu i ja postanowiłem spróbowac pograć w te zacna gre. Wylatałem juz kilka godzin na FS2004 i na FSX(u kolegi ja mam za słabego kompa). Udało mi sie dotrzec do Ił-2 FB 1946 Ogulnie ze startem z zemi nie mam problemów. Natomiast start z lotniskowca moim ulubionym F4U to jest jakaś sztuka tajemna :evil: Macie jakieś wskazówki co do startu z okrętu ? Ja robie tak Klapy Take Off zwalniam bloki lekko zaciagam wysokość wciskam heble daje w palnik 110% Propeler auto i jak juz sie dobrze rozbuja puszczam heble koryguje kierunkiem odpuszczam wysokosc podnosi ogon opuszczam pokład starm sie jeszcze nie zaciagać a nabrać jeszcze troszeczke predkości opadajac ponizej poziomu pokładu w miedzy czasie chowam podwozie zaczynam zaciagać za chwile przecągam wale sie na skrzydlo i juz pozamiatane :(. Jakieś pomysły co robie zle ?

Pozdrawiam

 

Może weź klapy wyłącz po starcie. Dużo łatwiej modelem sterować no i nabiera większej prędkości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj jedna - DOBRZE WYCELOWANA - sekundowa seria z odl. ~400m kasuje myśliwca. 2x30mm plus 2x20mm - jakieś pytania?

a co me 262? on ma 4x30mm - mi wystarczy jedna salwa :wink:

tylko te kaprysne silniki co nie lubia gwaltownych ruckow drazkiem przepustnicy... :mrgreen:

 

kto ma IL2 FB v1.11?chetnie bym zagral z czlowiekiem ale wszyscy maja wyzsze wersje i nie dziala:x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą Dakotą to niezła sprawa, nie ma co :) .

 

A ta kabinka - nic nowego. Fakt - cięzko wtedy widac...

 

Jeśli chodzi o uzbrojenie - Jaskółka, Kometa, Fw-190 z podwójnymi podskrzydłowymi działkami; a na wolniejsze samoloty - pełna gama "odziałkowania" w Me-110 oraz Ju-87 z dwoma działkami p.pnac. 37mm.

 

Spróbujcie wylądowac poza pasem lotniska przy realistycznym lądowaniu... :)

Albo po wylądowaniu na Me-262 U (z dziłkiem p.pnanc.) oddac strzał - od odrzutu samolot pochyli się na ogon (taka ciekawostka :roll: ).

 

Z kolei przy wyłączonej opcji "realistyczne lądowanie" cięzko się nawet rozbic, a Kometa na pełnym ciągu nad lotniskiem robi fikołki tuż nad ziemią :) .

 

*****************

Rekordy

 

Jakie Wy macie?

Bo ja tak, oba uzyskałem Kometką:

- max. wysokośc - nieco ponad 31km (samolot niemal niesterowny)

- max. prędkośc - 1978km/h. Gromu dźwiękowego nie było. Gdy chciałem "ustabilizowac" lot przy tej prędkości (na wys. ok. 10km), samolot nagle i niespodziewanie rozpadł się w drobny mak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbujcie wylądowac poza pasem lotniska przy realistycznym lądowaniu... :)

ja juz umiem :D

to zwykle jest prawieze banalnie proste ale zeby nie polamac podwozia to juz trzeba troche wprawy...

sprobujcie wyladowac na tb3. ciezka bestia i malo manewrowna. i nie ma hamulcow a przy ladowaniu strasznie idzie na dziob

aha. to nie dakota tylko jaj ruski odpowiednik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do rekordow to nie mam maksymalnych, bo nie latam najszybszymi samolotami.ale lecialem na najwyzszym pozionoe trudnosci 730km/h hurricanem i przezylem! sami sprobujcie

aha -max wysokosc to bl 1 wyskoczylem a on sam sie wznosil. wylaczylem jak byl na ok 45000m :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie wyprowadził Komety z równowagi to może bym i wyżej się wzniósł.

A paliwa Ci tak na marginesie starczyło? :P

 

Wiem że to "ruska" Dakota - Li-2 czy jakoś tak...

 

Kometa ma jednak większą petardę niż BI-1. W ogóle Bi-1 przy prędkości ponad powiedzmy 700km/h wpada w jakąś dziwaczną turbulencję...

 

Z TB-3 to racja. Często ryje dziobem w ziemię...

 

A jak słaba jest konstrukcja Hortena? Zadziwiająca mym zdaniem. Onegdaj uciekając przed eskadrą Aircober :) rozpędziłem się do ok. 800km/h (maks. prędkośc jest większa...), i gdy chciałem zrobic pętlę... Złamało się skrzydło. Skandal :? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grywam w IL'a ale w pierwszą część. Druga jest tak skopana że nawet nie gram. Do dzisiaj na HyperLobby jest kilkudziesięciu oddanych fanów "jedynki". Czasem robimy spotkania w osiem osób i nawalamy. Strona Blue lata na P-11 a druga ma mietkach albo fokach. Nie jest łatwo stracić taka "jedenastkę" :lol: Nazywamy to P-11 Party :twisted: :twisted: :lol: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A paliwa Ci tak na marginesie starczyło? :P

wylaczylem ograniczenie :twisted:

W ogóle Bi-1 przy prędkości ponad powiedzmy 700km/h wpada w jakąś dziwaczną turbulencję...

nie reaguje jak przyciagasz drazek do siebie. w czasieoblotow jeden pilot przez to zginal. pozniej wykazali ze to jakac wada profilu skrzydla. ja raz znalazlem sie w takiej sytuacji ale na szczescie odepchnalem drazek i jakos z tego wyszedlem w locie plecowym 10m nad ziemia 8)

rozpędziłem się do ok. 800km/h (maks. prędkośc jest większa...), i gdy chciałem zrobic pętlę... Złamało się skrzydło. Skandal :? .

byl z drewna. od przeciazen sie rozpadal.

nie mam go w ile, ani kometa, b17 i innych. skad je wziasc? trzeba kupic nowa gre czy mozna sciagnac skas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grywam w IL'a ale w pierwszą część. Druga jest

Nie ma drugiej części. :) Ciągle jest ten sam IŁ2, tylko że FB (Forgotten Battles) powstał właściwie jako samodzielny dodatek, a nawet gra; podczas gdy AEP (Ace Expansion Pack) jest dodatkiem do FB i sam nie działa.

 

Go229 (czyli ów Horten) z drewna? Na zdjęciach konstrukcja jest metalowa! Wcześniejsze, szybowcowe Horteny (oraz na silniki tłokowe) - to tak.

 

A ile na Kometce podczas lądowania czy latania (niekoniecznie walki) zginęło osób...

 

Na Bi-1 też musiałem się ratowac z opresji na kilku metrach odwracając do góry brzuchem samolot gdy zaczęły się owe turbulencje...

 

 

A co do mocy - Me-109Z i nie ma mocnych wśród samolotów z silnikami tłokowymi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Go229 (czyli ów Horten) z drewna?

pomylka. ale tez rozpadal sie w locie :lol:

A ile na Kometce podczas lądowania czy latania (niekoniecznie walki) zginęło osób...

komet nie byl grozniejszy niz zwykle samoloty. jego paliwo tak... jeden skladnik zapalal sie w kontakcie z jakakolwiek substancja organiczna(np. pilot :P ) a drugi jeszcze gorzej. kiedys po ladowaniu znaleziono pustego kometa. a gdzie pilot? paliwo dostalo sie do kabiny i go strawilo :?

A co do mocy - Me-109Z i nie ma mocnych wśród samolotów z silnikami tłokowymi :P

pod koniec wojny niemcy skonstruowali dwusilnikowy samolot(blenheim albo dornier nie pamietam) ktory mial smiglo z przodu i z tylu.on chyba byl mocniejszy. szkoda ze nie ma wile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod koniec wojny niemcy skonstruowali dwusilnikowy samolot(blenheim albo dornier nie pamietam) ktory mial smiglo z przodu i z tylu.on chyba byl mocniejszy. szkoda ze nie ma wile

 

To był Dornier Do-335 Pfeil, jego maksymalna prędkoś bodaj przekraczała 700km/h w locie poziomym... Ale my rozmawiamy o grze i samolotach w niej występujących... A tam Strzały (tzn. Pfeila) nie ma :) .

 

Wracając do Komety - groźne były lądowania, bo gdy nie było paliwka to się miało jedno podejście :) . Na płozie zresztą ląduje się mi nieco trudniej niż na kołach... No i raz podczas prób prototypowych Kometka leciała ponad 1000km/h, powietrze gdzieniegdzie na skrzydłach zaczęło przekraczac prędkośc dźwięku i pilot ledwo opanował niesforny samolocik. A kto wie, czy podczas walk piloci nie przekraczali czasem 1 Macha, no nie?

 

*************************

A jakich wg Was samolotów brakuje w tym wspaniałym symulatorze? Bo mi brakuje Mosquita, naszego Łosia i Karasia, Glostera Meteora, Avro Lancastera, Ar-234 Blitz oraz Reichenberga (choc w AEPie Fi-103 jest).

 

A do polatania mogliby dac Pe-2 i Pe-3, CSS-13 :),...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.