Skocz do zawartości

Lotnisko modelarskie - Kęty


Shock

Rekomendowane odpowiedzi

A ja dziś bawiłem się w odlewnika (w sumie mój wyuczony zawód to modelarz odlewniczy :) )

Odważniki ,bo będzie kilka, ważą ok 320 g szt. i są praktycznym balastem do Virusa na zbocze w razie potrzeby dociążenia modelu.

Jako że nie ma opcji zrobienia tego profesjonalnie czyli balast w bagnet ,odważniki będą doklejane na piance dwustronnej w środku ciężkości ,pod skrzydłami,jako płoza itp.Czy będzie miało to sens -się okaże ;) .

 

2015-10-31-1064.jpg

 

2015-10-31-1065.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patent z odważnikami, niezbyt mi sie podoba.

Nie masz miejsca w kadłubie ?

Może lepiej byłoby rure z laminatu w kadłubie zamontować. W niej odważniki.

Ile one ważą ?

No mi też to się średnio widzi ale nie widzę innej opcji.

Może coś by upchał do kadłuba ale to parę gram .

Zostaje tylko coś na zewnątrz :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwytrwalszy na lotnisku :)

 

attachicon.gifimage.jpeg

No nie powiem ale pizgało nieźle, w sumie dwa pakiety poszły ale trzeba było się pilnować coby

Solek nie poszedł zbyt wysoko bo szły spore fale mgły co powodowało utratę kontaktu wzrokowego.

W sumie latanie przy nodze trochę szybkich niskich przelotów, no cóż każde warunki warto przetestować.

Kazek dzięki za fotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale strasznie u Was mglisto. Cóż widać że Solius daje rade w każdych warunkach no i Boguś

Tak to prawda Łukasz Solius naprawdę daje radę w nieciekawych warunkach, fakt że trzeba się pilnować ale to chyba

jak z każdym modelem. I pomimo że nie jest to laminat czy konstrukcja jestem bardzo zadowolony z jego posiadania

i jego właściwości lotnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał tak wygląda kadłub zboczowy do naszych świrusów . Jako balast wkłada się te ołowiane wałeczki do rurek tylko , jest to strasznie upierdliwe :(. Jutro wsadzę odbiornik , beca , i pakiet i czekamy na jakiś warun do latania ;)

A i średnica wałka to 1,5 cm

post-8609-0-45069300-1446402760_thumb.jpeg

post-8609-0-78229300-1446402775_thumb.jpeg

post-8609-0-70429400-1446402790_thumb.jpeg

post-8609-0-63255500-1446402814_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja kupię jakoś w grudniu esiaka złożę porzadnie i dam focisze że gotowy i lecimy z koksem, koledzy który byli ze mną też kupują i może przyjadą to powalczymy we 4.

 

 

EDIT.

 

http://cyber-fly.pl/pl/p/P-40-ESA-malowany/1452  takiego P-40 w szarym malowaniu nie tym brązowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Panowie składam Pipera, rozpocząłem praca na naszej modelarni kadłub na sobotę przewiduje z statecznikami zakończyć.

Zamówiłem Koverall do oklejenia i malowania Pipera

Skrzydła wycięte więc w zimie oblot.

Kadłub laminatowy do Bociana zamówiony więc też do lakierowania i koniec.

Fox gotowy do oblotu.

A tak w ogóle to w piątki i soboty od 17 jestem na modelarni czy ktos cos będzie jeszcze robił bo siedzę sam jak kolek a tylu było chętnych. 

 

A tu mała niespodzianka warto zobaczyć cały film:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.