Skocz do zawartości

Lotnisko modelarskie - Kęty


Shock
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Miniona sobota obdarowała nas niezłą aurą .

Udało się zrobić popołudniowy lot .Koledzy którzy byli wcześniej polatali więcej.

Był oblot RWD 10  pianka  120cmm rozpiętości  , model lata świetnie . Start z ziemi był  kłopotliwy ale z ręki był udany.

IMG_9066.JPG

IMG_9056.JPG

IMG_9060.JPG

IMG_9078.JPG

IMG_9086.JPG

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Józef F4B napisał:

A poniżej  poszukiwania kabinki do FUN RAY-a.

Te mocowania mpx są fajne, ale ja dla bezpieczeństwa zawsze daję gumkę, aby zapobiec takowej sytuacji. 

Udało się końcowo znaleźć, czy kabinka nie chciała wracać do modelu?🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Józef F4B napisał:

poszukiwania kabinki do FUN RAY-a

 

Kurcze cena nowej to 25 EUR. Chyba warto zdjąć formę z kabiny aby się zabezpieczyć i mieć potem opcję zrobienia laminatowej. Z drugie strony kabinka nigdy mi w locie nie spadła. Aby się zabezpieczyć przed spadnięciem trzeba tak umieścić wyposażenie aby nie wypchało kabinki podczas jej zamykania a to czasem wymaga wydłubania lutownicą pianki kabinki od wewnętrznej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, samolocik napisał:

Aby się zabezpieczyć przed spadnięciem trzeba tak umieścić wyposażenie aby nie wypchało kabinki podczas jej zamykania a to czasem wymaga wydłubania lutownicą pianki kabinki od wewnętrznej strony.

Ja nigdy nie musiałem wydłubywać pianki w kadłubie, tylko układałem wszystko tak jak miejsce pasowało.

Kabinkę zabezpieczam płaskimi białymi gumkami, nie psuje to efektu wizualnego z zabezpiecza kabinkę.

Gumki recepturki 150mmx1,5x10 białe - 1kg Warszawa

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja musiałem ponieważ kable łączące akumulator z regulatorem wypychały mi kabinkę. Często bywa, wyposażenie mam ułożone w miejscu gdzie chciałem ale środek ciężkości ucieka. Dlatego czasem trzeba coś pokombinować a wolę podciąć piankę niż skracać przewody akumulatorów lub regulatorów.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wygląda pianka która przeleżała dwa tygodnie w kukurydzy . Model przyniesiony i zostawiony przez osoby koszące na naszym grilu .

Model spadł i nie został znaleziony w wysokiej kukurydzy, jaka była przyczyna że niedoleciał niedopytałem wlaściciela.

IMG_9111.JPG

Powyższa fotka też z soboty.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.