Skocz do zawartości

Odbiornik Hitec - Optima 6 2.4GHz


Princes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam modelarzy.

Mam takie troszkę nietypowe i moze troszkę infantylne pytanie,ale co zrobic gdy się czegos do końca nie wie to takie trzeba zadawać :) .A minianowicie od niedawna przeszedłem z nadajnika 34 Mhz na 2.4 Ghz.dokładnie znana wszystkim optima 6.Mam moduł i odbiornik i nie wiem czy mozna dokupić tylko sam odbiornik (kolejny)i zainstalować go w modelu i czy da się taką nową konfigurację "sparowac"nadajnik aby działał z tym drugim odbiornikiem,czy muszę koniecznie kupować kolejny moduł ,a te wiemy ,ze są drogie :( ??W poprzednim systemie Mhz dawało sie moduł i odbiornik i przekładałem sobie tylko moduł w zaleznosci którym modelem latałem .Teraz własnie nie wiem czy mozna połaczyc jeden moduł do kilku odbiorników??Skoro to nowa technologi a to moze sie da:-)?? :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Z modułem Spectra może Pan zbindować tyle odbiorników, ile tylko Pan sobie wymarzy. Brak ograniczeń, zarówno Optima 6 Lite, Optima 6, Optima 7 jak i Opima 9. Dochodzą także Minima 6E i Minima 6T, ale trzeba mieć zaktualizowany do najnowszej wersji moduł.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z modułem Spectra może Pan zbindować tyle odbiorników, ile tylko Pan sobie wymarzy. Brak ograniczeń, zarówno Optima 6 Lite, Optima 6, Optima 7 jak i Opima 9. Dochodzą także Minima 6E i Minima 6T, ale trzeba mieć zaktualizowany do najnowszej wersji moduł.

 

Tak ja mam właśnie spectre..więc można zbindować!!Super!Kamień z serca :) !!A jak odbywa się to "bindowanie"?Moze Pan coś na ten temat napisać?To łatwy czy skomplikowany proces?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no OK.w sumie na pierwszy rzut oka nic nie skomplikowanego....Jednak ja nie mam aurory tylko OPTCA -6 to uboższa wersja aparatury.Czy więc programowanie "parowanie" będzie wyglądało tak samo??Jutro zamawiam odbiornik jak tylko mi dojdzie to będe próbował bindowania. Moze coś z tego mi wyjdzie :) wsperał będe się oczywiście własnie tym filmikiem ...Z pewnoscią napisze jak mi poszło.Dziękuje jeszcze raz za wielką pomoc!!I Serdecznie pozdrawiam kolegę .Hej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuje za pomoc!Udało mi sie to za pierwszym razem i w sumie faktycznie to banał z tym bindowaniem ...ale jesli nie wie się za pierwszym razem to pomoc była jak najbardiej wskazana!!Jeszcze raz potwierdza się potęga internetu i życzliwosć dobrych ludzi!! :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znaczy się chodzi o to, czy dwa modele mogą być włączone przy jednym nadajniku? Tak, mi się raz zdarzyło włączyć Funjeta, zapominając o wyłączeniu Morbacka (w nadajniku wybrany był Funjet), w czasach, jak jeszcze miałem Optica. Nic złego się nie stało, można tak zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Pytam, bo kiedy w przyszłości zacznę latać bardzo drogimi modelami, dobrze byłoby mieć dwa odbiorniki w modelu, a wszystkie kable od serw zakończone takim pseudo Y. Tylko, że wtedy pewnie serwa będą zgrzytać, albo coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam kolegów. Nie sądziłem, że będę musiał poprosić o pomoc, a jednak! Dokupiłem odbiornik binduje go jak zawsze (czyli jak na filmiku powyżej). Odbiornik po podłączeniu zasilania nie świeci niebieską diodą ani nie mruga, tylko stale świeci na czerwono. Zawsze "dobindowywałem" w ten sam sposób no i nie działa. Jakieś pomysły? Odbiornik Optima 7 - nadajnik Aurora 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.