Skocz do zawartości

Co to za paliwo?


skraf
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Planuję zakup paliwa do moich 2taktów (ASP .46 i OS MAX 25LA) i zauważyłem, iż pojawiło się coś nowego... Jest dość tanie i zachęca do kupna, a za razem jest ta niepewność czy będzie odpowiednie. http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=393_396_401&products_id=12396 Co o nim powiecie, zamawiać je czy brać stare i sprawdzone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość tanie? Za 5% nitro i 12% syntetyku? To co powiesz o tym? http://arcticglow.co...emart&Itemid=36

Ma i syntetyk i rycynę (zalecana do ASP) i więcej nitro za mniejszą cenę.

 

Z przesyłką wyjdzie mnie na to samo, tym bardziej, że w Modelemax kupie jeszcze parę innych pierdół.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancje straci ? A to z jakiego powodu ? Czy w gwarancji jest napisane aby tego paliwa nie używać ?

Ja latałem na stratosie 15% nitro kupowanym w nieistniejącym już "Wimarexie",silnik OS 90 FX . Latałem na YS 110 i YS 140 na 20 % nitro.Silniki do dziś mają dobrą kondycję.Na lotnisku latali chłopaki innymi silnikami i też jak pisałem wszyscy byli zadowoleni. W stosunku do powszechnie stosowanego paliwa Model Technics jest zauważalny wzrost mocy,silniki pracują równo a model po locie jest o wiele czystszy.Takie same negatywne opinie pojawiały się na temat paliwa Tornado. Wczesniej lataliśmy na nim. Mój OS 25 LA do dziś jest sprawny a wylatał ze cztery sezony. Nie piszcie nie bo nie.Napiszcie dlaczego nie mozna uzywać tego paliwa i poprzyjcie najlepiej własnym przykładem. Rycyna ? A co daje ten olej ? Dlaczego jest niezastąpiony w dzisiejszych czasach ? Podobno oleje syntetyczne do paliw na bazie metanolu robione są z udziałem rycyny,gdyż muszą się w paliwie rozpuszczać.Tak kiedyś gdzieś słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tego nie rozumiem ale chyba nie muszę ;) Sam osobiście zużyłem ponad 100 l paliwa Tornado bez "śladu" rycyny i nigdy nic nie stało się silnikom. Najwięcej na MVVS-ie 10. czyli starszej konstrukcji .

Gwarancje straci ? A to z jakiego powodu ? Czy w gwarancji jest napisane aby tego paliwa nie używać ?

Ja latałem na stratosie 15% nitro kupowanym w nieistniejącym już "Wimarexie",silnik OS 90 FX . Latałem na YS 110 i YS 140 na 20 % nitro.Silniki do dziś mają dobrą kondycję.Na lotnisku latali chłopaki innymi silnikami i też jak pisałem wszyscy byli zadowoleni. W stosunku do powszechnie stosowanego paliwa Model Technics jest zauważalny wzrost mocy,silniki pracują równo a model po locie jest o wiele czystszy.Takie same negatywne opinie pojawiały się na temat paliwa Tornado. Wczesniej lataliśmy na nim. Mój OS 25 LA do dziś jest sprawny a wylatał ze cztery sezony. Nie piszcie nie bo nie.Napiszcie dlaczego nie mozna uzywać tego paliwa i poprzyjcie najlepiej własnym przykładem. Rycyna ? A co daje ten olej ? Dlaczego jest niezastąpiony w dzisiejszych czasach ? Podobno oleje syntetyczne do paliw na bazie metanolu robione są z udziałem rycyny,gdyż muszą się w paliwie rozpuszczać.Tak kiedyś gdzieś słyszałem.

 

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji do serii LA napisane jest 20% Castor Oil. A w instrukcji do ASP wyraźnie jest napisane, żeby nie używać paliwa zawierającego wyłącznie olej syntetyczny a oleju (po dotarciu) ma być minimum 16% z niewielką domieszką rycyny. Pewnie MASK właśnie to miał na myśli, wspominając o gwarancji. Tymczasem wskazane paliwo ma tylko 12% wyłącznie syntetyku. A zdanie: ,,Idealny również do docierania nowych jednostek".

......pozostawię bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz ile tej rycyny dolać? I czy wtedy będzie nadal niby taniej, niż kupno paliwa sugerowanego przez producentów? Pomijając inne aspekty, nie chodzi o to, czy jest taniej tylko o powtarzalność wyników pracy silnika z obrotomierzem w ręku. Na jednym śmigle takie obroty i czas lotu, na innym inne i inny czas. Jak nie pasuje, zmieniasz paliwo na takie z większą zawartością nitro, ale nigdy mniej oleju, niż zaleca producent. Producent - nie dystrybutor, bo to dwie różne sprawy. A gdzie to sprawdzić? A tu: http://www.gpdealera.com/cgi-bin/wgainf100p.pgm?I=OSMG0026 Jak byk - 5-15% nitro i minimum 20% oleju. Dlatego podałem link do w miarę optymalnego paliwa dla obu marek - OsMax i ASP. Przy niezbyt wyczynowym użyciu silników będzie dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Kolego, nadal będzie NIBY taniej, bo rycyna jest równie tania jak to paliwo. A ile jej - to oczekuje od Was, żebyście zasugerowali mi co i jak... Nie mam stałych dochodów więc nie mogę sobie pozwolić na wszelkie dogodności i staram się wszystko jak najtaniej rozegrać... Ale skoro dla niektórych jest to zbyt trudne do zrozumienia... To polecam przypomnieć sobie lata swojej młodości kiedy to mieliście swoje marzenia i staraliście je spełnić, ale zwykle była jakaś przeszkoda i najczęściej były to finanse. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, wytłumacz mi jedną rzecz. Na początku skraf poprosił o opinię nt. tego paliwa - Ty ją wyraziłeś; i dobrze. Później zapytał się o to ile by musiał dolać rycyny, żeby z 12% zrobić bodajże 20% - skoro Skraf nie prosi już o opinię, a dalszą informację, to po co Ty znowu ją dajesz(notabane znamy ją już przecież...), zamiast udzielić odpowiedzi; jeżeli jej nie znasz, to nie masz obowiązku udzielania się. Odnośnie zyskania na forum - nie sądzę, żeby dla Skraf'a akceptacja społeczności forum była ważna - przyszedł po informacje.

 

Odnośnie pytania. Jeżeli dodatkowe 8 punktów procentowych miałaby stanowić rycyna to sądzę, że możemy to sobie obliczyć bez większych problemów(przyjmując, że procenty dotyczą objętości, nie masy):

0,12*5 + 1*x = 0,2(5+x)

0,6 + x = 1 + 0,2*x

0,8*x = 0,4

x = 0,5(litra rycyny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian. NIe muszę ale skoro zapytałeś to tłumaczę. Nie zapytał ile tylko CZY dolać a jak odradziłem to wyskoczył z pretensjami że on właśnie tego oczekiwał. No, niestety, jasnowidzem nie jestem. A skoro już tak sumiennie liczysz to dokończ to równanie. Twierdzisz, że 0,5l . Tyle rycyny w tym samym sklepie 22,45zł + paliwo 69,50zł = 91,95zł. Minus jakieś 17zł różnicy za przesyłkę. Wychodzi około 75zł. Faktycznie wyjątkowa okazja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.