Skocz do zawartości

Folie Solartex


Irek M

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W prawdzie kilka dni temu napisałem, że dużo czasu upłynie zanim znowu napiszę. Jednak osoba dla, której podjąłem sie tego kroku przekonała mnie bym zmienił zdanie...

 

Tak więc mam pytanie do użytkowników, którzy zetknęli się już z foliami Solartex( folia imitująca płótno). Czy te jaśniejsze kolory są transparentne, czy tylko niektóre z nich? Kupiłem do Nieuporta kolor Linen - taki kremowy. Po przyłożeniu balsy okazało się że nie tylko widać jej kształt pod folią ale nawet słoje balsy. Głupio wyglądała by makieta z takim pokryciem. Stąd moje pytanie dotyczace szczególnie koloru creame(kremowy). Rozwiązaniem jest położenie tej foli na folię białą ale mało ekonomiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ta jasna folia imitujaca oryginalne pokrycie z I WS jest transparentna ma to niby imitowac oryginalne pokrycie z tamtego okresu. Wydaje mi sie jednak ze troche przesadzili. Co do innych jasnych kolorow to chyba tak nie jest biala bynajmniej nie jest transparentna.

Pozdrawiam Throd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oklejam wszystkie moje starocie tylko folią Solartex.Właśnie tą folią kremową mam oklejonego Baroneta.Przed oklejeniem całą konstrukcie pomalowałem kremowym podkładem i wtedy wygląda bardzo ładny antyk,nie widać struktury balsy.Pozostałe kolory jak srebrny,zielone,biały,czerwony,niebieski i żółte są nieprzezroczyste.Irku widziałeś fotki moich modeli, nawet RWD6 jest pokryty tą folią srebrną,białą i czerwoną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc...

 

Solartex - antyk, kremy itp są jak najbardziej do modeli retro ale nie do I wojennych. Tutaj już nie przeswitywało płótno i nie może być widoczny szkielet. Przynajmniej w moich modelach. Tak więc jeśli pomaluję szkielet to i tak będzie widoczny. Postanowiłem jednak pokryć najpierw białym potem dopiero właściwym. Srebrny sprawdziłem - nie przeswituje, ale jest dużo droższy. Zawęziłby mi rónież wybór wykończenia modelu. Narazie prowadzi myśl by kadłub był pomalowany na trzy segmenty; niebieski - biały - czerwony. Zaraz zrobię fotki jak wygląda element pokryty tylko "płótnem" i z podkładem białym.

 

EDIT : I po oklejeniu...Na dzień dzisiejszy to porażka :cry: Powstały pęcherze, których nie mogę sie pozbyć. Może należało folię płócienną podziurkować naq całej pow. by uszło powietrze z pomiędzy obu warstw( sprzedaje takie coś RC Skorpion). Zastanawiam się czy nie zerwać tego i jednak jeszcze raz pokryć ale tą srebrną folią. A miało być tak pięknie... :evil:

solartexprba005rr4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foker jeżeli nie pokryłeś całego modelu,to zrywaj to co zrobiłeś.Nie wiem kto Ci tak doradził,ale pokrycie całego modelu dwoma warstwami jest prawie niemożliwe.Kup srebrną folie i model będzie naprawdę bardzo ładnie wyglądał,a ta folia przyda się na inny model.Piszesz że folia srebrna jest droga,ale na pewno będzie tańsza niż dwie warstwy biała i antyk.

Foker zobacz jak prezentuje się RWD6 pokryte folią srebrną,statecznik białą i naklejone na białą folie czerwone paski,

bemowo2007rwd6014uu7.jpg

bemowo2007rwd6026bz0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no widać że ekstra się prezentuje. Całą noc sie zastanawiałem i doszedłem do podobnych wniosków. Dwie folie to drożej niż jedna droga. Tylko jak mówiłem zawęża mi to wybór wykończenia modelu.

 

EDIT 11:30

 

Qrcze!! I znowu zmiana planów. Po usunięciu powietrza z pod folii, wygląda to teraz idealnie :lol: Pozostaje sprawa kosztu z tym, że obie potrzebne folie już mam. Nie ukrywam, że i kolor kremowy bardziej mi odpowiada. Tak więc jednak statecznik i stery oraz kadłub okleję tym co mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Irek

 

Jeśli chcesz porządne płótno i nie prześwitujące to proponuję 2 rozwiązania:

 

1. Oratex (a nie Solartex). Kładzie się łatwiej, lepiej i jest też wersja kremowa - nie prześwitująca

2. SIG Koveral. Kładziesz przy użyciu lakieru a później malujesz (tak pokrywałem Spacewalkera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mi się mylą te nazwy; Oratex, Solartex , Artex :rotfl: Jednak zrobię to tym co posiadam. Tak jak wspomnialem, dziurkując folię idealnie powietrze uchodzi z pod własciwej folii. Ta druga metoda z lakierowaniem to zbyt pracochłonna chyba i napewno nie na zaciesze sypialni :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Chcesz pomalować już oklejony tą folią model? Ja na próbę statecznik Nieuporta pokryty " płótnem" Antiqe" pomalowałem zwykłymi spreyem w 3kolorowa kokardę. Póki co farba trzyma siechyba lepiej niz na Koverall'u bo tam załamywała siena krawędzi szkieletu i miękkiej cześci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenowo Solartex jest tańszy. Jakościowo nie ma szans z Oratexem. Nie włączam się do dyskusji o prześwitywaniu ale raz użyłem Solartex i nigdy wiecej po porównaniu z Oratexem. Po prostu jest kolor i cała rozmowa. Parę metrów przerobiłem na pokrycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.