Skocz do zawartości

Spitfire GWS spaliniak


elektron

Rekomendowane odpowiedzi

Dziekuje Panowie ze mi odradziliscie laminowanie calego plata- niesadzilem ze papier sniadaniowy az tak usztywni plat !! A to tylko z 1 strony....

 

Pietrek - czy jezeli okleje plat od dolu nie tkanina lecz wlasnie papierem snieadaniowym to przy ladowaniach na trawie z krzakami bedzie mi sie on szarpal tak samo jak papier nasadzony cellonem ?? - tzn np nic nie bedzie widac po ladowaniu na jakims krzadku a papier sie porwie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 197
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Rezultat oklejania papierem jest oszalamiajacy !! Skrzydlo jest idealnie gladkie !!

Kurcze dylemat mam z tym platem. Wiem ze jezeli zrobie tkanina to sie troche namecze, skrzydlo bedzie wytrzymalsze ale tez znacznie ciezsze. Papierem jest lekko, ladnie ale z wytrzymaloscia na ladowania bedzie pewnie roznie :/ Skrzydlo po calkowitym wyschnieciu papieru przeszliforalem papierem 2000 - prawie nic nie widac.

 

Zdjeciami sie nie sugerujcie bo na nich wyglada to jak pobojowisko - w rzeczywistosci jest duzo lepiej

 

Foto z prac - najwazniejsze elementy ktore musialem wzmocnic tkanina juz sie kleja.

 

Zdjcie044.jpg

 

Zdjcie045.jpg

 

Zdjcie046.jpg

 

Zdjcie047.jpg

 

Zdjcie048.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysl dobry tylko gdzie ja mam serwa umiesciec ?? :/ ten plat jest tak cenki ze o tym ze placie to chyba mozna zapomniec.a niestety spit ma lotke ktora sie zaczyna jakies 2cm od kadluba .

 

A czy mikro serwo nie zmieści się w płacie poziomo?? ja w ten sposób umieszczałem serwa w płacie easy star. Wycinasz otworek i wklejasz serwo na kilka kropel CA. U mnie w ten sposób osadzone serwo trzyma juz 4 miesiące bez żadnych kłopotów.


_________________________________________|_____
                          |            ||
                          |____________|*

PŁAT__________________________________________


 

:) mam nadzieje że mój abstrakcyjno-poglądowy rys jest zrozumiały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może poprostu zmienić drut na twardszy?

 

Szczerze powiedziawszy to nie widzę sensu dokładania serw (dojdzie zabawa z kablami) zwłaszcza że lotki są już gotowe.

Poza tym nie przesadzajmy z tymi siłami, mam kombata z tak zrobionymi lotkami (tj na jednym serwie) i działa dobrze.

 

Ogólnie to modelik raczej długo nie pożyje, więc nie wiem czy jest sens takiego zaawansowania techniczego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo czy długo nie pożyje, czasem to różnie bywa :)

 

Też bym sie nie bawił w 2 serwa, również mam combata na 1 serwie od lotek i wszystko jest ok mimo ze juz od długiej eksploatacji (ponad 70 lotów) porobiły się luzy na sklejkowych orczykach to nadal daje sie dobrze prowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.