Jump to content

Brytyjska pochwała Dywizjonu 303


RomanJ4

Recommended Posts

Nie tak dawno leciało coś podobnego na Discovery. Nawet z wypowiedziami weteranów, także o tym co było po wojnie oraz jak alianci potraktowali Polskę.

Może uznali, że Putin to nie Stalin i nie trzeba się go bać.? :)

Link to comment
Share on other sites

Ale po raz pierwszy usłyszałem brytyjski (!) a nie polski komentarz, że wprowadzenie do walki polskiego dywizjonu w kulminacyjnym momencie Bitwy o Anglię, przechyliło szalę zwycięstwa na rzecz aliantów (choć również tym dramatycznym okresie, o czym warto pamiętać, włączeni zostali do angielskich dywizjonów RAF, poza najliczniejszą grupą Polaków, również Czesi (310 dywizjon RAF), Francuzi, Holendrzy i Norwegowie).

Link to comment
Share on other sites

Z przyjemnością oglądałem ten film już po raz kolejny, tylko jest tam mała nieścisłość. Ferić nie zginął w locie patrolowym lecz ćwiczebnym zaraz po powrocie do dywizjonu ze szkoły pilotażu, gdzie został wysłany na odpoczynek.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest Jerzy Markiton

I parę innych..... Film jak film - fajne animacje komputerowe, które chyba z realiami niewiele maja wspólnego. Jak dla mnie, to na sierpniowym i wrześniowym niebie 1940r zbyt dużo eliptycznych skrzydeł Spitfire,ów !

Jeśli wierzyć innym źródłom - Ferić zginął podczas zwykłych popisów akrobacji Hurikane -m......Po powrocie do dywizjonu z odpoczynku w szkole lotniczej na stanowisku instruktora.

Tyle ujęć samolotów Dywizjonu 303 a insygnia na samolotach gdzie ?

Nie tylko w Polsce ktoś potrzebuje zabłysnąć niekonwencjonalnym przedstawieniem fragmentów materiału historycznego !

- Jurek

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.