Skocz do zawartości

Mikrus RC - plecakowy elektroszybowiec na każdą okazję.


Mirek z Lublina
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 109
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 tygodnie później...

Latałem już trenerkami, park jetami i akrobatami a nie latałem jeszcze jakimś motoszybowcem ... wybór padł właśnie na Mikrusa, może jak mi się spodoba to potraktuje go jak wstęp do większych motoszybowców :) zestaw zamówiony jutro wyruszam na wczasy ale po wczasach zaraz zasiadam do budowy bo do tego czasu podejrzewam już zdąży przyjść :) Jeszcze nic nie skleiłem ale za to naklejki, które powędrują na skrzydło już są gotowe na mojego Mikrusa :)

 

post-8897-0-59918000-1373375563_thumb.jpg

 

post-8897-0-50962100-1373375574_thumb.jpg

 

kolor jaki sobie ubzdurałem to kolor żółty i chyba zielony i może coś z czerwonego transparentnego ogólnie istny przegląd szuflady :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wróciłem z wczasów paczka już czekała od tygodnia i co by za wiele czasu nie tracić zaraz zabrałem się za klejenie Mikrusa ... klocki lego :) większe elementy kadłuba jak pokrycie dolne i górne kleję na soudalu reszta to rzadki CA ... jutro zabieram się za skrzydła tylko się troszkę boję co by mi dobrze wyszedł delikatny wznios ...

 

post-8897-0-61471200-1374090834_thumb.jpg

 

 

cdn ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojego Mikrus przybyło :)

wygląda już tak :)

post-8897-0-83219300-1374229692_thumb.jpg

 

dodatkowo tak sobie jeszcze wymyśliłem że zrobię sobie od razu mocowanie kamery breloka do kabinki i w tym celu od środka kabinki dałem nakrętkę kłową M3 do której będę przykręcał kamerę. A dodatkowo jak nie będę mnie zadowalać zdjęcia od przodu identyczne gniazdo zrobiłem też w jednej połówce skrzydła :)

 

post-8897-0-52242400-1374229806_thumb.jpg

 

post-8897-0-64881800-1374229815_thumb.jpg

 

Stateczniki oklejone, zamawiam folię, kończę skrzydło i przyszły tydzień oblot :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikrus gotowy :) wszystko oklejone ... no może prawie gotowy wystarczy przykręcić popychacze do lotek i zrobić mocowanie pakietu ale to takie szczegóły tylko ;)

dzisiaj wieczorem planuje oblatać Mikrusa :)

 

kilka zdjęć gotowego modelu

 

post-8897-0-37085300-1374657625_thumb.jpg

 

post-8897-0-23782700-1374657637_thumb.jpg

 

post-8897-0-58019700-1374657646_thumb.jpg

 

post-8897-0-82481200-1374657658_thumb.jpg

 

post-8897-0-25823000-1374657667_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panie Mirku szczerze mówiąc to nie było sposobności nagrać filmu z lotów. Pierwsze latałem na regulatorze z funkcją hamulca która zwalnia obroty śmigła a nie zatrzymuje je i po odjęciu gazu śmigło się kręciło co powodowało hamowanie modelu obecnie mam już regulator w którym jest funkcja hamulca tylko muszę się zmobilizować i go tylko wsadzić do Mikrusa i wykonać oblot ;) upały szaleją więc szczerze mówiąc wolę się chować w domu i coś pogrzebać:) Wykonałem SK ale potwierdzam że jest on zbędny w tym modelu więc go zdemontowałem i uzyskałem spadek masy modelu około 20 g. Latam na pakiecie 1300 3S i model utrzymywałem w powietrzu około 30 minut więc wynik raczej dobry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj udało mi się w końcu zaliczyć lot który mnie uradował :) czyli działający hamulec śmigło staje a Mikrus niczym zawieszony w powietrzu coś pięknego :) ale szczęście nie trwało długo wylądowałem żeby zdjąć troszeczkę balastu z ogona co by jeszcze popróbować różne warianty z wyważaniem i kolejny start pierwsze 10 metrów spoko a później pękło ramie serwa jednej z lotek, model od razu model przewalił się na plecy a potem na domiar złego zaklinowały się tryba w serwie od SW zero reakcji na ster i Mikrus pionowo dziobem w ziemię. Jak dobiegłem do modelu to serwo lotki ze złamaną dźwignią kręciło się cały czas a SW nie działał dopiero trzeba było delikatnie popchać dźwignie to dopiero zaskoczyło i SW ożył na nowo ... kadłub już troszeczkę odbudowany sądzę że w czwartek uda mi się znowu go ulotnić i cieszyć się spokojnym lotem :) serwo SW wymienione na nowe a stare idzie na części zamienne albo się przerobi na kolejny włącznik świateł ;)

 

naprawa w trakcie ...

post-8897-0-91138100-1375821858_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzydła na szczescie cale na jednym płacie delikatnie natarcie sie przygieło ale do przeżycia. Dziękuje Panie Mirku mogłem się wcześniej do Pana odezwać bo odbudowa przodu kadłuba było robione na tzw "pałe" i dodatkowo musiałem przerobić klapkę bo oczywiście nie trafiłem z wymiarem :) ale jutro tj czwartek mam zamiar wznowić loty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uffff ... Mikrus odbudowany i oblatany na nowo :D

post-8897-0-97774000-1376070768_thumb.jpg

 

na pakiecie 1300 latał 30 minut :) pakiet rozładowałem do napięcia 10,4 V Pierwszy lot po odbudowie odbył się przy dość silnym wietrze według pogodynki jakieś 6 m/s i model ładnie się trzymał powietrza zero stresu dla mnie rewelacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja swojego MIKRUSA.

Poszedłem wprawdzie na łatwiznę i kupiłem od Pana Mirka prawie gotowy model - musiałem tylko zamontować napęd i serwo wysokości. Skusiłem się po Waszych dobrych opiniach o modelu i bardzo atrakcyjnej cenie jaką zapodał Pan Mirek.

Do Mikrusa włożyłem silnik NMT 2826 1200kV (bo taki miałem) ze śmigłem 8x6 plus pakiet 3S 1000mAh.

Waga gotowego do lotu Mikrusa to 600g.

Na tym napędzie model idzie praktycznie pionowo w górę i muszę go kontrować sterem wysokości co by nie zrobił fikołka :)

Tak że wg mnie napęd mógłby być trochę słabszy. Może wymienię śmigło na mniejsze.

Model lata świetnie i mogę tylko potwierdzić pozytywne o nim opinie. Na razie latałem przy praktycznie bezwietrznej pogodzie. Jak się model spisuje w trudniejszych warunkach dopiero zobaczę. Model ma w mojej ocenie typowo rekreacyjne przeznaczenie ale proste akrobacje są też możliwe do wykonania. Bardzo ładnie prezentuje się w locie.

Przy okazji chciałbym zapytać jakie macie wychylenia lotek i steru wysokości w swoich Mikrusach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.