Skocz do zawartości

Projekt Szkolny - P-51D Mustang IV


katka139
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam na imie Kalina, w skrócie katka. ;)

 

Uczę się w Liceum Plastycznym w Szczecinie i w tym roku piszę mature i robie dyplom z przedmiotu zawodowego jakim jest snycerstwo. W zwiazku z tym zmuszona byłam wybrać temat na prace dyplomową, a że chciałam zrobić coś nie szablonowego i niespotykanego w naszej szkole wybrałam na dyplom model myśliwca P-51D Mustang IV :)

Będzie to rzeźba pełna z drewna.

 

Dlatego też tu jestem, od razu na wstępie mówie ze zajmuje się rzeźbieniem i innymi kreatywnymi pracami, lecz nigdy dotąd nie przyszło i do głowy robienie modelu samolotu.

 

Będę relacjonować tu postepy w pracy, wszystkie fazy realizacji i oczywiśćie pytać o wszystko z czym bede miala problem :)

 

 

Tak więc proszę o pomoc i poważne podejście do tematu i dziękuję za pomoc ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nietypowy projekt. Powodzenia!

 

Dziękuję :)

 

 

Czego potrzebujesz?

 

Narazie jeszcze niczego, dopiero co zaczęłam projektować :)

 

 

Będę śledził z niecierpliwością :-)

I służę oczywiście pomocą jeśli będę potrafił...

 

A mogę jeszcze zapytać czemu akurat mustang? A nie coś bardziej polskiego?

 

Dziękuje :)

Akurat mustang najbardziej mi się spodobał :) Szczególnie jak zobaczyłam piekne srebrne/lustrzane malowanie ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że chodzi o coś innego niż balsa.

Tu są pokazane drewniane samoloty: http://mahogonymodels.com/p51.htm

 

Tylko moim zdaniem fajnie byłoby, gdyby to była taka "karykatura" Mustanga (jakieś ważniejsze cechy typowe dla tego samolotu, a nie makietowe podobieństwo, bo takie to robią modelarze, a nie rzeźbiarze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z balsy - błysk

Z dębu/buka - wieczność

 

Tak myślałam żeby zrobić troche z buku i te bardziej plastyczne elementy z balsy bo jest bardzo plastycznym materiałem.

 

hej.. ja jestem ze szczecina i powiem Ci ze balse wspomniana przez kolege wyzej kupisz w sklepie Safari w nowym turzynie tak samo jak inne gadgety bo maja tam dzial modelarski, farby kleje itd

 

Ah no tak, Dziękuje, mijałam ten sklep wiele razy ale jakoś wypadł mi z pamięci :P

 

Mam wrażenie, że chodzi o coś innego niż balsa.

Tu są pokazane drewniane samoloty: http://mahogonymodels.com/p51.htm

 

Tylko moim zdaniem fajnie byłoby, gdyby to była taka "karykatura" Mustanga (jakieś ważniejsze cechy typowe dla tego samolotu, a nie makietowe podobieństwo, bo takie to robią modelarze, a nie rzeźbiarze).

 

No właśnie powiem że to dla mnie dość ciężkie, bo niemam pojęcia jak sie zabrać za to. musze przemyśleć kilka kwestii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźcie pod uwagę, że w snycerstwie operuje się dłutem na klocku drewna

 

właściwie nie tylko, mogę zrobić co mi się rzewnie podoba, i np zrobic dlutem rowki np. klape jakiejś pokrywy(taki maly detal)

 

Zawsze to owiewke kabiny mozna machnąć dłutem i nikt sie nie przyczepi ze konstrukcja nie widziala dłuta. Mam kolege ktory wyrzeźbil 170cm Mustanga i 120cm F4U z mechanizmem składania płatow. Tłoki, popychacze. Wszystko sie rusza.

no właśnie :DDD

 

Kup puzzle od Zirroliego http://www.ziroliplans.com/ziroliplans/cat_frameset.html Chyba 2.5m ci starczy:) Powodzenia w budowie, mnie tą P51 D urzekł :)

fajne ale odpada, ponieważ musze zrobić wszystko sama :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakiej skali ma byc ten Mustang, jesli mozna zapytac?

 

Snycerstwo... Mniemam zatem, ze Mustang pozostanie w naturalnej barwie drewna? Bo jesli nie, obawiam sie, ze wykonanie na powierzchni drewna tego pieknego, srebrnego "malowania", ktore Ciebie tak zafascynowalo, moze okazac sie bardzo trudne.

 

Ach, srebrny oryginal wlasciwie nie byl malowany - blachy jego pokrycia byly co najwyzej polerowane. Stad ten polysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.