Skocz do zawartości

Projekt Szkolny - P-51D Mustang IV


katka139
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A w jakiej skali ma byc ten Mustang, jesli mozna zapytac?

 

Snycerstwo... Mniemam zatem, ze Mustang pozostanie w naturalnej barwie drewna? Bo jesli nie, obawiam sie, ze wykonanie na powierzchni drewna tego pieknego, srebrnego "malowania", ktore Ciebie tak zafascynowalo, moze okazac sie bardzo trudne.

 

Ach, srebrny oryginal wlasciwie nie byl malowany - blachy jego pokrycia byly co najwyzej polerowane. Stad ten polysk.

 

hmm, co do skali to jeszcze nie policzylam ale bedzie mial prawie metr mierzone w rozpietości skrzydel.

 

Co do malowania to jeszcze nie mam pojęcia, moze coś mi odbije i pokryje go jakims lateksowym podkladem ktory zapcha pory w drewnie i pomaluje jakoś, ale nie jestem pewna czy bede miala jeszcze czas na to :)

 

 

Jak narazie to jutro ide na konsultacje z moim nauczycielem i zaczynam robić dokumentacje (czyli jak to w szkole, duzo tabelek, wzorów, wymiary, materialy)

i prawdopodobnie po szkole wybiore się po drewno i odwiedze sklep modelarski na turzynie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...moze coś mi odbije i pokryje go jakims lateksowym podkladem ktory zapcha pory w drewnie i pomaluje jakoś

 

Hmm, jesli to podklad zblizony do stosowanego rowniez w malarstwie, o ile sobie przypominam, posiada on zdolnosc dobrego zamykania porow, ale jest dosyc elastyczny. Wlasciwosc ta jest wskazana dla podkladow na mediach o niewielkiej sztywnosci (na przyklad plotna malarskie), byc moze nawet na litym drewnie (drewno "pracuje" wskutek zmian wilgotnosci powietrza), ale raczej nie nadaje sie pod farby majace imitowac powierzchnie metaliczne. Farby imitujace metal nie wybaczaja zadnych bledow, uwydatniajac nawet najmniejsze nierownosci powierzchni.

 

Podklad pod farby metaliczne powinien byc w miare twardy, by umozliwil uzyskanie mozliwie duzej gladkosci powierzchni. Dopiero absolutnie gladka powierzchnia pozwoli na uzyskanie naturalnego, metalicznego polysku podczas malowania koncowego. Natomiast uzyskanie gladkiej powierzchni drewna, w dodatku na tak duzym modelu, to nie lada wyzwanie i oprocz ogromnego nakladu pracy (na przemian: podklad, szpachlowanie, szlifowanie, podklad i tak az do skutku) wymagaloby stosowania w miare twardych, a wiec takze kruchych materialow. Zakladam, ze pokrywanie powierzchni drewna laminatem przeczyloby zasadom snycerstwa, wiec sila rzeczy nasuwa sie pytanie, jak dlugo ten ostatni sposob wykonczenia bylyby w stanie przeciwstawic sie powstawaniu pekniec?

 

W zadnym wypadku nie chce Ciebie zniechecac, ale moze warto byloby juz na wstepie zastanowic sie, czy w ogole jest sens zawracania sobie glowy pozniejszym malowaniem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jesli to podklad zblizony do stosowanego rowniez w malarstwie, o ile sobie przypominam, posiada on zdolnosc dobrego zamykania porow, ale jest dosyc elastyczny. Wlasciwosc ta jest wskazana dla podkladow na mediach o niewielkiej sztywnosci (na przyklad plotna malarskie), byc moze nawet na litym drewnie (drewno "pracuje" wskutek zmian wilgotnosci powietrza), ale raczej nie nadaje sie pod farby majace imitowac powierzchnie metaliczne. Farby imitujace metal nie wybaczaja zadnych bledow, uwydatniajac nawet najmniejsze nierownosci powierzchni.

 

Podklad pod farby metaliczne powinien byc w miare twardy, by umozliwil uzyskanie mozliwie duzej gladkosci powierzchni. Dopiero absolutnie gladka powierzchnia pozwoli na uzyskanie naturalnego, metalicznego polysku podczas malowania koncowego. Natomiast uzyskanie gladkiej powierzchni drewna, w dodatku na tak duzym modelu, to nie lada wyzwanie i oprocz ogromnego nakladu pracy (na przemian: podklad, szpachlowanie, szlifowanie, podklad i tak az do skutku) wymagaloby stosowania w miare twardych, a wiec takze kruchych materialow. Zakladam, ze pokrywanie powierzchni drewna laminatem przeczyloby zasadom snycerstwa, wiec sila rzeczy nasuwa sie pytanie, jak dlugo ten ostatni sposob wykonczenia bylyby w stanie przeciwstawic sie powstawaniu pekniec?

 

W zadnym wypadku nie chce Ciebie zniechecac, ale moze warto byloby juz na wstepie zastanowic sie, czy w ogole jest sens zawracania sobie glowy pozniejszym malowaniem.

 

Dziękuje za pomoc takie informacje na pewno się przydadzą :)

 

Jak narazie musze się wstrzymac z jakąkolwiek pracą gdyz jutro kladą mnie do szpitala, 5 raz angina, juz mnie to nie smieszy. Czeka mnie operacja wycinania migdałków, ale oczywiście najpierw trzeba to wyleczyć. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ja mam sklejonego mustanga z papieru tyle że jest to p-51B i ma max ze 30cm rozpiętości, jestem ze szczecina jeśli chcesz możesz podejść zobaczyć jak to wygląda mniej więcej tak w 3d oczywiście jeśli moja dziewczyna nie będzie widzieć problemu :P Jak coś to daj znać toz nią pogadam.

Dodaje zdjęcie za jakość wybaczcie ale robione telefonem.

PS: moja kobitka właśnie skończyła liceum plastyczne tyle że w Zabrzu :)

post-10523-0-27750900-1350342684_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ja mam sklejonego mustanga z papieru tyle że jest to p-51B i ma max ze 30cm rozpiętości, jestem ze szczecina jeśli chcesz możesz podejść zobaczyć jak to wygląda mniej więcej tak w 3d oczywiście jeśli moja dziewczyna nie będzie widzieć problemu :P Jak coś to daj znać toz nią pogadam.

Dodaje zdjęcie za jakość wybaczcie ale robione telefonem.

PS: moja kobitka właśnie skończyła liceum plastyczne tyle że w Zabrzu :)

 

o fajnie fajnie ^^ Dzięki ^^ spokojnie ja tez jestem w związku :D dam znać jak pozwoli mi na to stan zdrowotny , narazie z nim krucho :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

A teraz moja mała propozycja, odnośnie malowania;) czy model mógłby być pokryty np folią aluminiową? taką w rolce jak taśma pakowa? Moze zrobiła być go w 2 wydaniach, tzn lewa połówka drewniana, prawa obklejona folią?;) Na pewno wyjdzie super model, bedę zaglądał do wątku regularnie;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak narazie musze się wstrzymac z jakąkolwiek pracą gdyz jutro kladą mnie do szpitala, 5 raz angina, juz mnie to nie smieszy. Czeka mnie operacja wycinania migdałków, ale oczywiście najpierw trzeba to wyleczyć. :(

 

Spokojnie forumowicze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Obiecane foty: ;)

Narazie tyle, bo mam problem z softem w telefonie. :((

 

 

d6cf6a217178500em.jpg

 

a0e04693ec6b6a85m.jpg

 

23be5b69e804f541m.jpg

 

0d3287048968012cm.jpg

 

e6e5112c3bcaea60m.jpg

 

Przepraszam za zwłokę, ale dosyć długo leżałam w szpitalu, a później musiałam nadrabiać zaległości w szkole.

Mam nadzieje ze się spodoba ^^

 

Kadłub jest w środku wybrany, jeszcze nie sklejony.

Skrzydła najpierw skleiłam na papier, obrobiłam zewnętrzną stronę, rozkleiłam i wybrałam środek żeby było lżejsze.

Skrzydła są wykończone i wyszlifowane ;)

Zgubiłam gdzieś zdjęcie ze statecznikami :(

 

I teraz PYTANIE:

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć gdzie mogłabym się zaopatrzyć w mechanizm który zrobiłby z tego samolotu wiatrak :)

 

 

Chciałabym kupić coś takiego by uatrakcyjnić i przyciągnąć uwagę osób oceniających moją pracę, ponieważ kiedy zdam dyplom,(jeśli go zdam), otrzymam zawód "snycerz" :D Nawet by mi na tym zależało, ponieważ lubie to robić, a pracy w tym zawodzie nie brakuje ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na mysli kręcące sie śmigiełko, ale tak wolno, czy faktycznie taki wiatrak na ciepłe dni?

Jakie duże i ciężkie śmigło zkołpakiem będzie?

 

To obojętne, myslalam zeby kupic wiatrak poprostu i go rozmontować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.