Skocz do zawartości

Projekt Szkolny - P-51D Mustang IV


katka139
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No zapowiada się nieźle ;) ja ze swojej strony proponuje jakiś mały silniczek np z suszarki ( najlepiej kupić jakąś małą i tanią suszarke w outlet-cie, w szczecinie jest taki sklep gdzie za 20 zł dostaniesz ) zamontować w kadlubie na stałe ( oczywiście o ile nie jest jeszcze sklejony ) elektroniką w kadłub, dokupić jakiś dłuższy kabel zasilający ( o ile to wogóle ma robić jako wiatrak na lato ) wyprowadzić przez ogon na zewnątrz i założyć do tego pięknie brzmiące śmigło 4 łopatowe. ;) z tym że będzie mały problem z dmuchaniem przed kadłub bez zmiany obrotów silnika z prawych na lewe no i dźwięk chyba już będzie nie ten .. :blink:

 

Wysłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie ;p

Praca w toku. :) Troszkę problemów przysparzają nauczyciele. Demotywują, czego nie powinni robić i psują prace :( Jedno skrzydło musiałam robić od nowa, ponieważ nauczyciel źle dobrał narzędzie do drewna. Zwracałam na to uwagę, ale nie będę się kłócić przecież. Czasami mam wrażenie, że oni chcą to odwalić jak najszybciej, a my mamy płacić za wszystkie ich błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nauczyciel wywiercił mi otwory pod kołki 6 mm z tym ze kołki były tak stare ze wyschły i straciły na objętości miały nie całe 5 mm. Szkoła też nie stara sie zapewnić nam materiałów. Musimy robić wszystko tak jak by "na taśme" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licze ;p Niestety nie da sie inaczej.

Teraz coś o robocie:

Skrzydła przyklejone do połówek kadłuba, stateczniki leżą obok z kołkami gotowe by je przymocować.

 

Edit: na piątek musze zrobić prezentacje multimedialną o Mustangu, dokumentacje z wszystkimi wymiarowaniami i projekty kolorystyczne.

 

Zdecydowałam ze jako iż drewno z którego robie samolot ma piękne wzory, słoje i nici to nie bedę go malować, tylko polakieruje go na błyszcząco.

Musze się tylko wybrać do sklepu i zakupić lakier nitro poliuretanowy(nie wodny).

Namaluje też na nim znaki gwiazdy karty flagi i napisy ^^

 

Wygrzebałam jakieś 2 zdjęcia:

 

6497ecab595c58d5m.jpg przed przyklejeniem skrzydeł

 

671ed2fca0ef53f2m.jpg wydrążone połówki kadłuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość a7498787

Pomaluj swoją rzeźbę najpierw zwykłym lakierem nitro, potem lakierem do podłóg chemoutwardzalnym.

 

Na koniec możesz położyć kalkomanię. Dzięki temu w razie czego, zawsze będziesz mogła ją zerwać.

 

Jak pomalujesz od razu lakierem chemoutwardzalnym, to drewno ściemnieje i może nabrać lekko żółtawy odcień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Projekt zrobiony, tylko polakierowany :) ładnie sie błyszczy lecz ie zdążyłam zrobić jeszcze zdjęć.

Dyplom ZDAŁAM, od wczoraj jestem snycerzem :)

Dziękuje wszystkim za pomoc ^^ i rady :)

 

 

troszke nie wyszło mi śmigło :P

i dorobiłam kółka, ale nie takie jak wyglądają w oryginale tylko nadałam mu lekko karykaturalny wygląd. ;)

 

669bf3f0d7b5efbem.jpg

 

c3a6a84ff864271cm.jpg

 

8d497c2d63bead33m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.