Skocz do zawartości

asp 61 problem z odpaleniem :<


eze

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Na kompresje zbytnio nie patrz, 4suwy mają mniej oczuwalna niż 2suwy. W moim silniku palcem obracam śmigłem o 360st i prawie nie czuc jej, a silnik jest w porządku. O co pytasz z tą śrubą czy podkładką pod klawiaturą zaworów? Pod nią jest chyba jeszcze jedna śruba mocująca głowicę silnika do korpusu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK silnik juz zaskoczyl.Popelnilem straszna gafę.Chodzilo o to ze nieprzyuwazylem iz smiglo nie bylo dobrze dokrecone do piasty silnika.Przez co nie moglem zakrecic tlokiem w celu rozruchu.poprostu sie slizgalo przy mocniejszym zakreceniu i niewidzialem tego . :oops:

 

Aha i jeszcze jedna prosba do kolegow .Zgubilem podkladke pod lepek srubki mocujacą klawiature zaworów .Bym byl wdzieczny jezeli ktos by mi podal jej grubosc to zastosuje zamiennik.Najlepiej suwmiarką lub mikromierzem .Z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolego!! Takie błędy mogą skonczyć się kalectwem :evil: Przecież to czuć, że wał się nie obraca tylko smigło na wale. Podkładka nie misi być makietą oryginalnej :devil: zamień na podobną. Mnie teraz trapi pytanie: ...w jaki sposób tak skutecznie zalewałeś silnik, gdy nie obracał się wał???????? :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie nad tym zastanawialem.Mysle ze jak krecilem smiglem w celu pobrania paliwa to krecilem wolniej przez co smiglo krecilo tlokiem.?Jak wiadomo przy odpalaniu smiglem krecilem energicznie szybko ,czulem ze cos jest nie tak ze smiglo chodzilo inaczej myslalem ze to cos z silnikiem.A tu taki zonk niepomyslalem o tym dopiero w nocy cos mi strzelilo do glowy ze powinienem to sprawdzic zwlaszcza ze czesto sie odkreca te smiglo w moim silniku,podkladka zabespieczajaca nic niedaje bede musial wziasc ja na ;;locktite;;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki klej :D

Dokręć dobrze dużą nakrętkę a potem dokręć mniejszą i będzie trzymało.

Większe silniki mają tak samo przykręcane śmigło i to zdaje egzamin .

Wiesz już z jaką siłą dokręciłeś śmigło i było za słabo,musisz to zrobić ciut mocniej oczywiście uważaj żebyś nie przeholował w drugą stronę bo jeszcze coś urwiesz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam troche pary w ręku boje sie ze przekrece gwint.Na jednym odcinku juz srubka ciezej chodzi .

 

Dobra rada: kup sobie klucz dynamometryczny. Obecnie w marketach budowlanych można kupić takie zestawy w przyzwoitych cenach. Przy jego pomocy łatwo dokręcić śruby (nakrętki) bez lęku o przekręcenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do klucza dynamometrycznego; kiedyś kupiłem bo mialem tendencję do zrywania gwintów. Dokręcając coś ustawiłem siłę docisku i zacząłem dokrecać. Oczywiście znowu zerwałem gwint :rotfl:

 

EZE - czy to znaczy, że do tej pory nie stosowałeś nakrętki kontrującej? Wspominasz coś tylko o podkładce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZE - stary chłop a nauczać trzeba jak dokrecać nakretki!!!!! :rotfl:

 

1 - ...najpierw z wyczuciem dokręcasz tą dużą, trzymając za łopatę śmigła;

2 - ...teraz po założeniu i wstepnym lekkim dokręceniu małej dokrecasz już mocno trzymając jedna reką klucz na tej dużej nakretce.

 

W ten sposób dokrecasz przeciwnakretkę a własciwa zostaje nieporuszona. może inni mają inne patenty, ja robię to własnie tak :faja:

 

Borys - przecież napisałem kto jest odpowiedzialny za moją utaconą twarz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ona nic nie daje kreci sie razem z ta drugą

 

nic z tego nie rozumię to jest bez sensu :shock: kontra jest po to aby zablokować pierwszą nakrętkę ale do tego potrzebne są dwa klucze jednym blokujesz pierwszą a drugim dokręcasz tą drugą z tego co piszesz to wygląda jak byś dwie naraz dokręcał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.