Jump to content

Ładowarka redox beta - nie wykrywa pakietów :(


PlayerWithoutName

Recommended Posts

I z wszystkimi pakietami tak się dzieje, czy tylko z jednym?

Jeśli z jednym, to może nie wykrywać kiedy napięcie pakietu jest poniżej progu wykrywanego w ładowarce, np gdy się nadmiernie rozładuje, zwarcie, itp. Wystarczy wtedy Li-pola podładować w programie dla NiMH, albo obcego źródła, do wyższego napięcia (tylko ostrożnie!) i dalej już idzie normalnie.

Jeśli wszystkie, to niestety prawdopodobnie albo coś z programem albo uszkodzenie elektroniki.

Sprawdź napięcia pakietu(ów).

Link to comment
Share on other sites

Jest to zapewne wina ładowarki bo dzieje się tak z każdym pakietem (NiMh z aparatury, LiPol 3s 2200 mAh oraz 1s 100mAh) :(EDIT:Podłączyłem małego LiPola przez inną przejściówkę i zaczęło go ładować ale po 10 minutach wcisło mu 1 mAh :(. Nie ogarniam tej ładowarki. Spróbuje rozładować tego LiPola i naładować go z powrotem.Wysyłane z mojego XT320 za pomocą Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Kable w pakiecie-dobre bo regulator się włącza

Kable od ładowarki-jeden był urwany ale po przylutowaniu kabla do wtyczki dalej nie działa. Na innej przejściówce mniejszy pakiet jest raz na piętnaście prób wykrywany, ale ładuję się prądem 0.0 A (mimo zaplanowanych 0.2 A) a potem wyrwała że pakiet pełny mimo wpakowania 1 mAh i napięcia 3,8 V wskazywanego przez ładowarkę (tak, to było charge a nie storage ;)). Zamówiłem sobie imax b6 to posprawdzam jak to działa itp..

 

Wysyłane z mojego XT320 za pomocą Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Ta ładowarka potrafi wyczyniać takie cuda przy mało wydajnym źródle.

Wywala przerwanie obwodu ładowania zanim jeszcze powie, że małe napięcie zasilające.

Z czego zasilacz tą ładowarkę?

Link to comment
Share on other sites

Ja mam Accucella 6 i takze uzywam zasilacza z pc tez obciążony 5w żarówka. Uzywam tego zestawu od 3 lat i tylko raz mi wyskoczyło ze jest male napięcie wejściowe. Uszczerbki nie znalazlem w zasilaczu, ładowarka ok. Obecnie zadnych problemów.

Link to comment
Share on other sites

Napis o braku połączenia mówi o jego braku po stronie wtórnej, a więc między ładowarką a akumulatorem.

Przyczyn może być wiele (najczęściej złe ogrągłe złączki do końcówek-wewnętrzy kołeczek jest za cienki i nie ma połączenia z częścią żeńską wtyku. Bardzo łatwe do sprawdzenia dowolnym omomierzem). W przypadku złego zasilacza będzie inny komunikat-INPUT VOL. ERROR.

Link to comment
Share on other sites

Bubu2 - chodziło o to że ta ładowarka wariowała przy niskim napięciu po stronie pierwotnej (niskim lecz wciąż wystarczającym do działania, choć niezbyt poprawnego), wyzwalając błędy połączenia po stronie wtórnej ;). Jutro, a właściwe dzisiaj powinien mi przyjść imax b6 więc sprawdzę czy on naładuje pakiety normalnie.

EDIT:

Dzisiaj doszła mi ładowarka imax b6. Ładuje pakiety bez żadnego problemu. Teraz pozostaje pytanie czy ktoś przyjmie tego redoxa jako złom albo do naprawy ;)

 

 

Wysyłane z mojego XT320 za pomocą Tapatalk 2</p>

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.