Skocz do zawartości

Ładowarka redox beta - nie wykrywa pakietów :(


PlayerWithoutName
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I z wszystkimi pakietami tak się dzieje, czy tylko z jednym?

Jeśli z jednym, to może nie wykrywać kiedy napięcie pakietu jest poniżej progu wykrywanego w ładowarce, np gdy się nadmiernie rozładuje, zwarcie, itp. Wystarczy wtedy Li-pola podładować w programie dla NiMH, albo obcego źródła, do wyższego napięcia (tylko ostrożnie!) i dalej już idzie normalnie.

Jeśli wszystkie, to niestety prawdopodobnie albo coś z programem albo uszkodzenie elektroniki.

Sprawdź napięcia pakietu(ów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to zapewne wina ładowarki bo dzieje się tak z każdym pakietem (NiMh z aparatury, LiPol 3s 2200 mAh oraz 1s 100mAh) :(EDIT:Podłączyłem małego LiPola przez inną przejściówkę i zaczęło go ładować ale po 10 minutach wcisło mu 1 mAh :(. Nie ogarniam tej ładowarki. Spróbuje rozładować tego LiPola i naładować go z powrotem.Wysyłane z mojego XT320 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable w pakiecie-dobre bo regulator się włącza

Kable od ładowarki-jeden był urwany ale po przylutowaniu kabla do wtyczki dalej nie działa. Na innej przejściówce mniejszy pakiet jest raz na piętnaście prób wykrywany, ale ładuję się prądem 0.0 A (mimo zaplanowanych 0.2 A) a potem wyrwała że pakiet pełny mimo wpakowania 1 mAh i napięcia 3,8 V wskazywanego przez ładowarkę (tak, to było charge a nie storage ;)). Zamówiłem sobie imax b6 to posprawdzam jak to działa itp..

 

Wysyłane z mojego XT320 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napis o braku połączenia mówi o jego braku po stronie wtórnej, a więc między ładowarką a akumulatorem.

Przyczyn może być wiele (najczęściej złe ogrągłe złączki do końcówek-wewnętrzy kołeczek jest za cienki i nie ma połączenia z częścią żeńską wtyku. Bardzo łatwe do sprawdzenia dowolnym omomierzem). W przypadku złego zasilacza będzie inny komunikat-INPUT VOL. ERROR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bubu2 - chodziło o to że ta ładowarka wariowała przy niskim napięciu po stronie pierwotnej (niskim lecz wciąż wystarczającym do działania, choć niezbyt poprawnego), wyzwalając błędy połączenia po stronie wtórnej ;). Jutro, a właściwe dzisiaj powinien mi przyjść imax b6 więc sprawdzę czy on naładuje pakiety normalnie.

EDIT:

Dzisiaj doszła mi ładowarka imax b6. Ładuje pakiety bez żadnego problemu. Teraz pozostaje pytanie czy ktoś przyjmie tego redoxa jako złom albo do naprawy ;)

 

 

Wysyłane z mojego XT320 za pomocą Tapatalk 2</p>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.