Skocz do zawartości

FALCON "rozciągnięcie kadłuba i klap"


janegab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

A jeszcze taka uwaga. Jak Falcon rzuca "D.." jak to napisałeś wcześniej, to nieomylny znak ze leci za wolno. Więc teza dać gazu, dociażyc lub zmienić SC ...w zależności od warunków. Tak wynika z moich obserwacji. Ja na szczęście tak sobie porozmieszczalem wyposażenie ze SC moge zmieniać od 76-77mm do...nie wiem do kąd. 85-86mm jest ok dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale oni nie maja Falcona ;) im jest Starling potrzebny. A Instruktor nie jedne zęby zjadł na niejednym Falconie. Każdy model lata inaczej. A skrócenie lotek tez Ci doradzili? Jakoś nie wierze. I tak te lotki co są trzeba dosć mocno wychylac jak chce sie poszaleć. A mocno wychylenia=wolniej

 

A co mam popróbować? Szybko latać? Szybciej Falconem juz sie boje. Czy przedni SC? Probowalem i wole tylny. A wogole to Buwi prosił Cie o podanie jaki masz ŚC. Tez mnie to ciekawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydłużenie nosa i klap to mój pomysł. Estetyka wydłuzenia kadłuba na pewno nie jest taka jaka powinna być ale teraz wiem ,że warto to zrobic bo model lata super. Wydłużenie klap zrobiłem- czytajac żale, że falkon na klapach lub baterflaju / tak piszę jak mówie/ kończy lot w krzaczorach lub na koncu lotniska. Porównałem długości klap i lotek np w barakudzie-SWORDZIE-a SIRIUS ma dłuzsze klapy od lotek...coś tu mi nie grało . Wydłużenie zdaje egzamin super...modelem mozna ganiac na zboczu ...bimbać..lubę poexperymentowac a nie trzymac model na szafie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trzymam w aucie. I latam jak sie da to codziennie. Niestety Falconem coraz mniej. Albo stety ;) Jak na zboczu wieje to te klapy calkowicie wystarczają. Są słabe gdy nie wieje. Ale po co wtedy latać na zboczu ...

 

To w końcu co Ci misiowe poradzili? Bo juz sie pogubilem

A w Swordzie chyba mozna domiksować klapy do lotek. W Falconie nie. I pewnie dlatego klapy w Swordzie i pidobnych są dłuższe niż w Falconie. Wszystko zależy od specyfiki modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja falkony mam 2szt. Jeden na"niedzielę"//po kościele... 2-szt poniewierana jest jak "ruska onuca'. Latam prawie co dzień. Dziś również tym "potworem-dziwolagiem" / lekko padało/ ale ten jest najkochańszy. Rób zmiany w modelu- udoskonalaj bo to słuzy zabawie a jak masz efekt to najbardziej cieszy a "expertom chodzi gula'. Ogólnie falkon jest fajnym modelem pasuje mi do autka bo go woze gotowego do lotu.-pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środek ciezkości , ktory podałem nie jest pomyłka. Dzisiaj polatałem w super warunkach w zasadzie bez napedu -start z rzutu reką latałem ok 2 godz. Żadnych problemów z zawrotami przy duzym wietrze jak to sugerował Nad- instruktor / Q / wydłuzenie kadłuba oraz klap spisuja sie znakomicie . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Żadnych problemów z zawrotami przy duzym wietrze jak to sugerował Nad- instruktor / Q / wydłuzenie kadłuba oraz klap spisuja sie znakomicie . Pozdrawiam. "

 

Idziemy w zaparte ;)Dziś wiało?

 

A przy okazji zmienię nick zgodnie z sugestią Janka

pozdrawiam

Nadinstruktor :P :P :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Przyjacielu ..od godz 10-12 latalem Stingerem / szybowczyk bez napędu/ kupilłem używany w fatalnym stanie wiecej szpachli, lakieru- niż laminatu ale nie zawsze modelarze sa uczciwi. Potem Falkonik ten dziwolag-z duzym nosem i klapami / uszami/ jestem bardzo zadowolony ze zmian -chciałbym byś go Nadinstruktorze oblatał - ocenił walory zmian . Optycznie na pewno nie ale nie od razu Kalisz i Ostrów-zbudowano.Mam fotki -zamieszczę pożniej. Pozdrawiam

 

Jako ,ze mieszkam w Koninie-sport z Ostrowa mnie tu sciagnał ale słucham radia waszego CENTRUM-bardzo sympatyczne . Jedno mnie dziwi w komunikatach meteo -.że np kierunek wiatru w Kaliszu jest wschodni- a w Koninie zachodni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz- Tu latam kopalnia LUBSTÓW...Tobie ŚĆ nie podają bo Ci to nie potrzebne= zmieniasz tylko "KNOTY"

 

No widzę że wiciąż jesteś wielce obrażony. Tylko dlaczego? Ty założyłeś wątek o modyfikacjach, ja i inni zadają pytania. Ja również. I nie musze sie zgadzać z tym co piszesz lub robisz. Ale to Ty tez musisz takich niezdecydowanych przekonać. Nie ja Ciebie, bo Ty już popelniłeś modyfikacje. Chcemy wiedzieć jak Twoje modyfikacje wpływają na model.Ponawiam prośbę o podanie jaki po przeróbkach masz ŚĆ i jakie modyfikacje zaproponowali Ci koledzy z 3citi Team. Jest wielu posiadaczy Falconów, którzy chętnie posłuchają jak można ulepszyć model. Ale żeby to było miarodajne, proszę podawaj podstawowe dane. Bo że Tobie sie fajnie lata to już wiemy. Na silnym wietrze 4m/s w porywach.

 

pozdrawiam

 

post moderowany przez robertusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.