Skocz do zawartości

FALCON "rozciągnięcie kadłuba i klap"


janegab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jurku.. Z Wrocławia do Konina niedaleko...zabierz swoje be-be..falkona polatamy popatrzysz -sprobujesz- wypijemy herbatę.Zapraszem nie masz powodu się pienic. Wszystkie modyfikacje opisałem+fotki na forum. Poczytaj wstecz. - Jutro zmiana kierunku wiatru. Dziś był wspanialy zachodni / z odchyłka na południe/ polatałem trochę zmarzłem. Jutro wiatr ze wschodu ale też mam miejsce - zbocze do polatania. zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jurku.. Z Wrocławia do Konina niedaleko...zabierz swoje be-be..falkona polatamy popatrzysz -sprobujesz- wypijemy herbatę.Zapraszem nie masz powodu się pienic. Wszystkie modyfikacje opisałem+fotki na forum. Poczytaj wstecz. - Jutro zmiana kierunku wiatru. Dziś był wspanialy zachodni / z odchyłka na południe/ polatałem trochę zmarzłem. Jutro wiatr ze wschodu ale też mam miejsce - zbocze do polatania. zapraszam.

 

Jak będzie porządny zachodni to spotkamy sie na Jezioraku. Tam lepiej wieje, lepiej się lata i nie ma żelastwa przy lądowaniu (chyba że traktor lub pług) ;) I są orły co przyglądają sie jak sie lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.K..na Jezioraku / cieniutkie i malutkie to zbocze / latałem w zeszłym roku...po wystawie modelarskiej w Kaliszu. Na Lubstowie po kopalni na najczęściej latanej stronie / na wiatr zachodni/ zrobiłem porzadek...żelastw nie ma -powycinałem na długim odcinu krzaczory- dogodny dojazd jest Ci i "sztandarek" wskazujacy kierunek wiartru brakuje .. BARU / dokładnie miejsciwość Zofia...pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie ten wątek i dochodzę do jednego wniosku .Jeszcze dziś jade do Leszka, coby zrobił kadłub z długim "nosem" ;) bo to podobno bardzo dobrze wpływa na własności lotne Falcona ;) ;) ;)

 

Szczepan mam lepszy pomysł - zaproponuj p. Leszkowi wykonanie kadłuba w wersji teleskopowej, dwie rozsuwane rury jedna w drugiej, nie bedę rościł praw patentowych :D , no może 5% zniżki przy zakupach.

 

Pozdrawiam

 

Kojani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj również rozkoszowałem się lotami Falkonem -z długim nosem ale niestety na "oparach"- brak wiatru- kombinowałem ze zmianą śr. cięzkosci . Nic nie wykombinowałem bo to pierwsze pierwotne najlepsze...model płynie w powietrzu-BAJKA..Porobiłem kilka fotek by przedstawić róznorodność zboczy-praktycznie na kazdy kierunek -wspaniała sceneria / trochę ksiezycowa/ , Latem SUPER ponieważ wyrobisko zostało zalane woda - wiara sie kapie na dziko...Jutro przedstawię fotki aby uzmysłowić OGROM obiektu do latania-na miarę mistrzostw świata . Najwazniejsze ,że jest wspaniały dojazd nikt nie gania =-RÓBTA CO CHCETA". Kolego CZYNO..u nas hałd nie ma tylko wielka wykopana dziura /wegiel /. .Z wjazdu na kopalnię w miejscowości Zofia korzystam jak jest wiatr zachodni=tam mam wszystko posprzatane-krzaczory cichaczem wyciete długść zbocza chyba z kilometr sa fotki-TAM LATAM LUBSTÓW-zobacz. Czesto tam na" widzenie" wpadają chłopcy z f3f 3-city na youtobe jet flimik Specyfika .. i jego loty. Ja miałem funkcje ministranta / reka w gipsie/ pozdrawiam -zapraszam .O ile Pan Leszek modernizuje kadłub FALKONA / problem forma/ to model zyska na sylwetce i nie tylko...!- na maxa. Jaki ładny Starling-klin do prucia powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego CZYNO..u nas hałd nie ma tylko wielka wykopana dziura /wegiel /. .Z wjazdu na kopalnię w miejscowości Zofia korzystam jak jest wiatr zachodni=tam mam wszystko posprzatane-krzaczory cichaczem wyciete długść zbocza chyba z kilometr sa fotki-TAM LATAM LUBSTÓW-zobacz.

 

Jest kopalnia, jest i hałda (na zachód od kopalni) taka trzydziestometrowa. Tak z ciekawości pytałem. I jak rozumiem latasz na odkrywce ;) Chociaż juz nie wiem czy latasz czy masz ręke w gipsie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość a7498787

Około 30m licząc od powierzchni wody , ale te "zbocza" podzielone są przeważnie na 2-3 stopnie o różnym nachyleniu i wysokości

 

no to elegancko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość a7498787

No to "moje" w Kościelnej wsi chyba wyższe :P jedyny minus ze można latać tylko przy wschodnim wietrze

 

To masz pecha bo jest przewaga wiatrów zachodnich :D

 

Oczywiście żartowałem ;)

 

Mi brakuje zbocza najbardziej na południowy wiatr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.