Skocz do zawartości

model z lotkami czy bez


s0ny

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętaj tylko, że jeśli wznios będzie za duży to lotki przestaną działać, mogą nawet tak przestać działać, że zaczną działać tak jak byś zmienił rewersy. Miałem tak w dwóch różnych modelach. Kąt wzniosu - nie wiem jak inni koledzy - daję jakieś 6-8 st. Różnie to wychodzi - czasem jest 5st, a wydaje się, że jest zupełnie płasko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej popróbuj na symulatorze i sam zobaczysz których sterów nie używać, a raczej które by Ci się jeszcze przydały(: Jak to mówią od nadmiaru głowa nie boli tylko czasami na.....(: ale jeśli masz wybierać między lotkami, a sterem kierunku to wybierz lotki, z drugiej jednak strony sam zaczynałem od modelu belanca decathlon czy jakoś tak podobnie brzmiąca nazwa górnopłata z dość dużym wzniosem tylko ze sterem wysokości i sterem kierunku i do nauki latania to się nadawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie możesz zrobić skrzydło proste z lotkami i z "uszami". Gdy zrobiłem za duże uszy w wing dragonie to lotki w ogóle nie działały, tylko kierunek.

Później sukcesywnie mógłbyś skracać uszy aż do pozbycia się ich zupełnie.

 

Dobry pomysl z tymi uszami rozwaze go napewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysl z tymi uszami rozwaze go napewno

 

Tylko po co sobie tak komplikować...Jak zdawałeś na prawko to też uczyłeś się jeżdzić tylko prosto ? Masz w modelu 4ry podstawowe funkcje i od samego początku uczysz się ich używać. W życiu nie wziąłbym do rąk modelu bez lotek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co sobie tak komplikować...Jak zdawałeś na prawko to też uczyłeś się jeżdzić tylko prosto ? Masz w modelu 4ry podstawowe funkcje i od samego początku uczysz się ich używać. W życiu nie wziąłbym do rąk modelu bez lotek.

 

popieram!

ster kierunku też zrób i lataj sam zobaczysz jak bedziesz wolał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do porównania kąt nachylenia bez lotek Wicherek i płat budowanego Michasia z lotkami. W tle Zefir bez lotek.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Jednak najwięcej satysfakcji w lotach dał model zbudowany po Zefirze (z lotkami).

Dołączona grafika

Mini Mag wspaniały jako drugi. (lotki i kierunek). Same lotki to jakiś okaleczony projekt.

Wybór należy do Ciebie. Życzę wspaniałych lotów zbudowanym modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.