Skocz do zawartości

Czy można tablet z androidem "ożenić" z FPV


krankor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie związane z kompletowaniem sprzętu do FPV. Wybaczcie jeśli jest lamerskie.

Gdy zaczynano z FPV podgląd w bazie realizowano przy pomocy telewizorów, potem laptopów, netbooków i na koniec specjalnymi goglami.

Oczywiście marzą mi się gogle, ale cena powala nieco.

Mam 10" netbooka, ale tablet jest lżejszy jednak.

Czy jesli taki tablecik 7 calowy ma wejscie USB i wgranego androida da się go połączyć z odbiornikiem żeby mieć podgląd?

Chodzi mi konkretnie o sprawdzony wiele razy Transmiter Sygnału AV - FPV 1,2GHz 800mW - 8CH - FOX i tablet Mytab7 http://tech.wp.pl/kat,130050,title,myTAB-7-budzetowa-propozycja-tabletu-od-myPhone,wid,14933627,wiadomosc.html?ticaid=1f9e6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Moim skromnym zdaniem na pewno się nie opłaca ingerować w tablet i androida bo bez tego się nie obejdzie. I potrzebna by była bardzo specjalistyczna wiedza i umiejętności. Nie spotkałem się z aplikacją na androida, która działałaby jak monitor i chyba nie ma takich tabletów do których można przesyłać strumień danych video do portu usb. Lepiej skorzystać z rady Roberta. W sieci jest mnóstwo tanich monitorków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

A ja ze swojego doswiadczenia dodam ze urzadzenia typu "komputer" z systemem operacyjnym i wilozadaniowoscia nie sa najlepszym pomyslem do lotow FPV , podam przyklad - mialem latac na laptopie , i tak pierwszy lot oki, a w drugim w pewnym momencie komputer zaczal mocno uzywac dysk twardy i mialem zwieche obrazu na jakies 2 sec, cisnienie mi sie podnioslo , jak sie obraz odwiesil to lecialem modelem pionowo w dol.... na szczescie wyciagnalem....

 

Potem zakupilem monitorek typu TV.... :-)

 

A do nagrywania dalej uzywam laptopa - no i moze tez byc jako podglad awaryjny (dlatego jak kiedys zakupie nagrywarke to tylko z monitorkiem np 2,5 cala - zawsze na nim w sytuacji awaryjnej wroce).

No teraz juz mam autopilota wiec w sumie jak nic nie bede widziec to RTH i czekam az przyleci nad glowe... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skutecznie odradziliście mi tableta z adroidem. Dziękuję.

Pytanie zadałem z niewiedzy. Wydawało mi się takie rozwiązanie , razej układ, eleganckie. Okazało się jednak dalekie od praktyki i rzeczywistych mozliwości.

Marzy mi się oczywiście rozwiązanie typu gogle, lekkie i td. Nie miałem takich na głowie, przed oczami. Ale ze słyszenia, poza ochami i achami, czy w goglach o stosunkowo małej jednak rozdzielczości da się rozczytać te drobne cyferki z OSD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, no wlasnie jak ogladalem lot kolegi z jego gogli to jakos tak mi dziwnie sie patrzylo - ja sie zdecydowalem na monitorek i nie mam zamiaru latac na goglach - no moze kiedys jak bede robic kamerke z pan&tiltem i wtedy google z trackerem ruchu glowy , i druga sprawa jak bede miec odbiornik w goglach od razu to takie gogle sa mniejsze niz monitorek .

 

Ale jest wiele osob ktore woli latac na goglach - to jest kwestia kto co lubi.

 

Dodatkowo monitorek kosztuje okolo 200-300zl a gogle kolo 1 tys...

 

 

Jakosc obrazu na moim monitorku widzisz na fotce ktora Robertus wrzucil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na ebay'u kilka video gogli do podłączenia się pod odtwarzacze video, playstation, ipady itp. Ceny różniste. A rozdzielczości od 320x240 do 640x480. Były nawet jakieś egzotyczne 800x225 a nawet 870 x 500 ale cena...650Euro.

Z reguły są niskiej rozdzielczości i wtedy tylko okolice ledwo rozpoznam. Z odczytywaniem danych z OSD będzie kłopot z moimi oczami.

Poza tym, są daleko i nie ma mowy o sprawdzeniu czy będa pasowały do rozstawu oczu itp. Słowem kupowanie kota w worku.

 

Tak jak radziliście, popatrzyłem na allegro za telewizorkami i znalazłem np takie coś:

http://allegro.pl/ekrany-samochodowe-7-cali-dmtech-i2836187180.html

http://allegro.pl/nowy-telewizor-explay-lcd-7-pilot-12v-i-220v-i2815667013.html

http://allegro.pl/monitor-telewizor-samochodowy-tft-lcd-7-cali-i2833080226.html

http://allegro.pl/kolorowy-tv-lcd-7-przenosny-gniazdo-usb-i-sd-i2846396910.html

Mają wejścia AV, ale nie ma informacji o Blue Screen. No bo niby po taka informacja do zwykłego użytkowania.

Które by się nadawały wg Was a które nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

prosta sprawa - w tej materii nie da się zaoszczędzić.

Jeśli planujesz podziwiać piękno krajobrazu to niestety musisz zainwestować, i niekoniecznie muszą to być pieniądze wyrzucone w błoto.

Pierwsza sprawa - kamera w modelu- im lepsza (z większa ilością linii i możliwościami ręcznego ustawianie) tym lepiej. Wtedy masz gwarancje, że obrza przesyłany do Ciebie będzie jak najlepszej jakości.

I tutaj przechodzimy do zgryzu - czyli baza i odbiór video.

Jeśli chcesz tanio to oczywiście coś w granicach 7-10 cali. ALE - z rozdzielczością nie mniejszą niż 640x480. To absolutne minimum.

Idealna sprawa, kiedy planujesz sobie zakup 2 telewizora np do kuchni itp. wtedy masz morze możliwości.

Rozglądasz się po prostu za TV na 12V i po sprawie.

Zakładając, że wolisz lata i oglądać swoje loty na ekranie a nie w goglach do 1 tys. spokojnie będziesz miał problem z wyborem TV.

Ja miałem okazje sprawdzić w działaniu taki TV:

Telewizor - Monitor LCD 20'' NOWY 220V lub 12V

 

i obraz był rewelacyjny - w połaczeniu np. z kamerą sony - obraz był piękny.

Taki TV spokojnie zasilisz z aku żelowego od ups`a - generalnie zasilisz nim spokojnie tv i odbiornik video.

Jeśli planujesz tv :) to oczywiście można się też pokusić o np. coś bardziej nowoczesnego:

 

Telewizor LED 24 cale Audio-Sonic z HDMI, VGA

 

 

No i tak to bym widział :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

rozdzielczość nie powala ale budzet znacznie mniejszy

 

google proste i tanie, jeden kabel do odbiornika i styka

http://www.ebay.com/itm/VG260-Portable-Wireless-Video-Glasses-Eyewear-Mobile-Theatre-with-AV-in-for-FPV-/251150914106?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a79c2d23a

 

albo dvd z wbudowana bateria,wejscie av, glosniki, obrotowy ekran

http://allegro.pl/przenosny-odtwarzacz-dvd-8-2-vordon-tuner-tv-i2963900391.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Z tego co się orientuje odbiorniki mają najczęściej wyjście composite video po kablu RCA. W tabletach takiego wejścia się nie uraczy więc zapomnijcie. Ale nawigacje mają wejście video in do kamery cofania.

 

Prawdopodobnie najtańszym dostępnym ekranem LCD z wejściem video in jest właśnie nawigacja. Zdobycie tanio nie powinno być trudne - byle duży ekan i wejście było. A jak jeszcze się do czegoś innego przyda to tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co Wy na to?

Kamera IP np taka:

http://allegro.pl/obrotowa-kamera-ip-wifi-bezprzewodowa-fi9821w-hd-i3402900501.html

+

Tablet z WiFi.

 

Testował to ktoś?

Prawdopodobnie komplecik będzie dość ciężki bo jest tam mechanizm obrotowy, ale może da się taką kamerkę odchudzić.

 

Jakoś nie za bardzo mi się widzi używanie analogowego sprzętu w dzisiejszych czasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to połączysz ze sobą? Tablet musiałby umieć zrobić router wifi. Poza tym wifi ma zasięg góra kilkudziesięciu metrów.

 

Chyba faktycznie nic z tego nie będzie. Router to drobiazg, ale na tych antenkach to faktycznie daleko nie poleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to połączysz ze sobą? Tablet musiałby umieć zrobić router wifi. Poza tym wifi ma zasięg góra kilkudziesięciu metrów.

Parrot AR DRONE używa właśnie WiFi, a tam zasięg, jeśli się nie mylę, to 100m. Go pro III ma możliwość przekazu na żywo po WiFi i tam też zasięg to ponad 100m... Myślę że stosując odpowiednio mocne anteny, można by cos uzyskać, aczkolwiek to może być trochę niebezpieczne biorąc pod uwagę mnogość urządzeń wykorzystujących tą technologie jak telefony, komputery, tablety, aparaty, lodówki czy mikrofale :P

 

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wifi może mieć duży zasięg - isntnieją połącznenia wifi na odległość 80 km i więcej (sprawdzicie w wikipedi). Często małe lokalne sieci tzw. radiowe przesyłają po wifi a nie po sensowniejszej do tego technologii jak np. wimax. Osobiście sam kiedyś korzystałem z tego i antena była praktycznie dokładnie 1000 metrów ode mnie. Realistycznie sądze żę można na samej dobrej antenie w stacji bazowej wyciągnąć sensowną siłę sygnału na jakieś 200-300 metrów, ale to i tak nie lepiej niż standardowe rozwiązania. Zwłaszcza że normalne nadajniki nie muszą nawiązywać połączenia za każdym razem jak na chwilę je utracą. No i dochodzi kwestia zakłóceń - pasmo 2.4Ghz jest dość ostro eksploatowane, już sam fakt że większość aparatury działa w podobnej częstotliwości jest problemem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wifi może mieć duży zasięg - isntnieją połącznenia wifi na odległość 80 km i więcej (sprawdzicie w wikipedi). Często małe lokalne sieci tzw. radiowe przesyłają po wifi a nie po sensowniejszej do tego technologii jak np. wimax. Osobiście sam kiedyś korzystałem z tego i antena była praktycznie dokładnie 1000 metrów ode mnie. Realistycznie sądze żę można na samej dobrej antenie w stacji bazowej wyciągnąć sensowną siłę sygnału na jakieś 200-300 metrów, ale to i tak nie lepiej niż standardowe rozwiązania. Zwłaszcza że normalne nadajniki nie muszą nawiązywać połączenia za każdym razem jak na chwilę je utracą. No i dochodzi kwestia zakłóceń - pasmo 2.4Ghz jest dość ostro eksploatowane, już sam fakt że większość aparatury działa w podobnej częstotliwości jest problemem

 

Zostawiłeś tyle niedopowiedzeń świadomie lub nie, że ktoś to przeczyta i łyknie.

 

Nie powiesz, że ten 1km wykręciłeś na dookolnym baciku i link był stabilny?

 

 

Co to znaczy dobra antena?

 

Antena charakteryzuje się wieloma parametrami. Dla uproszczenie powiem, że interesuje nas jej zysk i charakterystyka kierunkowa.

 

No i tu pojawia się problem. Nie zainstalujesz przecież anteny kierunkowej w modelu. A to oznacza, że przy dookólnej 3/4 pary idzie w gwizdek.

 

W bazie to też nie jest takie proste.

 

I nie zapomnajmy że to jest połączenie duplex a więc "cudowna" moc bazy nie stanowi panaceum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.