Skocz do zawartości

Tani dwusulnikowiec (porady)


Krychol RC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pomóżcie mi wybrać jakiś fajny model ,coś w stylu Twin Stara II ale nie z depronu.

Chciał bym aby model był w cenie max. 350zł oczywiście zestaw ARF.

Rozpiętość tak około 1300mm.Chcę w nim zastosować dwa silniki Bm2408-21 ale nie wiem czy na 1 regulatorze czy na 2 osobnych?

Chodzi mi o to żeby latem mógł bym sobie polatać i lądować na śniegu zdejmując podwozie a latem zakładając podwozie lądować na trawce :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Hej , nie lepiej cos samemu zbudować wyjdzie o wiele taniej :wink: a w Polskich sklepach nie ma za duzo dwusilkowców z tego co ja znalazłem to tylko Twinstar lub Catalina (ale to raczej na spalinke http://www.teemto.republika.pl/ modele i catalina ładny modelik), byc moze slabo szukalem ale zonaczymy co na to inni forumowicze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a catalina ładny modelik ale czy latem da się nim polatać (lądowanie na wodzie odpada)?

Czekam na propozycje innych forumowiczów.

Co do budowy samemu to chce chociaż raz kupić ARF no budowa samemu to w najgorszym przypadku ,ale zanim sam zaczął sam bym budować to chyba prędzej bym kupił depromowego twin stara.

Fokker-twintrarem to raczej mogę na brzuchu lądować na śniegu no i na trawie wystarczy że podłogę w twin starze wzmocnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a catalina ładny modelik ale czy latem da się nim polatać (lądowanie na wodzie odpada)?

 

Catalina podana w linku powyżej przez kolegę (nie rozumiem jakim cudem się ona nawet tam znalazła) nie odpowiada Twoim założeniom! Raz że cena a dwa to ten model już nie jest dawno produkowany. Kolega podał Ci link możesz jeśli chcesz poczytać :evil: a uzyskasz odpowiedzi na pytania jakie zadajesz. Chyba że wolisz aby kto inny poczytał i Ci tu streścił. ("poczytaj mi mamo" czy co?)

 

Chcę w nim zastosować dwa silniki Bm2408-21 ale nie wiem czy na 1 regulatorze czy na 2 osobnych?

 

Temat wałkowany na forum -> Podłączenie 2 silników 3-fazowych do jednego odbiornika dowiesz się jak podłączyć elektronikę w dwu silnikowcu z napędem bezszczotkowym i dlaczego należy użyć dwóch regulatorów,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to jest ten p38:

e-flite-p38.jpg

To odpada.

Co do regulatorów to taki miałem zamiar zrobić ,że dwa regulatory i jeden pakiecik.

Ale może mi ktoś odpowiedzieć czemu podłanczać dwa regulatory pod osobne kanały tak jak Tomek to ma w Łosiu?????????????

Jeżeli z tymi dwu silnikowcami to taki problem no to no to może coś w tym stylu:

coot01.jpg

Zdjęcie zapożyczone z tej strony:

http://www.teemto.republika.pl/

Po prostu chcę coś innego tym razem ,oczywiście ma to mieć mniej więcej 1100mm.

No iż to też nie ma podwozia to zimą na brzuchu ląduję na śniegu a latem na trawie ,też na brzuchu (lub na polu) :lol::lol::lol::lol:

W takim modeluwtedy zastosował bym silnik:

http://nastik.pl/modele-akrobatek-700900g-p-1099.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na naszym lotnisku latał model Partenavy na 400setki. Też wykonanie z jakiejś pianki ale ta była kryta folią. Model bardzo fajny ale nie wiem gdzie można go kupić i za ile? Może ktoś wie?

 

Wiem, że Partenavie robił Pan Andrzej Szynaka z Grudziądzkiego AS Model Hobby.

http://asmodelhobby.webpark.pl/PARTENWIA.htm

Nie wiem tylko po ile je robi ... No i konstrukcyjny ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale może mi ktoś odpowiedzieć czemu podłanczać dwa regulatory pod osobne kanały tak jak Tomek to ma w Łosiu?????????????

 

Jeżeli masz wolny kanał w radiu i możliwość ustawienia wolnych mikserów to dlaczego nie? Możesz wówczas jeśli chcesz domiksować silniki np. do kierunku. W przypadku silników spalinowych daje to także możliwość ustawień z osobna dla każdego serwa gazu. W silnikach elektrycznych nie jest to konieczne i tak wymagane. W zupełności wystarczy Y kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ten modelik z jednym silniczkiem z tyłu jest fuul wypasiony zobacz filmiki tego modelu z silnikiem bezszczotkowym oczywiscie na http://www.teemto.republika.pl/

Bardzo mi sie podoba , no i nie musisz wydawać tyle kasy na dwa regle i silniki....

Albo cos takiego tez są filmiki na podanej wyzej stronie.

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=4531

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krystian - czytaj ze zrozumieniem tekstu!!! Jakie podwozie w łodzi latającej???? Jaka folia w zestawie??? Co do cięgien te chyba są ale to nie istotne bo cięgno będzie to co sa,m sobie włożysz. Gdy kupisz model to doradzę ci co i jak teraz to bezsensu. Na innej fotce mam tę łódź z podwoziem ale własnoręcznie wykonanym i wymyślonym. zaraz ją znajdę.

aquastarpodwozie004gd5.jpg

aquastarpodwozie005gx0.jpg

Model po wielu laminowaniach teraz do lotu waży 880g i lata bardzo dobrze na śnigle 8x4 - 8x6. Poczatkowo zasilany był własnie pakietem KAN 8 lub 9 x 1050.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do każdego modelu prócz ARF musisz kupic folię i inne drobiazgi więc nie można tego az tak wliczać. Kupując wszystko od początku wychodzi niby drożej niż gromadzac w czasie rożne akcesoria. Nie mniej kupując ten model i wyposażenie od początku teraz wyjdzie to znacznie taniej niż mnie ponad 2 lata temu. Np silnik ktory masz kosztował 86zł teraz kupisz go za 30 pare zł, podobnie z regulatorem. Ale jak chcesz kupić naprawdę tanio bo rozumiem , że dla jakiegokolwiek 14 latka 300zł za model może być duzo - to mogę podac ci namiary na człowieka z Allegro , ktory robi modele z depronu za np 60zł. Od niego za tyle kupiłem taką niby łódź latającą na dwa silniki ale dla mnie ten model jak narazie jest trochę za 'głupi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.