Skocz do zawartości

Tani dwusulnikowiec (porady)


Krychol RC

Rekomendowane odpowiedzi

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=3323

 

Pod linkiem tym masz wszystko co dotyczy zestawu. Kosztuje 239zł. Jest na silnik spalinowy ale u mnie lata własnie na tym "dzwonku", który posiadasz. Zastanów sie jednak 3x zanim raz kupisz - model może być z trudny w budowie dla ciebie własnie z uwagi na "łodziowy" kadłub. Z drugiej strony jest on wielkim plusem dla startu z ręki i ze śniegu. Jeśli jednak kupisz i zrobisz go to nie zaczynaj od zabawy na wodzie!!!! Skrzydło jest bez lotek i posiada wznios ale bez problemu zlikwidujesz wznios dasz lotki wydłużysz lekko skrzydło. Powiększenie pow. skrzydła trochę zniweluje spory ciężar KAN'ów. Jednak dobrze zastanów się czy poradzisz sobie. Sam model lata prawie bez pomocy pilota, wykonasz i beczkę i pętlę nie mówiąc o innych figurach. Przelatując kilka cm nad taflą sniegu zrobisz wrażenie na każdej koleżance z klasy... Ale po co ja o tym mówię :devil: Użyte serwa to conrady mikro - dwa w kadłubie i dwa w skrzydłach( tu może być jedno ale trochę mocniejsze).

aquastarldowanielt4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Krychol no ja wiem ze masz awersje do Depronu, ale pomysl szybko idzie palnow wszedzie "mnogo" popatrz po projektach stevena shumate'a sa projekty z roznymi napedami i na rozne wersje radia mniej kanalow wiecej kanalow. Moj flanker ma dwa silniki i zmienny wektor ale mozna bez wektora jak kanalow nie wystarcza a to zawsze satysfakcja jak sie zrobi samemu, mozesz tez cos metoda traconego styropianu wtedy proces stosunkowo prosty i efekty moga byc bardzo zadowalajace.

Jedno jest pewne wybor modelu zupelnie dowolny no bo co z byly styropianu wyciosasz okleisz i polaminujesz to bedziesz mial, a kit to jak fabryka dala tak masz.

a co do mojego flankera to bez elektorniki kosztowal 100 - 130 pln zobacz ile ci na reszte zostaje, a pewnie masz cos u siebie i bedzie taniej niz u mnie bo kupowalem od zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówmy się tak - jak będziesz pisał tak dalej to My znowu będziemy uczuleni na ciebie. I znowu 6mc wolności?. Nie masz żadnego doświadczenia modelarskiego, brałeś sie za tyle projektów i klapa!! Dobrze zrobiony model depronowy prawie w ogóle nie przypomina depronu, ale oK nie chcesz to nie. Oba wodnosamoloty - pchacze są bardzo dobre. Tylko kwestia ceny. Stać cię to bierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi co to za forma modelu jak jest KIT ,ARF i jest ARC i co to właśnie jest to ARC?

PARTENAVIA*

 

 

Rozp. 1330mm, masa bez wyp. 450g, zalecany napęd 2 silniki klasy 400-480, Typ modelu PARK FLY SEMI SCALE, konstrukcja balsowa + ABS, sterowanie: lotki, ster głębokości, silniki. Zestaw nie zawiera materiałów pokryciowych i kleju.

 

 

ARC 270zł

 

http://asmodelhobby.webpark.pl/PARTENWIA.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi co to za forma modelu jak jest KIT ,ARF i jest ARC i co to właśnie jest to ARC?

PARTENAVIA*

 

Krychol :wall: Przecież jest napisane co to ARC w linku który podałeś ARF i KIT to już chyba powinieneś wiedzieć jeśli nie - to poczytaj linki które sam zapodajesz. Wiem że już nie powinienem sie odzywać ale litości....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha thx

I o to mi chodziło (prosta odpowiedź).

Skrzydło jest proste bez mocowania do silników no ale jakoś trzeba będzie to zrobić.

Teraz tylko czekać jak dostanę pieniądze to zamawiam.

No to możemy rozpocząć dyskusję na temat wyposażenia.

Jakie wyposażenie wy byście założyli?

Może takie dwa kompleciki:

http://rcsklep.pl/product_info.php?cPath=50&products_id=192

 

A jaki pakiecik byście poradzili (firma,pojemność,C)?????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę zaczynasz wkurzać, a jesteś dopiero 3 dzień!!!. Więcej czytaj fora a nie zadawaj kompromitujące pytania wtedy naprawdę długo tu zabawisz. Proponuję by nikt nie odpowiadał na ostatnie pytania Krychola. Niech ruszy trochę głową, a napewno znajdzie odpowiedzi ( kit. ARF, ARC). Co do napędu - tyle mogę ci podpowiedzieć; planując silniki i regulatory musisz pamięctać o tym, że z jednego pakietu będą brały znacznie wiecej prądu niż jeden zestaw silnik- regiel. Znaczy to, że jeśli twój silnik pobiera 14A to dwa takie pobiorą 28A. Szukając teraz odp pakietu zasilającego musisz wziąc to pod uwagę - czyli wybrać taki pakiet lipola, z którego możesz bezpiecznie wyciągnąć 30A. Przykład - pakiet 3s 1500mAh/20C. Praca domowa - poczytaj co to znaczy "C" byś znowu nie zadawał takich pytań. I tu moja propozycja - w sklepie RC kupisz za 34zł silnik podobny do Twego ale o poborze 9A. Dwa takie pobierać będą 18A to oznacza iż będziesz musiał dokupić prawie najtańsze regulatory i powiedzmy popularny pakiet. Napisałem popularny mając na myśli jego prąd rozładowania np 2200mAh/10C lub jakikolwiek inny. Mam nadzieja, że qmasz o co biega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż Irku .

Na razie i tak jest 100% poprawy ,bo pyta i słucha odpowiedzi.

To całkowita nowość . :devil:

Sorry Krzychu , ale nie mogłem sie powstrzymać.

 

nie przejmuj się pytaj o wszystko co chcesz ,ale jeśli chcesz uniknąć przykrych odpowiedzi ,

to lepiej przenieś się do działu" Dla początkujących".

Tam niemal każde pytanie jest na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Fokker wiem że 2 x 14A to 28A i już szukałem i jest pełno pakietów które by były ok.

Chodziło mi o to ,że chciał bym wiedzieć jaki pakiecik kupić żeby był dobry i tani a zarazem

pojemny i lekki.

Albo chociaż podajcie jakieś fajne sklepy gdzie można było by kupić.

nie przejmuj się pytaj o wszystko co chcesz

 

OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałeś Partenavię rozumiem? U nas na lotnisku latało to na 400setkach i naprawdę fajnie to się bujało i stosunkowo wolno. Szkoda że nie dopytałem czy taki napęd jest wystarczający czy może lepiej coś mocniejszego. Kwestia w tym czy wybrać zasilanie 2s czy 3s. Nawet przy zasilaniu 2s i większym śmigłem prąd pobierany będzie mniejszy i pakiet tańszy lub o większej pojemności. W zasadzie przy takim modelu zasilanie 2s może być korzystne.

 

Wybrałeś ten zestaw napędowy. Silnik przy tym zestawie ma 1050kv. Sugeruje to że napęd ten w połączeniu z zasilaniem 2s byłby dobry do modeli latających na śmigle a nie na skrzydłach :) (duże śmigło, małe obroty, niski pichspeed - napęd dobry do wszelkiej maści schockflyerów) ale dobry napęd byłby to przy zasilaniu 3s. (lub nawet można się pokusić o poszukanie silnika dla 3s do tego modelu o jeszcze mniejszym kv)

 

Moim zdaniem potrzebujesz silnika (dla pakietu 2s) który kręci się trochę szybciej. mniejsze śmigło, większe obroty, podobny ciąg statyczny, większy pichspeed i trochę więcej prądożerny - prędkość kosztuje najwięcej. Silnik o 1500kv mógłby już spełnić oczekiwania.

 

Aby dobrze dobrać napęd musisz wiedzieć przede wszystkim czego oczekujesz.

 

Jeśli interesują Cię spokojne loty, długotrwałość lotu, koszt - możesz wybrać napęd zasilany pakietem 2s w połączeniu z silnikiem ok 1500kv.

 

Jeżeli natomiast chcesz nieco więcej mocy i szybkości wybierzesz zasilanie 3s i silnik ok 1000kv.

 

Oczywiście mogą też postać wariacje propozycji zależne którą drogę wybierzesz.

 

Najczęściej dzieje się tak iż napęd dobierany jest zupełnie przypadkowo a skutki różne np. Park-flyer staje się nerwowy, pożera masę prądu czy jet bardzo powolny latający na przeciągnięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolał bym raczej wolno latać i zasilanie 7,4V

 

Może coś takiego:

 

silniki

http://allegro.pl/item272387468_silnik_bezszczotkowy_e_maxbl2210_sprawdz_rcpro_pl.html

 

pakiecik

http://nastik.pl/pakiet-lipol-2200mah-2s1p-brak-p-1226.html

 

No i do tego śmigiełka 9x4,7 no a wtedy silniki w jakiej odległości od kadłuba bo nim większe śmigło tym dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.