Skocz do zawartości

Moje skrzydełko


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja nie mierzyłem nigdy poborów prądu serw bo nie było mi to potrzebne. Nie wyczyniałem swoim jakiś akrobacji bo nie jest to mi potrzebne ale wejdx na youtube i pod loginem Florek56 masz filmy z lotów moich skrzydeł: Stratos, Mega delta - to ta 177cm i Zagi 200cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za sporo cennych informacji.

Właśnie obejrzałem twoje loty Irku, masz spory zapas ciągu ;)

Wracając jeszcze jednak do tych serw to zdecydowałem się na te : http://abc-rc.pl/p/1...gowe-serwa.html trochę wolniejsze, ale jednak o większej mocy...

Wybaczcie, że wam nie zaufałem :rolleyes:

 

ps. http://abc-rc.pl/p/168/2545/silnik-c3536-8-kv1000-480w-silverblue-silniki-firmy-silverblue-silniki-elektryczne.html Gdzie ten silnik ma przód, a gdzie tył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że to tajne:)

 

Oklejasz od tyłu (czyli od spływu), na zmianę, raz od lewej strony, raz od prawej oczywiście na zakładki.

Taśmę przyklejasz prosto, wzdłuż krawędzi spływu i odcinasz dopiero przy natarciu.

Oklejanie wygląda tak jak każde inne, jednak często taśmy odchodzą od stytopianu, dlatego ja po każdym "pasku" taśmy przejeżdżam żelazkiem ustawionym na 132-134 stopnia C(przynajmniej mój styropian tak lubi :) )

Trzeba uważać żeby nie stopić styro, oraz przy zbyt wysokiej temp. taśma potrafi się skurczyć, wskutek czego miedzy paskami powstają dziury.

 

Cała filozofia, zdjęć nie daje bo są u wujka, - google :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, chyba załapałem!

Jakiej szerokości robić zakładki ? Kiedy już raz "okrąże" płat, to odcinam taśme, przechodzę na drugą stronę i tam tęż okrążam płąt, potem wracam na tą pierwszą strone i robiąc zakładke, wykonuje kolejne "okrążenie"? W międzyczasie ew. żelazko.

 

Ps. Zamiast silnika silver blue c3536, będzie emax gt2820/06. Jakie śmigło mam dać? Pchające czy nie ? Jaki rozmiar ? Zależy mi na dużym ciągu, ale małej prędkości .

Dzięki i pozdrawiam :)

Karol

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak, nie robisz "kółek", tylko w miejscu gdzie zaczyna się natarcie, to by był półmetek ( nie wiem jak to inaczej wyjaśnić), odcinasz i robisz to samo od spodu modelu.

Ja stosuję zakładki od około 5mm do 1 cm. Gdy jest za mała, pod obciążeniem, w locie skrzydło potrafi w tym miejscu pęknąć

Smigło obojętnie które, ciągnące wystarczy obrócić i zmienić kierunek obrotów (ja zawsze latałem na ciągnącym, czyli prawym

 

a silnik... napisz jaka waga modelu, jaka powierzchnia, jaki regulator, no i jakie pakiety chcesz stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, już rozumiem co i jak :D

Pomożecie dobrać śmigło ? zależy mi aby model nie był zbyt szybki, ale miał spory zapas ciągu

Rozpiętość : 170cm

powierzchnia : nie wiem

ESC: 50A

Pakiet: turnigy nano-tech 3s 3300mah 35-70c

silnik : emax gt2820/06

pozdrawiam karol

:ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do śmigła zobacz do specyfikacji silnika ... śmigło dobiera się do silnika czyli takie jak zaleca producent

http://abc-rc.pl/p/118/2795/silnik-emax-gt2820-06-kv985-540w--silniki-bezszczotkowe-silniki-elektryczne.html

pod tym linkiem znajdziesz że rozmiar śmigła dla tego silnika to 11" lub 12"

 

Co do prędkości to zależy jakie silnik ma kv ... im wyższe kv tym model będzie szybszy ale to też zależy od konstrukcji samego modelu. Twój silnik jest nisko obrotowy więc model nie powinien za szybko latać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem to. :D Chciałem właśnie użyć 11'-12' z małym/ średnim skokiem. Jednak dzisiaj rozmawiałem z p. Markiem Dawidowiczem (cyberfly), i przekonał mnie, że skrzydło z takim śmigłem i tym silnikiem może po prostu nie latać. Czemu ? Zbyt duży opór. Właśnie dlatego pytam co byście wy zrobili ? Pan Marek radził zastosować śmigło 9x9/9x8, lecz mi wydaje się, że z takim skokiem model będzie trochę zbyt szybki... :blink:

...dlatego skłaniam się komu czemuś jak 9x6....

Co o tym sądzicie?

serdeczne dzięki za zainteresowanie.

karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator trochę za mały do tego silnika. Zawsze lepiej mieć jakiś zapas mocy niż szukać modelu po krzakach "bo się coś spaliło"

Silnik celowałbym w większe KV, przynajmniej 1300-1400, latające skrzydła mają to do siebie że wolno nie latają, bo nie są do tego stworzone, mówi o tym sam profil.

 

Weź pod uwagę, że jeżeli będziesz chciał zaszaleć i latać cały czas na ok. max silniku to taki pakiet starczy Ci na na ok. 4 minuty lotu... trochę mało jak na mnie;/

Kiedyś miałem zagi 1,6 metra, pakiet 3s 4400Mah, regiel 50A i silnik 460W i czas lotu okrutnie bo 6-7 minut. a czasami i mniej.

 

A co ja bym zrobił? przy takim modelu wszedłbym w 4S, bo prądy rzędu 60A moim zdaniem są bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

latające skrzydła mają to do siebie że wolno nie latają, bo nie są do tego stworzone, mówi o tym sam profil.

 

...hmmmm.... to moje Tzagi jakieś dziwne jest, jak trzeba lata w miarę szybko, jak chcę to zwalnia...ale to pewnie przez jego otyłość.... Tak BTW skrzydełka kolegów z lotniska potrafią latać jeszcze bardziej majestatycznie (wolniej) a mają "szybszy" profil - dziwne... Oczywiście takie przeloty następują gdy koledzy nie walczą...

 

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przy jakiej rozpiętości, +/- wadze i przede wszystkim jakim obciążeniu jak i profilu, jeżeli można wiedzieć? ;)

 

Proszę poniżej garść danych dotyczących mojego skrzydła:

 

-> rozpiętość: standardowe Tzagi ~ 1180mm

-> profil: klasyczny dla Tzagi - Tzagi 12%

-> kształt skrzydła: z tego co pamiętam zgodnie z instrukcją

-> powierzchnia: nie wiem, nigdy nie liczyłem

-> masa: bez pakietu 514g + pakiet 1600mAh ważący 98g -> czyli masa RTF to 612g; latam też na cięższym pakiecie (1800mAh) ~120g (o ile dobrze pamiętem), czyli w drugim przypadku masa RTF to 634g.

-> napęd: silnik RAY 2830/09 + APC 9/6 (max sugerowany przez producenta). Bez silnika przy wiaterku też trochę polata.

 

Maksymalny czas co na tym zestawie "wykręciłem" to coś około 40 minut (na górkach, przy wietrze - niestety nie był to typowy "żaglowy stok")

 

No dobra... to skrzydełko lata sporo szybciej niż mój również przyciężki RWD by Skazzo ... ale dużo wolniej niż mój (S)Filpso ;)

 

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt śmigła to nie majątek. Kup parę różnych i zobacz na którym najlepiej Ci się lata.

Czapkę sprzedam, pas zastawie, ale śmigła kupie. :D Pewnie, wezmę kilka na próbę

 

Regulator trochę za mały do tego silnika. Zawsze lepiej mieć jakiś zapas mocy niż szukać modelu po krzakach "bo się coś spaliło"

ESC z tego co wiem to wystarczy, ten silnik w najbardziej prądożernej odmianie (gt2820/04) pobiera max. 48a, ten mój nie powinien przekroczyć 40a. Ale mogę się mylić :D Opieram się na tym http://www.yinyanmodel.com/En/ProductView.asp?ID=188

 

Właśnie dostałem wiadomość od @

tomekmagd

 

który poleca apc 11x7. Napewno je wypróbuje.

 

 

Dzięki za zainteresowanie i pozdrawiam

 

ps. lajto, fotki będą. Do końca przyszłego tygodnia powinienem mieć już wszystko w domu, zbliża się wolne (ferie), więc praca ruszy pełną parą.

Ps2. jak zmienić wiek wpisany w sygnaturze? Mam 15, a nie jakieś 22.

jeszcze raz pozdrawiam i dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.