Skocz do zawartości

Magnum XL-61RFS - Wasze opinie...


modelmaniak

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym popełnić desperacki krok i kupić chiński silnik 4 suwowy...

Wybór padł na Magnum XL-61RFS...

O jego wyborze zadecydowała jego niska waga i małe gabaryty...

 

Niestety nie mogę znaleźć w sieci zbyt wiele informacji na jego temat.

Dlatego proszę o Wasze opinie na jego temat...

 

Chciałbym zastosować ten silnik do napędu Madmana o rozp.1400mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz sie co zastanawiac Przemku, bo ten mój 8,5 chodzi super, zapala od pierwszego kopa i idąc za Twoją radą /po naszej rozm.tel./ też bym go wziął do Bristola. Wytarguj dobrą cenę i zamawiaj od razu 2 szt. :D No bo przecież coś do niego włożyć muszę, a niekoniecznie musi to być też taka sama jednostka 8,5 cm...Skoro jeszcze na dodatek gabaryty te same...Deczko więcej "pary" nie zaszkodzi. Tylko aby ta cena nie powalała...Wicie - rozumicie. Ale jako "stary Żyd" mam nadzieję, że przekonasz sprzedawcę , szczególnie, że bedzie to zakup "hurtowy" :D Na tym Allegro można trafić nówki za dobrą cenę, ale to trzeba cierpliwości i targowania się. Do wiosny daleko i mi się nie śpieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym popełnić desperacki krok i kupić chiński silnik 4 suwowy...

Sądząc po Twoich wypowiedziach dotyczących silników spalinowych, oraz wogóle towarów od skośnookich przyjaciół, musisz być naprawdę w wielkiej desperacji :lol:

 

Osobiście jestem zadowolony z 4takta Magnum.

Co prawda jest to inny model i w dodatku mój jedyny taki silnik - nie mam więc żadnego porównania, zwłaszcza do YS czy Saito poniżej których w normalnej niedesperackiej sytuacji pewnie nie schodzisz :wink:

Identyczny XL91FSR ma Tomek, a mój jest wypożyczony do Arturowego Sharka, może oni coś jeszcze dopowiedzą od siebie.

Mam nadzieję, że Tobie też trafi się udany.

 

PS Wybacz małą złośliwość, ale coś mi tak świtało w pamięci z tymi 4 taktami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz małą złośliwość, ale coś mi tak świtało w pamięci z tymi 4 taktami

 

Haha!!!

 

YS'a to ja nigdy nie miałem.... A Saito 150 faktycznie eksploatuje z powodzeniem... W normalnej sytuacji kupiłbym OS'a 70FS...

Niestety... stwierdziłem że mojego madmana bede napędzał 4 taktem... i pojawiły sie problemy.

Chodzi głównie o gabaryty i masę dostepnych silników 4 suwowych które mógłbym zastosować do w.w modelu...

Istnieją tylko 2 możliwości:

1.OS MAX 70 FL masa ok. 450g 1.1kW

2.Magnum XL-61RFS ok 430g 1 kW

 

Saito przestało mi się podobać z powodu technologii AAC- moim zdaniem gorsze od ABC i od Ring'a. AAC jest tylko lżejsze od innych rozwiązań...

 

OS MAX 70FL jest to moim zdaniem odpowiednikiem jakościowym OS'a serii LA...

Dlatego odpada...

 

Faktycznie moje zdanie na temat chińszczyzny jest bardzo negatywne...

Jednak nie istnieją na rynku konkurencyjne motorki o podobnych parametrach do Magnum XL-61RFS jak wspominałem chodzi o gabaryty.

 

Z tego faktu wynika moja desperacja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wczoraj rozmawialismy z Magnum FS 52 AR jestem zadowolony,zapala od pierwszego kopa, chodzi super. Na Alegro kupiłem dwie nówki po 450 zł + 13 zł przesyłka.

 

Oto parametry

Magnum XL - 61 RFS

Tłok z piersćieniem

Zakres obrotów 2100-10400

Docieranie nie mniej niz 20% olejuz domieszką rycyny do 10% nitra

Waga 445 g z tłumnikiem

Swieca OS Max typ ,,F"

Moc 0,83 kW

 

Pozdrawiam,Henryk S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YS'a to ja nigdy nie miałem....
a chcesz mieć ?? bo mam jednego na handelek :)

 

Co to za silnik i dlaczego taki drogi? :wink:

 

A co do magnuma to sądze że lekko przymały może być do madmana :(

 

Mój madman ma ok 1380mm rozpietości...i jest proporcjonalnie zmniejszony...

Pierwotnie miał tam siedzieć ST45... ale się sprzedał...

Jężeli OS 70FL "targa" 1,5 metrowego madmana to magnum 61RFS poradzić sobie powinno z jego mniejszą wersją...bez "czkawki"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

znalazłem troche opini na rc universe:

 

Magnum XL-61 RFS

very nice.

this motor has been is my sig senior for 2 years and is absolutly great ! purrs like a pussycat and a ho-lot more !

 

 

 

Great engine.

I have about 6 gallons thru my 61-rfs and it just keeps getting better. I was disappointed at first with the power and RPM but soon discovered the timing was off from the factory (no one is perfect). Now the engine turns a 13-4W APC at 10K before a couple clicks rich for flight, I can get a reliable 2100-RPM idle and it always starts and runs without any problems. I am Very happy with this engine and would recommend it to anyone who is looking for a good 4-stroke at a great price.

 

 

ONe great .61 Four Stroke.

Love it! Great value for $$$. Not as powerfull as a Saito .72, but has plenty of power to hover my 4lb 5oz sledge w/ a 13x4 APC.

Tutaj to chyba gościa ponisło....

 

Sweet little engine.

I purchased this engine used, but the previous owner had only broken it in on a test stand. I put the engine in a GP .40 sized Cub and the engine is a perfect match. I achieved a perfect, consistent idle at 1800 RPM and max RPM at 9000, with a MA 13X6 prop. Can achieve scale flight at 1/4 to 1/3 throttle and still has plenty power to get you out of a jam, although not unlimited power. Superb engine for the money!

 

 

Dlatego decyduje się na tę chińszczyznę... Może też będę mógł napisać takie pochlebne opinie o swoim motorku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

modelmaniak: Czy ostatecznie zakupiłeś tego Magnuma 61RFS ?

 

Byłbym zainteresowany jego osiągami, a dokładniej ciągiem statycznym. Z arkusza mi wychodzi w w granicach 2.4kg przy śmigle 12x7... Mógłbyś skorygować ?

(Silnik będzie używany w Extrze 330L 1.43 m Producent zaleca 4T 52-63...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo do czegoś innego sie przymierza. Pooglądaj dokładnie wcześniejsze wpisy tego Pana /z przed 2-3 dni.../to zobaczysz , co kombinuje ten "cfaniaczek" :D
Saito ? :) No szkoda... teraz się nie dowiem jak ten silnik działa. Najczęściej piszą o .91 ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.