Skocz do zawartości

Trener klasy 40 - relacja z budowy


Hotpoint
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jedna uwage odnosnie konstrukcji kadluba: obecnie w miejscu gdzie konczy sie skrzydlo boki kadluba lacza sie na zabki (jest tam przelamianie). Niestety nie jest to najlepsze miejsce na tego typu polaczenie- przy mocniejszym przyziemieniu to bedzie pierwsze miejsce w ktorym kadlub peknie. Nie pomoze nawet plaska podloga i wzmocnienie pod skrzydlem.

 

EDIT: mala poprawka - wykonany kaldub jest jak najbardziej poprawny - ale wizualizacja 3D (pewnie z racji ograniczen programu do wizualizacji bardziej skomplikowanych ksztaltow) pokazuja w tamtym miejscu dwa oddzielne elementy. Wiec wszystko jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zamknął keson z tyłu, jakąś balsą 2mm na sztorc słoje. W ogóle zastanawiałbym się czy czy modelu tej wielkości nie dać jednak dźwigarów z listwy, balsowej czy sosnowej, jakoś nie mam zaufania do tej balsosklejki na takiej rozpiętości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po małych przemyśleniach wyluzowałem z silnikiem 10 ccm ze względu na wagę i odkopałem prawie nowy silnik TT 46 PRO , który zakupilem po powrocie do modelarstwa 3 lata temu.Niestety miał porysowany tłok/cylinder. Zakupiłem w Anglii zestaw naprawczy za 40£, ale dostane go dopiero na Wielkanoc bo wołali za wysyłke do Polski 28£ i dopiero wtedy mi go przywiozą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego Adrianie

Przegladnalem caly modelik który teraz budujesz, podoba mi się ta robota zobaczymy jak bedzie latal jak spotkamy się na lataniu w Gorzowie. Pozdrawiam i do zobaczenia na lataniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.