Skocz do zawartości

Polaczenie 2X3s=6s. Jak polaczyc przewody do balansera?


KRUUP

Rekomendowane odpowiedzi

Niech ktoś to jeszcze potwierdzi, ale na moje oko to teraz cele ABC pierwszego i cele ABC drugiego pakietu układaja się ABCABC. W związku z tym ostatnia cela pierwszego pakietu łączy się z pierwszą celą drugiego. Dla mnie logiczne jest więc, żeby czarny kabel balancera pierwszego pakietu spiąć z czerwonym drugiego.

 

Zaznaczam - niech ktoś to jeszcze potwierdzi!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle połączyłeś. Połączenie ogniw jest szeregowe, więc początek drugiej bateri musi być połączony z końcem baterii pierwszej. Czyli, w środku czerwony połączony z czarnym.

 

Są połączone dużym, głównym kablem przecież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam.

kurcze mam problem i prosiłbym o pomoc.

Więc tak:

chcę ładować 2 pakiety 3S równocześnie przez balancer czyli w sumie 6S.

 

W tym celu zrobiłem na wzór:

25661.jpg

oraz zakupiłem

38605.jpg

 

i teraz tak podłączyłem i ustawiłem w ładowarce ładowanie balancerem pakietu 6S.

Włączyłem i pokazuje napięcie tylko dla 5 cel na pierwszej pokazuje 0

 

Połączenie wykonane tak jak na fotce u kolegi czyli:

 

- ustawienie wtyczki balancera z 7 końcówkami tak jak na fotce naszego forumowicza

 

- wtyczka do baterii 3S lewa, kable w kolejności od lewej :-czarny, żółty, niebieski, czerowny

 

- wtyczka do drugiej baterii 3S, kable w kolejności od lewej: żółty, niebieski, czerwony - czarny niepodłaczony

 

bateria z wtyczką balancera:

T2200-3-35.jpg

 

Nie wiem co nie gra a boję się kombinować żeby czegoś nie upalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Podłączasz pakiety do Twojej wtyczki na 2 zdjęciu (tej wielożyłowej)

2. Podłączasz pakiety do wtyczki z 1 zdjęcia, tak aby mieć pakiet 6s.

ładujesz to jak pakiet 6s.

 

Kabel o którym piszesz (ten niby bez połączenia na wtyczce balansera) jest połączony właśnie przez kabel prądowy. Dlatego musi być podpięty, nawet jeżeli byś miał ładowarkę ładującą tylko przez kable balansera.

 

Pakiety powinny być tej samej jakości. Jeżeli podczas ładowania zawsze jeden ci będzie odbiegał od drugiego to taki zestaw nie będzie się szybko ładował. Sprawność balansowania jest dużo niższa niż ładowania.

 

Bartosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat wałkowany dziesiątki razy.po co to kombinować skoro jest gotowa przejściówka:

 

http://www.hobbyking..._6S_w_XT60.html

 

łatwo,czysto i przyjemnie,bez ryzyka zwarcia... :)

 

 

Tą przejściówką ładuje się wyłącznie przez złącze balansera? Strasznie długo...

 

Obadaj ten schemat

http://antibore.files.wordpress.com/2012/02/charging-leads.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta przejściówka ładuje przez złącze balancera, ale podejrzewam, że elektrycznie jest to taki sam schemat jaki podałeś i jaki ja opisałem. Jest podłączenie dla kabla prądowego. Dla pakietu i tak to jest obojętne którędy mu się prąd podaje. Kable balancera wytrzymają te 2 A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą przejściówką ładuje się wyłącznie przez złącze balansera? Strasznie długo...

 

Obadaj ten schemat

http://antibore.file...rging-leads.png

 

jeśli podłączysz pakiety o takim samym stopniu rozładowania to ładowanie przebiegnie podobnie tak jak gdybyś ładował jeden pakiet.

zawszę robię to w ten sposób,gdy prąd ładowania pod koniec procesu oscyluje w okolicach 0,1~0,2A wyłączam ładowanie i podłączam do dalszego ładowania tylko ten pakiet któremu brakuje już nie wiele aby być pełnym.ładowanie z balansowaniem trwa wtedy dużo krócej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.