Skocz do zawartości

Problem z lataniem 3D


SWegnerowski

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja latam w mode 1, bo tak mi kazali. Pierwsza apke mialem w mode 2 i musialem przekladac drazki. Teraz nie zaluje, do freestyle i 3D to najlepsze rozwiazanie. Jesli chodzi o helika to latam od paru miesiecy, modu oczywiscie nie zmienialem. Czy zle sie lata mozna ocenic tu:

To sa naprawde pocztaki poczatkow mojej przygody z helikami i nie sadze zeby mode 1 mi w czyms wadzil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja latam w swoim własnym mode :):). He he.

Generalnie mam mode 2 z tego co piszecie. Wysokość i lotki na lewym, gaz i kierunek na prawym. Jednak jak zaczynałem swoją przygodę z rc, nie miałem nikogo, kto by mi pomagał. Po prostu zapakowałem bebechy do easy stara serwa w odbiorniku wpiąłem "jak bądź" i w powietrze. Śmieszne jest to że wysokość zaciągam "od siebie" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:. Ale tak latam od pierwszego lotu i teraz już ciężko będzie się przestawić. Chyba że na symku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej prawda jest taka. Obojętnie kto jaki ma mode, czy rewersy. Trening i tylko trening.

Bo jakby dać laikowi radio, wszystkie kanały puścić w rewersie i kazać uczyć mu się tak latać, to się nauczy. Bo wyrobi sobie odpowiednie ruchy.

 

Przecież jak latamy to nie patrzymy na drążki i nie zastanawiamy się czy w lewo, czy w prawo. To wyrobione (mniej lub bardziej) odruchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie uspokoiliście, widać, że wybór mode, nie jest taki istotny...

 

Najbardziej to oczywiście uspokoił Marcel :D i ten rewers (Patrząc na ten model to raczej akrobacje robisz :D )

Ale właściwie zauważyłem, że faktycznie -dając nowicjuszowi aparaturę, to zwykle, chcąc lecieć w górę, odpycha on drążek... Coś w tym jest...

 

PS. Podobno mode 2 jest najbardziej rozpowszechnione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj kolega zaczal latac heli i akro w mode 2, mimo ze wczesniej latal sporo w mode1. Zmusilo go do tego ze sciganal japonska wersje Jr9XII w ktorym nie dalo sie łatwo zmienic mode. I po jakims czasie stwierdzil ze sporo lepiej lata mu sie w mode2, zreszta cala czolowka heli lata w mode2, bardziej naturalne jest miec tarcze w jednym drazku. Ja tez osobiscie wole mode2, bo analogia sterowania jest jak w prawdzimwym samolocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując:

 

Mode 1 - oddzielenie sw i lotek na dwa drążki co może ułatwić precyzyjne sterowanie głównymi strami w modelach akro.

 

Mode 2 - sw i lotki w jednym drągu jak w prawdziwym samolocie (w śmigłowcu bardziej widoczne), nieco większe rozpowszechnienie.

 

W praktyce, trening zawsze jest potrzebny, a po opanowaniu sterowania, nie ma większego znaczenie w jakim mode (1lub2) latamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie rozumiem czemu bardziej naturalne w heli jest miec tarcze na 1 drazku. Modelu nie traktujesz jako 3 sterow i ciagu tylko jako calosc. Mi jest ryba czy mam tarcze na jednym drazku czy na dowch. Tarcza pelni role lotek i SW wiec analogicznie do samolotu mam ja na dwoch drazkach. I dla mnie latajacego samolotem w mode 1 tak jest bardziej naturalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle - nikt nie powiedział, że nie da się latać heli w MODE1, ale mając tarczę na jednym drągu łatwiej jest wykonać pewne manewry i manipulowanie tarczą nie przekłada się na skok, który to jest podstawą w większości manewrów. Dla pilota heli faktycznie bardziej intuicyjne jest mieć MODE2.

 

EDIT:

Chodziło mi oczywiście o to, że nie mając grzechotki na gazie przechylając tarczę łatwo też poruszyć skok, co w wyniku powoduje przechył inny niż zamierzał pilot. Dlatego też osobiście wolę Mode 2 - mniej niedokładności wynikających z nieświadomego odchylenia drąga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle - nikt nie powiedział, że nie da się latać heli w MODE1, ale mając tarczę na jednym drągu łatwiej jest wykonać pewne manewry i manipulowanie tarczą nie przekłada się na skok, który to jest podstawą w większości manewrów. Dla pilota heli faktycznie bardziej intuicyjne jest mieć MODE2.

 

A tego co napisales w ogole nie rozumiem. Sterowanie tarcza w mode 1 i mode 2 rozni sie tym ze masz albo oba stery- loki i wysokosc- na jednym drazku, albo rozdzielone. Skok nic tu nie ma do rzeczy. I nadal nie rozumiem w jaki sposob intuicja moze pomoc w lataniu helikiem w mode 2 :) Wybor mode to przewaznie przypadek i nie ma co dewagowac nad wyzszoscia Bozego Narodzenia nad Wielkanoca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybor mode to przewaznie przypadek i nie ma co dewagowac nad wyzszoscia Bozego Narodzenia nad Wielkanoca.

 

i na tym proponuje zakończyć dyskusje o wyższości MODE 1 nad MODE 2 czy odwrotnie według mnie nie ma bardziej bezsensownego tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.