Skocz do zawartości

Gaz łupkowy, kulisy i oszustwa rządu.


pietka

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat dwa lata temu nie daleko od mojego miejsca zamieszkania zakończono wiercenie szybu pod wydobycie gazu łupkowego, jakież były radosne miny naszych włodarzy, ile to kasy wpłynie do budżetu, zacierano ręce.

Krótko po tym sprawa ucichła, niby to nieopłacalne itp. itd. teraz jak posłuchałem tego programu, to mi na mojej łysej głowie zjeżyły się włosy. Przecież może dojść do tego, że za psie pieniądze wysiedlą nas z własnego domu, pod pretekstem prowadzenia działalności wydobywczej.

Może nie jesteśmy głupim narodem, ale mamy beznadziejnych przedstawicieli, sprzedajnych i krótkowzrocznych.

Z drugiej strony patrząc na to wszystko, to gdyby nie prywatna inicjatywa, to te wszystkie państwowe firmy to o kant d..y. roztrzaskać tylko. Nie miałbym nic przeciw eksploatacji przez koncerny, ale kurna mać niech to będzie pod nadzorem państwa i obywateli.

Ręce opadają i jak w ostatnim zdaniu "chyba, że zrobimy rewolucję" nie będzie wyjścia, bo coraz gorzej nasze interesy są prowadzone, przez rząd i parlament.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolegę który pracuje na wiertni. Ostatnio właśnie rozmawiałem z nim na temat wydobycia owego gazu. Okazuje się że wiercą na głębokość np 3000 metrów, docelową głębokością jest np 3500 metrów ( na której to rzekomo znajdują się duże złoża ) , dzwoni telefon i chłopaki się zwijają ze sprzętem, zalewają odwiert i jadą w kolejne miejsce. Co do cen odwiertów to wypowiadać się nie będę bo jak mi powiedział ile jeden kosztuje to dla mnie do końca życia i dla moich dzieci jeszcze starczy ;) może zacytuje jego wypowiedź: " tam muszą iść jakieś wałki na sporą kasę bo odwiert kosztuje a my go kończymy nie dochodząc nawet do docelowej głębokości nie sprawdzając tym samym czy tam cokolwiek wogóle jest. To mówi samo za siebie. Jak pracuje tam już 5 lat tak nic jeszcze nie znalazłem." :D Ech, co za kraj...:angry:

 

Wysłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 3:26 jest jeszcze się trzyma poręczy i jest w miarę do rzeczy, a potem już z górki...

 

Z prezentacji: "dr Jacek Jezierki (...) Przeszkolony w roku 1992 przez Instytucje banku Światowego do pełnienia wysokich funkcji państwowych"...

 

No szkoda, że jeszcze nie podała jego "prawdziwego, żydowskiego" imienia i nazwiska... I jeszcze straszenie "lobby liberalnym".

 

Ale przecież mogłem się spodziewać - już nazwa użytkownika, który to opublikował "KronikaAkaszy1" mówi nam sporo o "klimacie" filmu, a w opisie filmiku też są jaja "Ogłaszamy powszechna mobilizacje społeczeństwa dla zatrzymania procederu zatruwania naszych wód i ziem oraz możliwości masowego wywłaszczania Polaków" :D

 

No najlepiej pogadać o "wieluset milionach", pooskarżać trochę osób, mówić o tym jak okradają Polaków itd - to zawsze dobra "nośna" dla każdego tematu...

 

Ludzie ja Was proszę - oszołomów od Tupoleva i innych teorii spiskowych itd należy obejrzeć, puścić mimo uszu i się nie zastanawiać nad wyssanymi z palca informacjami, a już na pewno nie podawać tego dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cen odwiertów to wypowiadać się nie będę bo jak mi powiedział ile jeden kosztuje to dla mnie do końca życia i dla moich dzieci jeszcze starczy ;)

 

U nas w kraju nie bedzie tanio, od kilku do kilkunastu milonow $. Zalezy od glebokosci i momentu zakonczneia prac. Przewaznie cena jest podawana za dzien pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kolega Tomek nie przesadza przypadkiem w drugą stronę? Zwłaszcza z tym tekstem o podawaniu prawdziwego, żydowskiego imienia czy spodziewaniem się po nicku publikatora i opisie filmiku jakichś bredni itp?

Każdy ma prawo do własnej oceny , Ty również- jak najbardziej. A zwłaszcza osoby z tego stowarzyszenia również, choć nie musimy się z ich tezami zgadzać to nie można od razu wybiegać z takimi tekstami jak Twój. To nie jest sposób na dyskusję . Oni przynajmniej coś zrobili, zainteresowali się tematem dotarli do dokumentów i informacji. Ty od razu uznałeś to za bzdurę..... Mam wrażenie jakbyś wylał fragmentami swojego posta jakąś osobistą frustrację. Po co? To, że się z nimi nie zgadzasz nie daje Ci to prawa do nazywania ludzi o innych niż twoje poglądach , oszołomami od tupolewa i teorii spiskowych. Oczywiście, należy przeanalizować co z tego materiału ma ręce i nogi a co nie. Tu masz absolutnie rację. I wtedy dopiero wyrobić sobie opinię o temacie. Pomijając te "oszołomskie" , jak kolega wspomniał, elementy sama zawartość merytoryczna jest ciekawa i udokumentowana dość dobrze. Można się oczywiście czepiać formy i tych tekstów o liberalnym lobby ale nie zmienia to wydźwięku faktów przedstawionych podczas prezentacji. Piszesz, że to są wyssane z palca informacje, a zadałeś sobie choć odrobinę trudu , żeby to sprawdzić? Sam w piątek poświęciłem trochę czasu i porozmawiałem z osobą, zajmującą się zawodowo legislacją. W skrócie, potwierdziła wszystkie fakty dotyczące tworzenia prawa przedstawione przez te osoby ze stowarzyszenia. Zatem niech każdy oceni to sam, bez takich apeli o "normalność według mego wzorca normalności".

Pozdrawiam

Piotr

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób w jaki to przekazują jest mi dobrze znany. Niestety codziennie stykam się z ludźmi cierpiącymi na zaburzenia paranoidalne, manie prześladowcze. Takimi, którzy widząc osobę patrzącą się na nich przez okno z ulicy - od razu uważają ją za agenta - jeśli nie obcego wywiadu, to przynajmniej ABW.

 

Nie mówię, że z gazem łupkowym nie ma żadnych przekrętów - to bardziej niż pewne, że są i tam, bo przekręty spotykamy na każdym kroku. A Polska to niestety nadal kraj krętaczy, naciągaczy i patrzących tylko by zrobić sobie dobrze świń bez honoru. Przekręty są nawet w legalnie działających firmach, które się z nimi w ogóle nie ukrywają i robią je w świetle prawa (vide - Kościół Rzymsko-Katolicki!). Ale nie tędy droga w poszukiwaniu prawdy. Tu nie chodzi o prawdziwość przedstawianych dowodów - tylko o sposób w jaki łączy się jedno z drugim i wyciąga się z tego wnioski. Bez dogłębnej analizy czy śledztwa - pozostają jedynie domysły i samodzielne dopowiadanie sobie zakończeń poszczególnych wątków - z racjonalnym myśleniem nie ma to wiele wspólnego. Od tego tylko krok do obwiniania żydów, masonów, gejów, cyklistów, jaszczury spod ziemi za wszelkie niepowodzenia swoje i całego narodu.

 

I mylisz się, że nick publikującego niewiele nam mówi - mówi całkiem sporo, bo właśnie dziwnym trafem środowisko zajmujących się Akaszą, spirytyzmem itp ciekawostkami uwielbia wszelkie działa orgonowe, reptilian, komory gazowe pod Dworcem Zachodnim w Warszawie, latające spodki Hitlera i inne takie teorie spiskowe.

 

PS.: Może nie zupełnie w temacie łupków, ale też energetyka więc proszę dla rozrywki:

582230_521584157888011_1906928456_n.png

(Tym razem jest to oczywiście fake, ale zielonym wiele do tłumaczenia zagrożeń w ten sposób nie brakuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerażające !!!

W porównaniu z tym wtłaczanie/wpuszczanie podczyszczonych ścieków wprost do warstwy wodonośnej 8-10-12 metrów ,co ma miejsce w Gminie Pietrowice Wielkie na Śląsku to mały pryszcz. Powstaje tu 1200 sztuk szamb pseudoekologicznych z odprowadzeniem ścieków do gleby na głębokość nawet do 12 metrów. To chyba już koniec.

 

Ostatni gasi światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Ale nie tędy droga w poszukiwaniu prawdy. Tu nie chodzi o prawdziwość przedstawianych dowodów - tylko o sposób w jaki łączy się jedno z drugim i wyciąga się z tego wnioski.

 

Tomku

Jeśli poszukujesz prawdy to jak możesz twierdzić, że nie chodzi o prawdziwość dowodów? Przede wszystkim chodzi właśnie o to!!!! Sam sobie zaprzeczasz, a twierdzeniem, że tu nie chodzi o prawdziwość dowodów relatywizujesz rzeczywiste cnoty jak np. dochodzenie do prawdy. Tylko poprzez wolność słowa można do tej poszukiwanej i bezcennej wartości jaką jest prawda, dojść. A więc każdy ma prawo do swojego sposobu łączenia i interpretacji dowodów i ich przedstawiania. Wybacz ale to, że spotkałeś na swej drodze kilku frustratów nie powinno chyba aż tak Cię sfrustrować, że z góry zakładasz, ze Ci ludzie z Towarzystwa Zrównoważonego Rozwoju są również tego typu osobnikami. A może jednak ich intelekt różni się od Twojego? Jaki masz dowód na to, że nie jest ten intelekt na wyższym niż Twój poziomie? Czy gdyby się okazało, że jednak mają rację np. z tymi liberalnymi gadkami, to uwierzyłbyś stając wobec twardych dowodów, czy zastosował znany z socjologii i psychologii mechanizm wyparcia, który aplikuje sobie obecnie ogromna część populacji , aby wobec faktów nie zawaliło się im własne wyobrażenie otaczającego świata. ( wszak wtedy każdy musiałby przyznać, że jest głupcem, bo pomimo wykształcenia itp. dał się oszukać przez paru cwaniaków w krawatach i z gładką gadką ) Czy odważyłbyś się publicznie przedstawić tym osobom-prelegentom kontrargumenty na te ich, Twoim zdaniem, "chore" tezy? Nie sądzę, bo na tą chwilę ich nie masz. Ja też bym się nie odważył ale z innych powodów. Ale gdybyś zostawił za sobą uprzedzenia i podjął wyzwanie, może byś zwyciężył. Kto wie? Ale aby to uczynić trzeba te uprzedzenia odrzucić, inaczej zawsze będziesz sam ze swoimi fobiami lub nawet słusznymi skądinąd przekonaniami. I do prawdy nie dojdziesz. Tak myślę z perspektywy doświadczenia tzw. życiowego i zawodowego.

 

Pozdrawiam

Piotr

P.S Fake świetny, doskonały przykład manipulacji słowem, faktami i informacją

A odnośnie Nicków: mam przyjaciela o nicku Zosia. I nie jest facetem? . A właśnie, że jest. Inny kolega jest w sieci "mefistem" i nie ma nic wspólnego z piekłem i diabłami..... daj spokój, ma chopla ten akasza, ale nieszkodliwego , jak widać po jego publikacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym że nasze panstwo zagwarantowało sobie przyszłe zyski z gazu łupkowego na poziomie 1% czytałem w jakiejś publikacji rok albo dwa lata temu. Autor nie mogł wyjść ze zdumienia. Pisząc że normalnie państwo będące właścicielem terenu na którym odkryto bogactwa zapewnia sobie zwykle 20%. Co w naszych kraju mogło się stać z pozostałymi 19-stoma % możemy tylko przypuszczać. Oczywiście są to tylko przypuszczenia dlatego że interesy na takim szczeblu są ,,szyte tak drobniutkim ściegiem" że nawet dziennikarze Faktu czy innego Superexpresu nigdy do tego nie dojdą. Ale jak pokazuje historia, nie ma takiego kłamstwa które nie wyjdzie na jaw. Tylko czy wtedy nam to coś da ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak pokazuje historia, nie ma takiego kłamstwa które nie wyjdzie na jaw. Tylko czy wtedy nam to coś da ?

 

Wtedy pojawi się komunikat że kontrakty konstruowała poprzednia ekipa a żyjemy w państwie prawa i trzeba to prawo respektować i takie tam inne ..... Najgorsze to gmatwanie i ściemnianie w każdej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję rozmawiać z tzw ekooszołomem który promuje energię odnawialną , solary ,ogniwa fotowoltaiczne ( wkrótce z dotacjami z ue) i inne takie a jednocześnie protestuje przeciwko wszelkim elektrowniom wiatrowym .

warto zaznaczyć że ten sam człowiek jeszcze 5 lat wstecz sprzedawał elektrownie wiatrowe.

Teraz tłumaczy protesty tym że elektrownia wiatrowa powoduje infradźwięki a to wywołuje stres . Ze stresu biorą się choroby .....

 

- a z erotycznych zabaw z tą samą płcią biorą się choroby wstydliwe i psychiczne odparłem ;). Chyba gość zrozumiał bo już się nie odzywa.

Każde lobby będzie (przepraszam za zwrot) ciągnać w swoją stronę .

Pomiędzy Śremem i Poznaniem są duże warstwy wodonośne ale jest też tam węgiel...- taki sam przykład jak z gazem łupkowym.

Cały czas poszukują sposobu by wykopać z tamtąd ludzi jednocześnie wiedząć że ruszenie warstw geologicznych pozbawi widy wiele gmin...

W koncu znajdą marchewkę albo kijek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U wujka sama brano kredyty pod odwierty, gwarantowane tymi odwiertami !!! nieważne czy coś znaleziono, czy nie. Jak widać do biznesu nie jest potrzebne złoże, tylko dobra znajomość prezesa banku.

Zapewne taki numer robią i "nasi" wiertacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.