Skocz do zawartości

Cessna 195 1:5


f-150
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 2 tygodnie później...

widziałem model w sklepie, leżał odstawiony w kąt :/

więc zostaje nam czekać z niecierpliwością, aż Wojtek znajdzie czas na dalszą robotę przy cessnie :)

 

p.s.

to co Wojtek zrobił do tej pory prezentuje się w rzeczywistości bardzo okazale, a i zdjęcia tego nie oddadzą.

aż ciężko sobie wyobrazić efekt końcowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy postępy bez zmian od ostatnich zdjęć.Nie miałem praktycznie czasu na dotknięcie swojego modelu.Nie licząc zgrubnego oszlifowania całości ,ale nie ma co pokazywać bo różnica niezauważalna.Sklep się rozruszał,więc praktycznie cały czas mam zajęty składaniem modeli dla klientów,serwisem,dostawami i paczkami z zamówieniami internetowymi.I oczywiście normalna obsługa,telefony,jak dla jednej osoby to jest co robić :) .

Ale może od poniedziałku coś się uda podzióbać.Plan jest na razie taki.Odebrać blachy na ramy wewnętrzne szyb,ze sklejki 0,4 zrobić dublery bocznych ram tak aby można było zamocować oszklenie.Może jeszcze wręga pod tablicę przyrządów,dubler wręgi silnikowej z oprofilowaniem.Muszę jeszcze dokończyć pliki pod laser żeber,konkretnie dorysować otwory pod jig'a.Zdecydowałem się jednak na wycinanie żeber laserem ze względu na otwór na rurę.Mógłbym wydziergać ręcznie ale po co się męczyć jak jest możliwość.

Jeżeli uda się to zrealizować to będę zadowolony. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Właściwie to nic.Model zarasta pyłem z balsy.Nie mam na razie czasu,ponieważ cały czas trafiają do mnie modele klientów do montażu lub odbudowy.Blach jeszcze nie odebrałem,podwozie jest już podobno wycięte ,ale jeszcze nie pogięte.jedynie wyciąłem żebra laserem.Udało mi się teoretycznie wygospodarować jeden dzień.Złożyłem jedno skrzydło na próbę na jigu i wkleiłem jedynie dwa dźwigary.I wyrzuciłem do kosza.Nie da się pakować paczek,odbierać telefon ,obsługiwać klientów i jednocześnie cały czas myśleć co się robi przy budowie modelu.Rozkładając żebra na jigu nie uwzględniłem grubości żeber i skrzydło wyszło o 30 mm za krótkie.Wyszła mi też mała "wydupka" z jednym żebrem.Narysowałem sobie z odcięciem na lotkę ,a miało być bez.Ale wyszedłem z tego bez problemu.Poskładałem już nowe.

Zdjęcia zrobiłem ale na razie nie ma co publikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zrobiłem przejście skrzydła w kadłub,jeszcze nie oszlifowane,a już wiem że muszę to trochę zmienić.Tak jak podejrzewałem krawędź na kadłubie nie powinna być prosta ale wchodzić łukiem.Ale nie byłem pewien. Dziś dopiero trafiłem na zdjęcie na którym było widać dokładnie jak powinno wyglądać.

 

post-388-0-98398200-1384548583_thumb.jpg

 

post-388-0-26250600-1384548623_thumb.jpg

 

Coś się chyba na starość kurczę :P

 

post-388-0-03111100-1384548675_thumb.jpg

 

Waga całości 3680 g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.