Skocz do zawartości

Szybowiec 1,5m - moja pierwsza samoróbka [DLG]


motyl

Rekomendowane odpowiedzi

www.mixmodel.esco.pl lub po prostu www.mixmodel.pl

 

Michał ma do sprzedania rożne taliboomy. Najlepiej z nim zagadaj jakie potrzebujesz. Bo na stronce ma tylko 2 rurki wypisane ( stosuje taką w dlg i jeszcze się nie złamała 8) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 149
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość tom_tom

Cześć,

 

jestem początkującym w DLG, jednak mam niezły model i przedstawiam sposób wklejenia "szabelki" do skrzydła: (skrzydełko już mocno podniszczone, ale jeszcze lata :)

 

3a1a3e6323acde86.jpg

 

73194f8ee1ca6ab2.jpg

 

210d21bb1ed33775.jpg

 

b090db5979bc0530.jpg

 

Mam nadzieję, że pomogłem.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze kołek zrób dłużysz przynajmniej o 1 cm i po drugie staraj sie go umieścić tak aby końcówka skrzydła nie wrzynała się ci między palce. To co przedstawił Tomek jest pierwszą wersją modelu i dopiero w następnych wersjach zostało to zmienione. A i kołek jest tak umieszczony bo konstrukcja nie pozwala kołka inaczej wkleić.

 

Ale jeśli lubisz zadawać sobie ból :twisted: to możesz tak zrobić :P

 

Ps: kołek można zrobić tak:

- sam węgiel w prostej balsowej formie,

- sklejka plus węgiel,

- jakaś rurka węglowa;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tom_tom

Szerokość szabelki około 8 mm u podstawy. Wykonana z węgla.

 

Nic więcej nie wiem dlaczego jest tam a nie gdzie indziej. Wiem tylko tyle, że jak się chwyci dwoma palcami za nią, to krawędź skrzydła znajduje się wygodnie pomiedzy palcami (wspiera się tam gdzie łączą się palce) i wszystko razem tworzy bardzo stabilny uchwyt modelu.

 

Nie wiem czy tak ma być, jak dla mnie jest lux. Napisz do Radka Pilskiego i Rafała B. - oni siedzą w temacie

 

Tomek

 

Edit: o widzę że Rafał już zweryfikował temat :) No to wszystko jasne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to musze pomyśleć coś nad zalaminowaniem sklejki 1,3mm tkaniną 100g/m? po dwóch stronach z dodatkeim rowingu węglowego :D

 

Dziś oszlifowałem natarcie i łączenie płatów, zalaminowałem kawałek tkaniny w miejscu gdzie będzie kołek-szabelka no i osłonkę zrobiłem na serwo :D

 

DSC00306.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal B., zrobiłem podobnie jak ty rysujesz :) tylko na wierzch a raczej na spód dałem balse 1mm co by bie było serwa widać na wierzchu :) Serwa zastanawiam sie nad Dynam albo nad HS-55. Conrady raczej nie dadzą rady :D

 

Jesli Dynam dadzą rade ti chyba je wezme, bo za nei 2 zapłace tyle co za 1 Hs55, a jeśli nie widac różnicy to po co przepłacać ?? ciąg mają taki sam tylko ni ewiem jak z szybkością :D

 

DSC00308.jpg

 

DSC00309.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam od siebie , że jak na moje to hs 55 się ostatnio zeszmaciły. Mają małe luzy od nowości i starsze modele hsów były na moje dokładniej robione. Kupiłem też niedawno hs 55 z uszkodzonym potencjometrem czy coś tam - Nie trymuje się poprawnie i mnie ogónie hs 55 zaczeły wkurzać.

 

Wybrał bym więc te tańsze bez żadnych oporów.

 

Lotkę masz ogromną i to 30% cięciwy i mam obawę czy nawet hs 55 wytrzyma. Może warto zasadzić coś większego i może nawet cięższego - hs 81 ,81mg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz hs 81to bym się nie zastanawiał wcale.

 

Jeśli się nie myle dałeś mu mały wznios na płacie i model dedykowany na zbocze głownie?

 

Tymbardziej 10g masy mu nie zaszkodzi.

 

Lepiej mieć pewność, że jak będziesz kręcił akrobacje serwa to wytrzymają. Bedziesz mógł bezstresowo pogonic model jak zechcesz tylko.

 

Wiesz, że Radek Pilski ma hs 81 w Hyperze czy hybridzie DLG (chyba ze się myle ,ale raczej nie) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.