Skocz do zawartości

Szybowiec 1,5m - moja pierwsza samoróbka [DLG]


motyl

Rekomendowane odpowiedzi

Ahoj!

 

Motylu jeśli lubisz robić zakupy to mogę jedno serwo polecić:

http://mixmodel.esco.pl/product_info.php?products_id=50

 

A jeśli nie to daj serwo hs 81. Ja bym tu nie ryzykował bo przy rzucie to lotki lubią niszczyć zębatki w serwach :P

 

Tymi paroma gramami się nie przejmuj ważne by model był w pełni sprawy.

 

I co do lotki to jest ona idealna do dlg (jeśli chodzi o wielkość) i takie powinno się robić. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 149
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
I co do lotki to jest ona idealna do dlg (jeśli chodzi o wielkość) i takie powinno się robić.

 

korzystam z pomocy kolegi z doświadczeniem :D powiem szczerze że chcaiłąm dac lotke 40x400 na krawędzi.

 

 

Teraz pytanie bo jako że chce bardzo coś dłubac a ani ni mam nitrocellony ani papieru japońskiego na składzie to moge płat zaCaponowac trysnąć 2 razy fillerem przeszlifowac i lakierować to ??

 

I i jakie dać wychylenia lotki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co do lotki to jest ona idealna do dlg (jeśli chodzi o wielkość) i takie powinno się robić.

 

korzystam z pomocy kolegi z doświadczeniem :D powiem szczerze że chcaiłąm dac lotke 40x400 na krawędzi.

 

 

Teraz pytanie bo jako że chce bardzo coś dłubac a ani ni mam nitrocellony ani papieru japońskiego na składzie to moge płat zaCaponowac trysnąć 2 razy fillerem przeszlifowac i lakierować to ??

 

I i jakie dać wychylenia lotki??

 

Ad1. Czasami warto słuchac kolegów z doświadczeniem :P ( to tak do wszystkich)

 

Ad.2 Co do wykańczania takich powierzchni to do końca nie mam pojęcia ale jak jak robiłem podobny model to tylko capon szlifowanie, capon szlifowanie i capon szlifowanie i koniec bo potem to już waga wzrasta niepotrzebnie.

 

Ad.3 wychylenia to bym proponował wstępnie dać takie jak są w super gee 2 czyli

http://www.charlesriverrc.org/articles/supergee/SG2/supergee2.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to malowanko a raczej szpachlowanki w toku :D

 

Za 45min lecę oszlifować, jak wypadnie pozytywnie to może dam rade pomalować na biało :D

 

Dodatkowo wyciąłem większe miejsca na serwa HS-81 :D

 

 

Pytanie jak zwykle na końcu mojego postu.

 

Jakie serwa na stateczniki ?? Conrady pewnie nie dadzą rady,a HS-55 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pytanie jak zwykle na końcu mojego postu.

 

Jakie serwa na stateczniki ?? Conrady pewnie nie dadzą rady,a HS-55 ??

 

tu już powinny dać radę. My w modelach dlg używamy na stateczniki takie serwa:

http://mixmodel.esco.pl/product_info.php?products_id=51

 

wcześniej hs 55 a conradów nikt nie testował. ale chyba powinny dać radę

 

edit: miałem to dużo wcześniej napisać ale zapomniało mi się:

 

Motylu w moim rysunku mocowania serwa nie zaznaczyłęm taśmy klejącej która jest z góry a właściwie to z dołu serwa i zabezpiecza przed np wypadnięciem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnei dostałem informacje że dźwignia do mojej MC-19 jest już w Polsce :D więc zobacze jak wyjde z kasą, jesli się uda zamówie HS55 od Stośka. jak nie to w przyszłym .........( zależy kiedy przed żoną zakołuje troche $$$$)

 

A to fotki jak się teraz prezentuje :D

 

DSC00310.jpg

 

DSC00311.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tom_tom

Motyl, ważna uwaga - właśnie dowiedziałem się od Jurka J. , od którego mam model DLG, że źle wkleiłem "szabelke" - powinna być wklejona odwrotnie (tzn płaska strona i zaokrąglona strona mają być odwrotnie, niż są)

 

Co do malowania skrzydeł: jak robię tak jak napisał Rafał (bez japonu), to na koniec tryskam dlikatnie lakierem samochodowym w kolorze czerwonym (najlepiej kryje przy małych ilościach lakieru) i skrzydełko ładnie wygląda. A filler nieźle masy dokłada - chyba nie warto.

 

A co do serw - ja mam w tym modelu 4x HS-55, i wytrzymały już parę łądnych wbić modelu w ziemie (aż się dziwię że nie połamały się koła). Co do jakości HS-55 - Malin ma rację, serwa straciły na jakości w porównaniu do pierwszych egzemplarzy. Pewnie tna koszty chłopcy z Hiteca bo im w nowym roku szef kazał.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzydełko zaszpachlowane i pomalowane na biało :) Po tym zaboegu wole go na wage nei wkładać :D Ale sam płat bez lotek obstawiam przy dobrym układzie na 185g, do tego lotki po jakieś 28 g :D

 

Jak wrócę z pracy wstawię foto bo teraz płacik schnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się prezentuje wstępnie skrzydełko :D

 

DSC00312.jpg

 

DSC00313.jpg

 

Waga bez szabelki i kołka czołowego 178g także mniej nisz myślałem :D przez to ze dorwałem się do skrzydełka dzic a lakeir jesze był miękki narobiłem odcisków więc jeszcze raz malowanie na biało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam M5 i w drugim M4. Jak bije ostro kreta to pękają właśnie tylko te śrubki plastikowe.

 

Jak m3 to tylko stalowe bo tworzywo pęknie juz przy wyrzucie jak na moje.

 

Przy metalowych śrubka nie pęknie tylko kadłub lub płat :lol:

 

Moje śrubki z tworzywa to taki odpowiednik korków bezpieczeństwa w elektryce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszki podłubałem jak zwykle :D

 

No i wszystko wsadziłęm na wage !! PORAŻKA !!

 

Sam płat z lotkami waży 239g :evil: :evil:

DSC00316.jpg

 

No niestety teraz wiem czemu tak dużo lata "stolarzy" Ale "stolarze" dlatego mają lekkie modele bo są "stolarzami" :devil: Moje liczne niepowodzenie przy malowaniu płata odbiły sie na wadze :/ Przy każdej próbie tryśnięcia tych zielonych pasków ważył się biały lakier :/

Wtgląd z daleka OK, z bliska porażka.

 

Zrobiłem mocowanie płata, z przodu pręt stalowy 2mm, z tyłu śruba poliamidowa M4.

 

Przygotowałem 3 pakiety zasilające Ni-Mh 300mAh 4,8V 1/2AAA, Pakiet waży 22g każdy, narazie nie ma przewodów zasilających.

 

DSC00317.jpg

 

 

No i tu widok wewnątrz kadłuba, z przodu pakiecik, z tyłu za nim 2 serwa w półce ze sklejni1,8mm. Sklejeczke musze jeszce wyażurować i przemyśleć miejsce na odbiornik :D

 

DSC00318.jpg

 

Całość w takim stanie z pakeitem waży 289g :( DO tego dojdą 2 serwa HS-81 (35g) 2 serwa Conrada (18g) Odbiornik REX5 10g czyli około 352g, do tego nalezy doliczyć stateczniki i talibooma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.