Skocz do zawartości

XII OGÓLNOPOLSKI PIKNIK MODELARSKI


Piotrek Pindral
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę tu wbijać kija w mrowisko, ale jako kolega modelarz z Wrocławia, chciałbym zadać Koledze Konradowi jedno pytanie ( może ktoś już je zadał...). Jak widać, Kolego Konradzie masz chęc organizowania imprez na których wszyscy mogą tylko skorzystać, Dlaczego, więc nie skrzykniesz paru kolegów z Wrocławia i nie zorganizujesz imprezy na SWOIM terenie? Wielu chętnie by Ci pomogło, i mógł by to być początek cyklu nowych, być może udanych imprez. W końcu we Wrocławiu lub okolicach jest gdzie latać... I nikomu w paradę nie wchodzisz, kłótni by nie było, a ewentualny sukces ( moim zdaniem raczej pewny) szedł by na Twoje konto. A tak niezależnie od tego, jak ta impreza w Wilczych Laskach wyjdzie, to niesmak pozostaje.

Oczywiście życzę , by imreza na północy się udała, ale i tak bez pomocy Piotra pewnie się nie obejdzie, bo widac jak bardzo Mu na tym zależy, żeby się udała :)

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Andrzeju - ''trza mieć jaja'' nie tylko Konrad jest to zamieszany ,jest spora grupa modelarzy z całej Polski,aby zrobić tą imprezę .Większości znamy się osobiście i spotykamy się na różnych piknikach .Więc zbierz może ty ,kolegów z Wrocka i zorganizuj taką imprezę u siebie ,może będzie to początek nowej imprezy .Większości te osoby które będą uczestniczyć na tegorocznym spotkaniu modelarskim ,uczestniczyły na Zlocie Wicherków. A tak przy okazji to podaj jakieś namiary do lotnisk gdzie ewentualnie mogą się odbywać takie spotkania ,może za rok lub dwa tam zorganizujemy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji to podaj jakieś namiary do lotnisk gdzie ewentualnie mogą się odbywać takie spotkania ,może za rok lub dwa tam zorganizujemy .

 

Oleśnica kiedyś było fajne lotnisko, po upadku szkolnictwa wojskowego chyba puste ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Grzegorzu, tak się składa, że to ja na moim terenie jestem organizatorem jednej z największych imprez międzynarodowych w tej części Europy :) Te zawody organizowałem, wraz ze sprawdzoną grupą kolegów, przez ostatnie kilkanaście lat. Firmowałem je także swoją osobą. Wiem az do bólu co znaczy zorganizować zawody modelarskie na wysokim poziomie. Nie wystarczy chcieć, Trzeba jeszcze spowodowac ,żeby chcieli przyjechać i to nie tylko zawodnicy z kraju... Piotr pracował na rangę SWOJEJ imprezy przez dlugi czas. I ja Go rozumiem , że boi się, że ta Jego praca może pójść na marne, bo wystarczy ,że raz coś się nie uda, i cała robota w diabły... ja w tym roku mam identyczną sytuację jak Piotr. także dałem sobie rok odpoczynku. I organizowanie tych zawodów przejęli inni chętni, którzy nigdy nie zrobili jednej imprezy modelarskiej. Juz widać, że będzie to, jak to nazwano powyżej- "proteza". I ja także boję sie, że nasza ciężka praca przez te wszystkie lata może zostać zmarnowana. Nie mozna jednak zabronić nikomu robienia tego,ma co ma ochotę, Tylko jest jeden szkopuł: Chcesz coś dobrego zrobić, TO RÓB TO NA WAŁSNY RACHUNEK. Nie podpieraj się tym, co osiągnęli inni swoją cięźką pracą, nie zawsze zresztą docenianą przez tych dla których została ona wykonana, bezinteresownie najczęściej. I o tym wie każdy organizator zawodów modelarskich.

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleśnica kiedyś było fajne lotnisko, po upadku szkolnictwa wojskowego chyba puste ;)

Najpierw pozwolę się odnieść do propozycji Krzyśka bo trafił po porostu w dziesiątkę. :)

 

Wyobraź sobie że już 2-3 lata temu chciałem zorganizować właśnie na Oleśnickim Lotnisku kameralną Wrocławską imprezę i również jak w tym roku dla najmłodszych i młodzieży.

Żeby nie zanudzać to powiem, że dotarłem z pismami nawet do samego Ministra Obrony Narodowej w tej sprawie.

Niestety i ten teren już nie należy do Wojska (a wielka szkoda bo jż dawno byśmy miele fajny zlot modelarski w Oleśnicy) a należy już do Agencji Mienia Wojskowego. Przez 2 miesiące korespondowałem oraz chodziłem osobiście na rozmowy bo wiedzieć Ci należy że oddział terenowy AMW we Wrocławiu mieści się 1000m od mojego domu. Niechęć do mojej inicjatywy wśród urzędników owej Agencji była obezwładniająca. I niestety poległem.

Nieoficjalnie pani zajmująca się tym tematem odpowiedziała mi że jej się nie chce nad tym siedzieć bo jak to ma być impreza non profit i AMW nic z tego nie będzie miała mieć to ona nawet jednym palcem nie kiwnie. Temat umarł. Próbowałem się poskarżyć w Ministerstwie teraz już nawet nie pamiętam czy finansów czy infrastruktury, ale dostałem odpowiedź że są samodzielni i podejmują swoje decyzje.

 

 

 

... Tylko jest jeden szkopuł: Chcesz coś dobrego zrobić, TO RÓB TO NA WAŁSNY RACHUNEK. Nie podpieraj się tym, co osiągnęli inni swoją cięźką pracą, nie zawsze zresztą docenianą przez tych dla których została ona wykonana, bezinteresownie najczęściej. I o tym wie każdy organizator zawodów modelarskich.

A.C.

Czy możesz mi powiedzieć Andrzej co mam zrobić aby zrobić imprezę na WŁASNY RACHUNEK.

Czy impreza "LATAĆ KAŻDY MOŻE" jest firmowana Piotra nazwiskiem, czy jest firmowana przez Konrada Piwowarskiego. Czy ja wykorzystuje znajomości Piotra do organizacji tejże imprezy. Nie!! Sam sobie znalazłem numer telefonu do gminy, sam zadzwoniłem, sam wynająłem Toi Toi -ki sam załatwiłem z sołtysem dzierżawę pola, sam zrobiłem wiele rzeczy nie prosząc o nic Piotra, nie prosząc go o radę, nie prosząc go o cokolwiek. No jedynie o to aby nas zaszczycił jako honorowy uczestnik.

 

Kurde co mam jeszcze napisać, powiedzieć i zrobić, żeby udowodnić, że to jest coś innego i nie mającego odniesienia do tego co robił do tej pory Piotr. A, że jest to w tym samym miejscu to co?? To i Tobie zadam podobne pytanie, czy nikt już w życiu nie będzie mógł zorganizować nic kompletnie w Wilczych Laskach bo będzie się kojarzyło z PIKNIKAMI Piotra. I będzie podejrzenie, że czerpie z dorobku Piotra.

 

Dodam, że Piotr zachęcał nas na Piknikach, żeby przyjeżdżać do Wilczych i się spotykać i latać.

 

Już chyba wcześniej napisałem wszystko co mogłem w tej sprawie i powtarzać się już nie chcę, przyjedź zobacz czy to będzie "proteza" czy bardzo fajna, zupełnie inna choć podobna, bo to przecież wciąż modele samolotów impreza. Nie jestem w stanie zorganizować tam imprezy marynistycznej choć bym się starał jak nie wiem co.

 

Jeszcze raz to podkreślę Piotr nie musi się kompletnie o nic martwić. Nie przejmuję jego imprezy, nie miałem takiego zamiaru tego robić i nie będę miał w przyszłości tego robić.

 

Co najwyżej jeśli Ty Andrzeju i kilku innych sceptyków będziecie krakać o "protezie" to po imprezie napiszecie wszem i wobec, że ten Konrad Piwowarski nie nadaje się do organizacji imprezy. To musi robić Piotr bo to tylko on ma patent na wspaniałą imprezę.

Czy się po nieudanym zlocie organizowanym przez Konrada Piwowarskiego obrażą na Piotra i nie przyjadą na jego PIKNIK. Hm... sam sobie odpowiedz na to pytanie.

 

Ale jeśli przez przypadek wyjdzie ta impreza to

OBIECUJE TU PRZY WSZYSTKICH JUŻ NIGDY WIĘCEJ NIE ZORGANIZUJĘ W WILCZYCH LASKACH ŻADNEJ IMPREZY MODELARSKIEJ.

 

Powiem tylko, że trwają już rozmowy nad znalezieniem nowego miejsca na rok 2104.

 

Czy jeszcze mogę coś napisać i powiedzieć w tej sprawie by wyjaśnić całą sprawę do samego końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Konradzie absolutnie nie jestem sceptykiem. Ta impreza uda sie na pewno, bo jest znana a ta dyskusja jeszcze przyspaża jej reklamy. Ale też co bys nie napisał w tytule to i tak ta impreza będzie łączona z Piotrem. I choć w tym roku jej nie organizuje, to jednak poprzeczka jest bardzo wysoko postawiona, poniewaz nawet ja choć zajmuję się zupełnie inna dziedziną modelarstwa duzo dobrego o niej słyszałem ( dlatego min zabieram w głos tym temacie). I jak myślę, będziesz musiał wraz z kolegami stanąć na wysokości zadania, żeby i TA impreza miał swój dotychczasowy poziom. Ja mając "parcie" na działanie społeczniokwskie poszedłbym swoją droga i próbował organizować imprezę pod swoim szyldem i na swoim terenie. Ale nie martw się :) kazdy dobry uczynek zostanie powójnie ukarany. Czego oczywiście Ci nie życzę :) . Ale musisz się z tym liczyć. A jakby co, to tu u nas chętnie Ci pomogę w organizacji imprezy. Można by zrobić jakieś spotkanie modelarzy z różnych dyscyplin. Wy modelarze lotniczy praktycznie nic nie wiecie o tym co budujemy my, ''szkutnicy" i odwrotnie. Przy odrobinie dobrych chęci mozna by taki wspólny piknik z łąką nad wodą zorganizowac. Mam już nawet upatrzone takie miejsce we Wrocławiu. Jakby co to jestem gotowy do rozmów :) I oczywiście żle Wam organizatorom, absolutnie nie życzę :) im więcej takich zapaleńców tym lepiej :D

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

A jakby co, to tu u nas chętnie Ci pomogę w organizacji imprezy. Można by zrobić jakieś spotkanie modelarzy z różnych dyscyplin. Wy modelarze lotniczy praktycznie nic nie wiecie o tym co budujemy my, ''szkutnicy" i odwrotnie. Przy odrobinie dobrych chęci mozna by taki wspólny piknik z łąką nad wodą zorganizowac. Mam już nawet upatrzone takie miejsce we Wrocławiu. Jakby co to jestem gotowy do rozmów :) I oczywiście żle Wam organizatorom, absolutnie nie życzę :) im więcej takich zapaleńców tym lepiej :D

A.C.

Andrzej Ty uważaj co piszesz bo tego się nie da wymazać gumką. Raz napisane zostaje na zawsze. :D

Jestem bardzo chętny pogadać na ten temat.

 

 

Z tego co wiem to w Oleśnicy spotykają się regularnie modelarze tylko, że w bardziej kameralnym gronie.

Teraz ten teren należy do miasta.

Niestety miasto tego nie kupiło. Tereny zielone są wystawione na przetarg po budownictwo wielorodzinne. Zaś sam pas betonowy nadal należy do AMW. Na niego nie ma chętnych. Byłem zarówno w Jednostce u dowódcy, jaki i w gminie. Ba nawet o uczelnie wrocławską się ta sprawa zahaczyła. Struktura własności tego terenu jest delikatnie mówiąc popier...-niczona.

Być może coś się zmieniło w 2012 bo już odpuściłem całkowicie, ale jak przejeżdżam codziennie po naście razy obok terenowego oddziału AMW to nadal wiszą na płocie prospekty przetargowe tego terenu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik robertus dnia 29 April 2013 - 18:23 napisał z tego co wiem to w Oleśnicy spotykają się regularnie modelarze tylko, że w bardziej kameralnym gronie . . . . Robercie , co rozumiesz za bardzo kameralne grono ,jeśli nie byłeś ,nie widziałeś i nie wiesz jakim celom były poświęcone te" kameralne " spotkania to nie zabieraj głosu i nierób niepotrzebnie zamieszania. Plotkowanie to ..............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh miało być tak pięknie .. wyszło jak zawsze . Padło parę słów na wyrost ,osoby najmniej zainteresowane najwięciej się udzielają czyli jak zawsze ;)

 

Konrad doprowadził do konsensusu z Piotrem po niedopowiedzeniach ale publika nadal bije pianę choć tematu już od dawna nie ma .

Jak mało osób napisało wprost że jest gotowe pomóc.. to jest tak załosne że aż cieszy w pewnym sensie .

Dokładnie z tym samym męczył się Piotr... zawsze było jakieś "ALE" najczęściej dyskutowali ci którzy pierwszy raz przyjechali a już mieli wymagania mimo że sami w niczym się nie przyczynili do ksztłtu tamtych imprez .

 

Czy kiedyś to się zmieni? śmiem wątpić bo najprościej jest krytykować i wyłaczyć kompa niż zaporoponować cokolwiek co będzie wymagało zaaangazowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Nie będę komentował całej sytuacji odnośnie organizacji imprezy, nie ma sensu dalej bić piany,

 

Odniosę się tylko do zaproszenia modelarzy Air Combat, niestety w tym terminie odbywają się Mistrzostwa Polski Air Combat 2013 w Grabicy i raczej mało prawdopodobne jest abyśmy zawitali na imprezę w Wilczych.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

 

P.S.

Jeżeli w przyszłym roku będzie organizowany Piknik w Wilczych to nie widzę problemu aby zorganizować tam zawody Air Combat. Jedyny warunek to wcześniej znany termin żeby odpowiednio kalendarz imprez Air Combat można było ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

P.S.

Jeżeli w przyszłym roku będzie organizowany Piknik w Wilczych to nie widzę problemu aby zorganizować tam zawody Air Combat. Jedyny warunek to wcześniej znany termin żeby odpowiednio kalendarz imprez Air Combat można było ustawić.

Liczyłem się właśnie z tym problemem. No niestety jeśli w kwietniu dopiero ustala się termin imprezy to takie sytuacje są do przewidzenia.

Szkoda, ale może przyjadą inni koledzy aby pokazać publiczności combata, ci którzy nie będą brali akurat udziału Mistrzostwa Polski Air Combat 2013 w Grabicy.

 

Co do terminu przyszłorocznej imprezy to już pytać należy Piotra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Konradzie, jeszcze jeden społecznik z Wrocławia się odezwał, więc jakby tak siły połaczyć , to całkiem porządną imprezę mozna by u nas zrobić. I nie tylko Combat, ale i inne letadła też by mogły polatać. W połaczeniu z łodkami mogło by byc ciekawie :) I kol. Utopię zaprosimy :P niech sobie przypomni jak porządne FSRy wyglądają :)

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.