Jump to content

Trza pomóc dziecku w hobby! Prośba!


pietka
 Share

Recommended Posts

Drodzy koledzy

Ta przefajna, mała dziewczynka na zdjęciu poniżej ma na imię Ania , ma 9 lat i często gdy bawiła się na podwórku, przychodziła do mnie do garazu i z otwartą buzią oglądała zbiór modeli i moe jakieś tam prace nad nimi. Nie wierząc zbytnio , że ją to zainteresuje ( wszak to wiek kiedy gierki, barbi i inne takie ) , cierpliwie jej wyjaśniałem co to, do czego itd. I któregoś dnia ta młoda dama przyszła się pochwalić własnoręcznie wykonanym z kartonu modelem, który sama sobie ściągnęła z netu, wydrukowała i nieporęcznie ale jednak w miarę poprawnie skleiła. O ile pamiętam, to jej dumny tata stwierdził, że był to PZL Dzik (!?) :wacko:No i teraz o co chodzi?

Ano proszę kolegów, którzy mają gdzieś w zbiorach jakiegoś Małego Modelarza z Polskim , przedwojennym samolotem o udostępnienie mi go w formie darowizny lub przekazania przeze mnie środków płatniczych, w celu podarowania jej prawdziwego Małego Modelarza do zrobienia nowego kartonowca. Ja już szykuję jej rzutka z Multiplexu, ale warto by było, aby ten zapał się nie zmarnował. Proszę o kontakt na PW.

Pozdrawiam

Piotr

 

A to Ania :)

20130417185811.jpg

 

Acha, nawet śmigło się kręci! A?! :o

 

Mała poprawka: Ania ma niecałe 8 lat.

Edited by pietka
Link to comment
Share on other sites

Jurku, na pewno , właśnie on jest na zdjęciu. Dziś była u mnie w garażu i nieśmiało poprosiła o symulator FMS!!! :blink: Gdzie ona to znalazła? :D No, ale nie wie jaka niespodzianka ją czeka. Już czeka na nią specjalny skalpel i podkładka do cięcia . Jak tylko dojdą Samoloty, natychmiast jej przekażę. A swoją drogą, to czym Ci się najlepiej kleiło modele z MM? Pytam , bo w życiu skleiłem ich 3 sztuki i był wtedy tylko Hermol w Składnicy Harcerskiej, a i to nie zawsze.

Pozdrawiam

Piotr

Link to comment
Share on other sites

Do modeli kartonowych, wg mnie najlepszy jest butapren. Ważne, aby kleić na sucho. Podobno klej szewski ma podobne albo takie same właściwości i nie brudzi.

Link to comment
Share on other sites

Ja zawsze kleilem na butapren, niestety nie jest zbyt zdrowy ale kto się wtedy tym przejmował. Ostatnio trafilem na klej introligatorski w sklepie z zabawkami. Bardzo dobrze klei ale jest chyba zbyt wilgotny i trzeba bardzo oszczędnie nakładać na papier. Myślę, że można go przetestować na wolnych, niezadrukowanych powierzchniach jak będzie się zachowywal. Nie pamietam nazwy kleju, występuje w takich czerwonych tubkach.

Link to comment
Share on other sites

Polecam " KLEJ MAGIC " nadaje się świetnie do klejenia papieru.

Po wyschnięciu nie pozostawia brudnych śladów, jest przeźroczysty i elastyczny więcej o nim tu

Wojtek, to jest dokładnie ten klej, o którym pisalem. Bardzo dobrze klei tylko trzeba oszczędnie.

 

Pietka, mogę zajrzeć do sklepu, nabyć 2 tubki i wysłać do Ciebie - tyle mogę zrobić bo MM nie dysponuję

Link to comment
Share on other sites

Panowie wydaje mi się że elektroniczne modele nie wchodzą w grę. Przecież w tych modelach nawet grubość papieru ma znaczenie co w przypadku gotowego pisemka już mamy dobrane tylko wręgi trzeba nakleić z reguły na 1mm karton. Dla dziecka to dodatkowe kombinowanie.

Link to comment
Share on other sites

Szanowni Koledzy

Bardzo dziękuję za tak szeroki odzew, nie spodziewałem się . Kilku kolegów przesłało pliki, kilku zadeklarowało już przesłanie różnych modeli, klejów , a Kolega Jurek wyśle nawet pełnosprawny symulator! Bardzo się cieszę, że mogę w tym uczestniczyć wraz z Wami. Jutro pogadam z rodzicami Ani, nie chcę im się wtrącać w proces wychowawczy, a zanosi się na to, że Ania tak łatwo nie odpuści. Dziś spotkałem ją na podwórku z innymi dziećmi i powiedziałem, że czeka ją niespodzianka i że wiele osób z internetu interesuje się jej modelami. Uśmiech na buzi był większy niż księżyc w pełni na równiku! :D

Pozdrawiam

Piotr

Link to comment
Share on other sites

Mam kilka roczników Małego Modelarza lata 75-80. Na PW wysyłam nr telefonu. Jeśli nadal poszukujesz Modeli kartonowych to wlezę do pawlacza i wygrzebie wszystkie samoloty jakie tam znajdę.

Link to comment
Share on other sites

Do klejenia kartonówek od czasu spróbowania Pattexu szybkoschnącego do drewna nie użył bym żadnego innego. Kto zaglądał do działu redukcyjnego ten widział co przydarzyło mi się sklejać tym klejem :)

Link to comment
Share on other sites

ja ma model PB-6 racek wlasnej roboty rozp ok 1100 pod silnik 1,5cm do skonczenia chetnie go oddam .nie stety nie mam czasu go dokonczyc ,moze ktorys z kolegów by go dokonczył dla dziewczynki?jest kadłub,2 skrzydelka mial byc na bagnety ,jw jednym trzeba dokleic kesony i natarcie ,brak stateczników.

Link to comment
Share on other sites

Widziałem Panią Swietłanę, faktycznie- mocny , ruski dryl!!! Osobiście jestem fanem Patty Wagstaff, nawet mam 2 metrową makietę jej Extry!!!.

A film na pewno pokażę! Może coś się faktycznie stanie fajnego, kto wie? Na razie jej koleżanki skutecznie wyciągają ją na rower , a i ja nie często siedzę w modelarni. Jutro pogadam z tym małym ancymonem! :)

Pozdrawiam

Piotr

Link to comment
Share on other sites

Sądziłem, że to na poważnie, Napisałem na PW, że mogę podarować MM

Mogę podarować:

- RWD-10

- RWD-4 , RWD-5

- RWD-13

- Łoś

- Wilka

- PZL 11c

-Breguet XIX (wchodził w skład lotnictwa Polskiego przedwojennego)

 

Ale widzę , że nie oto chodziło. Szkoda.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.