Skocz do zawartości

Zmiana elektryka na spaliniaka


wicherek899
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 tygodnie później...

Kolego może już trochę za późno ale w tej całej dyskusji najwięcej racji ma kolega Irek i nie dlatego że tak samo ma na imię i nie dlatego że jest z 3 city ,nawet człowieka nie znam ale dlatego że dość dokładnie wytłumaczył zasady .

Ja mam akrobaty o rozpiętości 3 i 3,5 metra gdzie muszę mieć zainstalowane silniki o pojemności nie mniejszej jak 200 cm3 i mam też półmakietę Junkersa ju 87 stuka o rozpiętości 3,4 m gdzie zamontowałem benzynkę 80 cm3 , teoretycznie nie powinno to nawet wystartować ale ale w takim modelu podstawą jest wytwarzana siła nośna silnik powinien go tylko wyciągnąć w górę i ciąg powinien być dobrany w ten sposób że nie mniejszy jak 80% wagi i nie większy jak 130% wagi wówczas model będzie latał realistycznie.

Kluczowym w tym przypadku będzie dobranie śmigła od tego będzie wiele zależało.

Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak koledzy, Pan Wojtek dobrze podlinkował.

Padło na saito FA-125 GK. Pięknie chodzi, nie żałuję wyboru.

 

Buduje się jeszcze drugi model ale PZL 11c. Będziemy latali z ojcem praktycznie bliźniakami.

Do mojego będzie wsadzony również Saito, ale 150 GK.

 

Gdy modele będą już gotowe i znajdę wreszcie wolną chwilę, zrobię jakieś fajne zdjęcia i podrzucę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju mógłbyś opisać swoje doświadczenia z tym modelem? Tak się składa, że mam wersję ARC od Pana Suchockiego i jestem bardzo ciekaw twoich doświadczeń. Jak ustawiłeś skłon i wykłon silnika, własności lotne itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.