Skocz do zawartości

Brelok 1080p


Irek M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem nowa zabaweczkę - od momentu złożenia zamówienia na ebayu do otrzymania minąo 7dni ! - kamerkę brelok w wersji full hd. Nie jest to key chain 808, a najwiekszą wadą jest pionowa pozycja do filmowania. Są sytuacje, w których to akurat jest zaletą...

Pierwsze co się rzuca w oczy to doskonała jakośc fotek w porównaniu z 808 #16 V1 i V2. Te zawsze musiałem wyostrzać bo nie były najlepsze - te z nowej powalają na kolana poprzedników, np :

post-33-0-59194300-1371288945_thumb.jpg

post-33-0-43558300-1371289020_thumb.jpg

Filmując mogę wybrać full hd - 30 kl/sek lub 720p i 60 kl/sek. Wydaje mi się , że druga wersja jest znaaaaaacznie lepsza od 1080p ale i ta jest bez zastrzeżeń jak na taki sprzęt. Próbki filmu - zwróćcie uwagę, że jest po 20:30

Dziś chę sprawdzić już w locie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ebay.pl/i...984.m1497.l2649

Przed chwilą wykonałem w pokoju fotki tego samego ujęcia w tych samych warunkach:

post-33-0-52177300-1371294326_thumb.jpg

post-33-0-09250700-1371294418_thumb.jpg

Ta niżej to oczywiście 808.

Nie dodałem ale zaraz sami dojdziecie do tego, że nie ma możliwości FPV, nie ma też (chyba) softu do niej ale mnie to nie przeszkadza. Nie można też zrobić fotki w czasie filmowania jak w 808 #16 V2 a tu przydałoby sie ze względu na jakość. Zrobiłem dwa równoległe filmy tej kamerki i gopro w ustawieniu 720p i 60 lk/sek. Nie wiem czy aż tak góruje gopro nad ową.

Oczywiście jesli ktoś chce to kupi rozwojową 808 full hd ale ta kosztuje ponad 200zł.

 

E D I T Nie dodałem dwóch waznych informacji: kamerka nagrywa w MP4 więc nie trzeba konwertować z avi na mov lub mP4 by oglądać bezpośrednio na TV. Drugie info to brak daty ale to akurat jest dla mnie plusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irku a czy skakanie / klatkowanie nie wynika tutaj ze zbyt wolnej karty pamięci ? Mam taki efekt w normalnej kamerze, dopiero jak zmieniłem kartę to widać znaczącą poprawę.

Qrde, zupełnie o tym zapomniałem by włożyć kartę o wysokim Class...Obecna to 4GB Class 2. Jutro sprawdzę na Class 6 i 10. dodam tylko, że na tych wolnych gopro i Aipte radził sobie całkiem dobrze.

Zaraz skrócę trochę materiał z dzisiejszego lotu to wstawię dla porównania 720 i 1080p.

 

E D I T pierwszy film z lotu w 720p. W full hd nie wklejam skoro może to faktycznie za wolna karta. Jutro będzie na szybkiej.

http://www.youtube.com/watch?v=-mOp_i0k1l4

I fotki z lotu:

post-33-0-71041400-1371334379_thumb.jpg

post-33-0-73773800-1371334415_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerka bardzo dobrze radzi sobie ze zmianami oświetlenia

Właśnie nie byłem tego pewien. Znaczy reakcja jest bardzo szybka, bardzo ładnie łapie jasne punkty jak niebo i chmury ale zieleń w tym momencie jest jakby zbyt ciemna. Dziś jest o wiele lepsza pogoda niż wczoraj - bardzo słonecznie - więc liczę na więcej niz wczoraj. Oczywiście dziś ze zmiana karty na 10 ;) .

Może jednak zamieszczę wersję full hd na słabej karcie - może komuś przyda sie takie porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

namiar Irek już podawał http://www.ebay.pl/i...984.m1497.l2649

Takie małe kamerki mają problemy z saturacją i np zielony wydaje się bardziej soczysty niż w rzeczywistośći.

Dobrym testemn byłoby zrobić soś w pochmurny dzień, wtedy ujawniają się słabości kamerek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert - wcześniej zamieszczony film nagrywany był o 20:33 i 21:16 ale uważam, że jakosć bardzo dobra jak na tę porę dnia. Tu film już na karcie Class10 - wydaje mi sie , że mała różnica w porównaniu z Class2.

http://www.youtube.com/watch?v=uYDDiHUWMPY&feature=youtu.be

Porównanie nowej z 808;

post-33-0-57822600-1371374808_thumb.jpg

mocowanie w modelu - wielka prowizorka:

post-33-0-60386700-1371374875_thumb.jpg

Co do nieradzenia sobie tych kamerek z full hd - wcześniej miałem wersję 1080p w okularach: zupełnie nie było tego klatkowania.

 

E D I T - tu sprzedający zamiescił sample w 1080p i 720p. możecie sprawdzić czy full hd też tak klatkuje jak u mnie? Mam za stary komp by w ogóle odpalac na nim hd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie dotarły do mnie moje nowe nabytki. Pierwszy to mocowanie dla modelu 808 i tego umownego 1080p breloka:

post-33-0-12739600-1372314562_thumb.jpg

Drugi przedmiot nagrywa tak:

8 rano to ostre słońce wprast na moje okna więc kontrast taki sobie. Myślę, że po poudniu będzie znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brelok 808 #16 ma funkcję zdjęć seryjnych więc ustawiasz w sofcie interesujące Ciebie odstepy czasowe. ale ja nigdy jakoś z tego nie korzystałem - fotki to kadry z filmu. Ten brelok 1080 nie ma już takiej możliwości ale tu są fotki dużo lepsze niż z breloka. W poprzednich brelokach dodawałem serwko, którym własnie wyzwalałem migawkę breloka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

khmmm... a 808#16 nie nagrywa w 1080 ? nie patrzyłem nigdy szczegółowej specyfikacji, bo i tak jest wystarczająco dobry na moje potrzeby, ale filmy wykrywa mi jako 1080 a po wrzuceniu na youtuba również mogę przełączyć na 1080 i śmigają jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.