Skocz do zawartości

Pioneer i pierwsze problemy


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W sklepie którym kupowałem było napisane że samolot wymaga akumulatora LiPo 1200-1500mAh 11.1v i taki posiadam, więc wydaje mi się że to powinno być ok, ale nie znam się za bardzo.

 

Akumulator jest w 100% naładowany a co do ustawień mógłby ktoś coś więcej napisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie którym kupowałem było napisane że samolot wymaga akumulatora LiPo 1200-1500mAh 11.1v i taki posiadam, więc wydaje mi się że to powinno być ok, ale nie znam się za bardzo.

 

Akumulator jest w 100% naładowany a co do ustawień mógłby ktoś coś więcej napisać?

oczywiście jest jeszcze 1 parametr max pobór prądu u ciebie jest 12c a silniik bierze 18A
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim sklepie modelarskim jedyny pakiet 11.1v jaki był to 2200mAh 30c wiec go kupiłem silnik teraz pracuje o niebo lepiej nie zwalnia i tamte 100% mocy chowa sie do tego co jest teraz

 

Co do środka ciężkości, to ja obecnie mam coś koło 75-80mm. (Pakiet 1300 w dziobie, bez podkładek) Model zaczął latać tak jak chcę. Wcześniej latał bardziej tak jak on chciał.

 

Wczoraj latałem na 63mm, dziś zrobię coś ok.75-80mm i sprawdzę jak lepiej

 

Mimo że wiatr wieje lekko (prawie wcale) modelem jest bardzo ciężko sterować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że on lata tam gdzie chce, a nie tam gdzie ja chcę, noszony przez wiatr (którego nie ma) :D ale namieszałem ;d

Sprawdź trymowanie model musi lecieć prosto lekkim opadaniem jak pompuje - sprawdzić środek ciężkości .

Środek ciężkości dobry to trymuj sterem wysokości ,jak sam skręca trymuj sterem kierunku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francka, jak trzeba korygować sterem wysokości, to znaczy, że SC jest źle ustawiony.

 

Nisza - dobrze ustawiony SC jest wtedy, gdy model silnie rzucony z ręki (poziomo) bez silnika wyląduje ładnie, a ty nie będziesz musiał nic robić sterami (SW idealnie równo). Uważaj, potrzeba min 30m terenu. Jak ustawisz na mniej niż 60 mm to ci zaryje dziobem w ziemię. Aby go uratować będziesz musiał zaciągnąć SW - Tak jak pisze Francka - ale to nie jest ustawiony SC

 

Bixler i klony mają punkt 0 stabilności w odległości 109mm od krawędzi natarcia. Sugerowany 63mm to 25% stabilności dla 90mm zostaje jeszcze 10% stabilności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem latać i po rzucie z ręki model po 5m spada dziobem w dół. Latam ok 5m nad ziemią :D i nie mogę się wyżej wzbić, bo model zaraz opada na ziemię, wiec przesunę środek ciężkości dalej niż 63mm i spróbuję jutro. Mam nadzieję, że to pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.