Skocz do zawartości

Pioneer i pierwsze problemy


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jedna rada jak model nurkuje , znika z pola widzenia oślepi cię słońce (każdy modelarz wie , że nie lata się pod słońce) ujmuj gaz będą mniejsze straty.

 

Ja nie próbówałem , ale podobno gorąca woda prostuje styropian , ja używam patyczków od szaszłyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czyli mam zagotować wodę i wsadzić tam miejsce wygięcia ? czy gotować wodę z miejscem wygięcia ? :D

 

Znalazłem takie śmigło 6/5,5

http://abc-rc.pl/p/75/3702/smiglo-apc-6x5-5e-lp06055e-pasuje-do-modelu-pioneer-beta-apc-electric-series-smigla-stale-smigla-i-akcesoria.html

 

tylko mam takie pytanko czy na tym śmigle nie spale regulatora (ESC Redox 20A 2-3S - BEC 2A - Regulator ESC)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź duży gar. Zagotuj wody tyle, aby zmieścił się dziób powyżej miejsca uszkodzenia. Wrzątek powoduje, że zgniecione kulki pianki wracają do pierwotnego kształtu (a nawet troszkę bardziej, model dostanie lekkich pryszczy) Później można te zewnętrzne podogniatać, ale po co? Pamiętaj o zabezpieczeniu elektroniki. Ja wrzuciłem do worka na kanapki i trzymałem nad wrzątkiem... ESC, odbiornik wymontowałem... Serwa zostały niezabezpieczone, a były blisko wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Piękna pogoda, b. dobre warunki i wczoraj polatałem Pionerem. W związku z tym mam pytanie? Trymowałem model i mam problem ze sterem wysokości. Czy to możliwe, ze mimo trymera na Maksa ma tendencje do zadzierania nosa? Wydaje się, że SC jest dobrze. Proszę o radę.

Pozdro

PS. Szukam kontaktu z modelarzami z okolic Kłodzka (dolnośląskie). Raz już próbowałem i odezwał się sie kolega chyba ze Szczytnej, ale moje obowiązki służbowe wtedy nie pozwoliły na kontakt osobisty. Ponawiam, więc prośbę. Może jakieś zawody. Mam pewne możliwości organizacyjne. Krzyś63

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trymowałem model i mam problem ze sterem wysokości. Czy to możliwe, ze mimo trymera na Maksa ma tendencje do zadzierania nosa? Wydaje się, że SC jest dobrze. Proszę o radę.

Z moich doświadczeń z tym modelem wynika, że pioneer zrobiony jest tak aby latał wolno. Nic odkrywczego, to model do nauki.

Kąt statecznika ma taki a nie inny i inaczej jak sterem wysokości się tego nie zmieni (chyba, że przed sklejeniem ogona).

A jeśli już się zmieni to model ten straci swoje wspaniałe właściwości i będzie latał szybko, a tego bardzo nie lubi.

Z tego to powodu nawet wyważony bardzo przednio, przy pewnej prędkości zacznie zadzierać.

Oczywiście spróbuj zmienić wyważenie, może to wyjdzie Ci na dobre.

 

Miałem swego czasu zapał do bicia rekordów prędkości tym modelem (no a jakim, jak innego nie miałem :P ) i w końcu zrobiłem mikser, przepustnica-->wysokość, z odpowiednią krzywą, tak aby przy locie silnikowym mieć cały czas lot "względnie" poziomy.

Super rzecz z jednym minusem - nie działa gdy prędkości nabieramy metodą "naturalną".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Coś jest na rzeczy z prędkością pioniera i zadzieraniem nosa. Wczoraj trochę polatałem (dwa pakiety) eksperymentując z przesunięciem środka ciężkości. Okazało się, że model najlepiej sprawował się przy prędkościach na „ pół przepustnicy” i co dziwne latając na średnim pułapie. Czym wyżej tym gorzej. Nurtuje mnie jeszcze jedna myśl – skłon silnika. Wynika to z tego, że eksperymentowałem z wykłonem silnika – wykłon jest w lewo ( patrząc od przodu). Może tu jest problem.

Pozdrawiam

PS. W dalszym ciągu poszukuję kontaktów z kolegami modelarzami z okolic Kłodzka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik w Pionierku służy do wywindowania szybowca do góry potem się szybuje , jak złapiesz prądy termiczne to silnik niepotrzebny , latasz i latasz .

 

Chcesz latać na silniku to wiadomo że na średnim gazie idzie prawie poziomo większy ciągnie w górę , kombinowanie ze środkiem ciężkości bez sensu jeżeli szybuje poziomo.

 

Trymer nie musi być na max zmień długość popychacza i daj trymer na zero będziesz miał możliwość dalszego trymowania .

Mój ma ster wysokości jakieś 5-7% w gore i szybuje lekko w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dopiero po mniej więcej trzech godzinach latania udało mi się wyregulować i co najważniejsze wytrymować model. Nie wiem czy to kwestia nabierania doświadczenia, zaliczonych kretów czy czasami to tak długo trwa? Udało się wykonać mała akrobację ( pętla). Po lotach przeglądając model stwierdziłem lekkie wygięcie statecznika poziomego ( kształt łuku z ramionami ku dołowi). Zastanawiam czy to wygięcie ma wpływ na loty ( myślę że tak) i czy nie warto wzmocnić statecznika prętem węglowym, zarówno samego statecznika jaki i steru. Co o tym myślicie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

I się skończyło!!!!!!!! Pionier odszedł do krainy wiecznych lotów, a dokładniej zawisł na drzewie na wysokości ok 30 metrów. Tylko słychać smętne pikanie. Na szczęście kupiłem kit-a sky surfera i przyszła chwila na niego. Szkoda tylko elektroniki…….. życie modelarskie tocz się dalej.

Pozdrawiam smętnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób łuk kawałek sznurka i strzelaj nad model jak zachaczy o gałąź spróbuj potrząsać może spadnie.

A silnikiem próbowałeś czy go rusz .

Szkoda lipo serw i odbiornika.

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/25997-sciaganie-modeli-z-drzew-wedlug-mojego-patentu/page__view__findpost__p__22508

 

Tu masz kilka porad http://rc-fpv.pl/printview.php?t=9423&start=0&sid=aafb7f0d007885dc2461a602e2fb07ff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.