Skocz do zawartości

Proszę o pomoc doświadczonych modelarzy


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem prosić o pomoc w doborze śmigła do modelu P47 z zestawy Baby warbirds. Seryjnie śmigło było trópłatowe bez oznaczenia skoku i średnicy. W sklepie zamiennik kosztuje 30 zl. Pomyślałem więc aby zakupić śmigło dwupłatowe ale niewiem jakie wymiary mają być... Model ma rozpiętośc ok 800mm, silnik bezszczotkowy... Zamierzam kupić śmigło i piaste. Na youtube widziałem takie modele ze śmigłami dwupłatowymi... Proszę o jakieś wskazówki. Z góry dziekuje za porady i odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnicę tego 3łopatowego zmiaerzysz bez problemu. Ja i koledzy stosujemy przelicznik: srednica 2łopatowego x 0,78. Natomiast skok trochę mniejszy w 2łopat niż w 3łopat. Jesli 3łopatowe miało skok - np 9" to 9:0,78=11,52' dla 2łopatowego. Oczywiście tak dokładnie po przecinku nie dobierzesz więc 11" wystarczy. Będzie to pewnie śmigło GWS więc rozpiętości w skoku też nie będzie za dużo tym bardziej , że śmigieł zawsze mamy więcej - różnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zamawianiu śmigła dzwoniąc do sklepu zamawia się zamiennik do tego modelu... Niestety nie mogę znajść w internecie jakichkolwiek wiadomości na temat silnika lub śmigła...

 

Znalazłem coś takiego: http://www.ebay.com/...-/140858204759. Wynika z tego opisu ze silnik 1550 kv a śmigło 7/6 trójłpatowe. Co do śmigła to zastanawiam się czy 7*6 nie będzie za duże....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.