Skocz do zawartości

F-35A


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Lockheed Martin F-35 Lighting II

General Dynamics F-16 Fighting Falcon

 

Z tym, że wersja F-35A ma zastąpić F-16, F-35B ma zastąpić "Harriery", F-35C ma zastąpić F-18.
Konkstrukcja uniwersalna oraz prostrza i tańsza w budowie i eksploatacji. Twórca F-16 zapomniał dodać, że do uruchomienia F-16 potrzebny jest pluton z drogim i specjalistycznym sprzętem, w dodatku F-16 jest niczym Audi czy VW - tylko na równe i ładne asfaltowe drogi.
F-22 ma zastąpić F-15 i nikt nie robi aferek ;)

To tak jak twórca AK47 kpił by sobie z karabinku HK416 czy G36. F-16 jest konstrukcją fajną mimo swoich 40 lat. Ale trzeba iść z duchem czasu.

Jako model F-35 jest bardzo prosty w porównaniu do innych modeli myśliwców, a z tego co widziałem na internetach jest najlepszym wariantem dla konsensusu jakości latania i długości lotu. Ten filmik to pokazuje -> 

 

Wiem, że jestem amatorem w dziedzinie modelarstwa, to nie znaczy, że nie mam żadnej wiedzy na temat lotnictwa wojskowego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pochwalę się swoim drugim samolocikiem, który sam wykonałem. Niestety, bardzo problematyczny. Jak by nie patrzeć jest drugim zrobionym F-35, więc trzecim wykonanym :v
Pewnie nie mam ręki do tych lotek całych śmiesznych, wiele prób robiłem i miałem problemy. Jak nie z kątem silnika, tak z lotkami... Chociaż jedyne co potrafię robić, to pancerze, które żywotność samolotu zwiększają kilkakrotnie, co przykładem był ten F-35, który krecił 11 razy i wychodził z tego lepiej jak samoloty z niezniszczalnego EPP :P

8470194501527b10.jpg

 

Nie wiem czemu w planach nie było nic o kącie silnika, a wręcz jego nie było... Na zdjęciu jest widoczny.
F-35 w skali ~1:16, ważył z pakietem 400 gram (po paru kretach i wzmocnieniach i cięższym pakiecie 480 gram).

Póki co zraziłem się do latania i na szczęście wyjeżdżam.
Gdy powrócę, może znowu zrobię F-15, albo F-22 jak znajdę jakieś sensowne plany. Ostatecznie SU-(30 może).

Filmów nie wrzucam, bo to śmieszne wrzucać, samolot, który lata jak chce i nawet pętli ani beczki nie chciał zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem początkującym konstruktorem, więc wszystko możliwe. Moim najlepszym i sprawdzonym rozwiązaniem jako sterolotki to zawiasy z klocków lego, które były w F-15. Poczytam w internetach po angielsku, jak ten konstruktor planów z FRCFoamies ma na to sposoby i jak to robi. Nie mam też za bardzo narzędzi do robienia od zera.
Wrócę, to się pobawię jeszcze, nie będę się poddawał.  Jak widziałem na YT to ta konstrukcja jest dla początkujących i bardzo świetnie lata i się spisuje, no i dłużej samolocik jest w powietrzu, niż samoloty 4 generacji o bardziej strzelistej konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.