Skocz do zawartości

Easy Glider PRO


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Z tego co pamiętam to mój EG potrafił nieraz przelecieć ok. 70m na wysokości do 1m. Poprostu to trzeba wyczuć. robiąc klapy w EG spowodujesz, że wcale nie będzie chciał lądować.

 

 

Dokładnie tak. Klapy w EGPro powodują że po lądowaniu szukam modelu w drugiej wiosce :mrgreen: A tak na poważnie to ja zmiksowałem sobie lotki tak że mam albo klapy albo.....jak to się nazywa.....(lotki obie do góry). Wtedy model szybciej traci wysokość (szybciej ląduje), teraz praktycznie do ręki :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważnie to ja zmiksowałem sobie lotki tak że mam albo klapy albo.....jak to się nazywa.....(lotki obie do góry). Wtedy model szybciej traci wysokość (szybciej ląduje), teraz praktycznie do ręki

 

Ja to nazywam klapolotki. :?: Właśnie o to mi chodziło. Lotki do góry i model w ręce. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW ! :shock: teraz to juz kompletnie mi sie porypało ;] ale dojdziemy jakos do ładu !

teraz to czekam na nowe skrzydła :D

 

Aa i jeszcze jdeno pytanko :

jak sciagałem model z brzozy to zleciał centralnie smigłem pionowo w stertę kamieni i wał w silniku sie wykrzywił. po wlaczeniu silnika strasznie bił , zdemontowałem owy silniki na imadełko troszke młotkiem przypukałem i niby jest dobrze nic nie bije.

czy moze tak zostac ?? czy trzeba koniecznie wałek w silniku wymienic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ,wczoraj oblatałem mój nowy nabytek a raczej syna , wrażenia powiem tak lata sam a z lądowaniem bez problemowo dziś wylatałem dwa pakiety koło domu jedyne co do poprawki to skłon silnika na pełnym gazie ciągnie go do pionu w górę :)

z oblotu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Prawie rok temu dostałem w prezencie piękną paczkę z zawartością opisywanego tutaj już na 66 stronach - EGP. Modelik sobie leżał, a ja dojżewałem do jego poskładania, abym z nadejściem wiosny /a może nawet w trakcie łagodnej zimy/ mógł się wreszcie porządnie nauczyć latać i nie być wyłacznie tym "od roboty i obsługi technicznej".

Składanie tego modelu jest wyjątkowo proste i nawet nie muszę specjalnie się wysilać, aby domyślać się co do czego ma pasować i jak to zrobić , aby pasowało. Cały ten temat przeglądnąłem /nie twierdzę , że dokładnie przeczytałem wszystkie wpisy/ i wydaje mi się, że było dosyć mało fotek z fajnymi wzorami malowanie tego modelu. Może ktoś dysponuje jakimiś wzorami malowania wierzchniej powierzchni skrzydeł? Na razie zrobiłem sobie na spodniej powierzchni taką kratowniczkę:

 

epg3.jpg,

 

w różnych kolorach, aby lepiej widzieć szybowiec na tle nieba i aby wiedzieć czy lecę poprawnie, czy też nie śmigam "do góry nogami".

Malowałem to spreyami specjalnymi do styroduru, w kolorach matowych, które widać na fotce z wyposażeniem, jakie zamierzam wsadzić do kadłuba.

 

epg2.jpg

 

Kadłub jest też już przygotowany na sklejenie, ale najpierw muszę polutować te wszystkie druty i złączki, przymierzyć to i sprawdzic , jak działa i czy działa.

 

Tak sobie te połówki kadłuba leżą:

 

epg1.jpg

 

Malowałem nawet jakieś próbki upiększenia tej wierzchniej powierzchni przy pomocy woskowych kredek wnusia, ale moje uzdolnienia plastyczno-artystyczne oceniam, jako zdecydowanie niedostateczne. Może góra zostać taka trupio blada, ale może ktoś mi podsunie jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kolego ! Najbardziej podoba mi się w Twoim "WARSTACIE" na krzesełku poduszeczka pod pupkę...ale nam to przysługuje w tym wieku w "abonamencie"...Moja rada: wzmocnij kadłub wegielkiem-natnij delikutaśnie steropianik oprzyj pręt węglowy o obudowę "plasticzaną - zakończ za ststecznikiem OBUSTRONNIE'-na klej dobry soudol/ chba poprawnie napisałem/ .Proste a wart...Pozdrawiam Janek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeszcze jedno pytanie.

Mam założony taki zestaw:

Silnik Ray 3530/14 + regiel Ray 25A

serwa Hitec 2x HS-55 i 2x TP MG-16R

pakiet Turnigy 2200mAh 3s

Czytałem gdzieś w tym temacie, że przy identycznym zestawie nie trzeba wklejać kulek, bo SC jest idealnie ustawiony, dlatego też podczas składania ich nie wkleiłem. Tymczasem teraz dokładam dwie kulki na tył i jeszcze jest za mało...Co może być tego powodem przy dwóch takich samych zestawach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.