Skocz do zawartości

Easy Glider PRO


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Juz widzę, jak śmigasz EG na 300m od Cumulusa do Cumulusa (wsadź do niego jakiś wysokościomierz, i dopiero pisz, bo wygląda, że tak Ci się tylko wydaje.).

No to wejdź na 62 stronę tego wątku to zobaczysz na wykresie że te 300m osiągam bez problemu. Ja latam zawsze z GPS Logger-em i mam jako tako pogląd.

Ale nie widzę powodu do wymądrzania się. Latasz swoje i jest ok. Nikt Ci nie wytyka. Poczytaj opinie chłopaków (67 stron :) ) to łatwo się przekonasz że zdecydowana większość lata w okolicach 3536 +/- jeden rozmiar.

 

Masz lepsze warunki więc nie potrzebujesz dużego silnika ani dużego pakietu, ale spora część ludzi ma słabe żeby nie rzec beznadziejne warunki lotne więc latają na większych silnikach. No i się tak zapytam mało grzecznie ... a co nie wolno bogatemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Panowie nie powiem, że nie obawiałem się, że mogą się zacząć tzw „szturchania” i udowadnianie swych racji:) To przerabiałem jak już wcześniej pisałem na poprzednich 66 stronach wpisów i efekt jest taki…”wiem, że nic nie wiem” Dobra Panowie to inaczej spróbujmy wspólnie wybrać na samym początku silnik (nazwa + 3 pozytywy i przynajmniej 1 negatyw) Resztą zajmiemy się później:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa (znaczy producent) jest najmniej ważny ponieważ zdecydowana większość producentów ma dobre silniki. Jedne lepsze drugie trochę gorsze ale w sumie dobre.

 

Kasa to jest wyznacznik. Ile masz i ile możesz wydać na silnik. Sam sobie musisz odpowiedzieć. Jak już wcześniej pisałem mój typ to 3536 +/- jeden rozmiar czyli 3530, 3536, 3542. Dla 3530 brałbym trochę większe kv to 1250-1450 dla tego największego 1100. Zgadzam się że 3542 to zbyt mocny silnik. Ja wkładam ciężki pakiet, loggera, kamerę i pare innych pierdółek więc model jest trochę ciężkawy. Jak nie przekroczysz 1000g do lotu to na pewno wystarczy silnik 3530. Przy łopatkach 9x6 będzie spokojnie się wznosił.

 

Dam Ci przykład na innym modelu Mam Twin Stara II z silniczkami Turnigy 2209. Lata świetnie i szybko. Dołożyłem kamerkę około 250-300g i model ledwo co lata. Obecnie wymieniam na rozmiar większe i jestem niezadowolony bo gdybym od początku wsadził trochę większe to teraz 45$ miałbym w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojcio69, Kurczę, czy Wy umiecie czytać? Gdzie pisałem, że nie można latać na 300m? Gdzie pisałem, ze nie można włożyć silnika nawet 200G Co byście mówili, to tylko kawałek styropianu i jak styropian lata (latałem tymi wszystkimi zabawkami, bo ustawiałem wnukom). Po pierwsze i drugie, to nie modelarstwo, tylko latanie pianką zrobioną przez fabrykę. Nie mylcie pojęć. A poza tym, gdzie macie te Wasze Cumulusy na 300m. Od niepamiętnych czasów latam szybowcami (również dużymi) i na tej wysokości cumulusów nie widywałem. Pisałem, włóż jakieś wario z pomiarem wysokości i doleć do cumulusów (między którymi to ponoć tak skaczesz) i zobacz jakie tam są wysokości. Na 300m możesz mieć jedynie jakieś stratusy. O jakich filmach piszesz? pokazać Ci filmy wnuków? I jeszcze raz, wiem jak latają pianki i widziałem już różne cuda do nich wkładane. Dalej latały jak pianki. Blizzard takie cudo? polataj "normalnym hotlinerem, np. Raketenwurm i wówczas maluj na forum swoje wrażenia. Tak jak dawniej jeździły syrenki-przerabiane i rasowane. I ciągle zachowywały się jak syrenki. Potraficie wku......ć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie... Spokój! Jak nie lubicie EGP, gardzicie nim i uważacie to za latające ścierwo, to po cholerę piszecie w dziale EGP i trujecie innym życie? :evil: Ktoś ma EGP, podoba mu się to niech ma, nawet ze spaliną na pokładzie :mrgreen: . Jak czujecie się super modelarzami, to po co w ogóle Wam EGP ? Koniec, kłótni, to nie dział do tego. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem za młody stażem na tym forum i długo się zastanawiałem, czy wypowiedzieć się w tym temacie, ale ostatecznie uznałem, że muszę:

 

Polubiłem to forum, ponieważ było miejscem kulturalnej wymiany informacji pasjonatów lubiących latać - niezależnie czym, jak wysoko, jak daleko, na jakim sprzęcie, od jak dawna ...

Bardzo ceniłem i cenię sobie informacje znalezione na tym forum, ponieważ dzięki temu moje pierwsze loty były lotami a nie rozkopywaniem ziemi.

Wielu użytkowników tego forum pomogło mi ( świadomie lub nie - istniejącymi wpisami w różnych wątkach ) w doborze sprzętu, w podejrzeniu na filmach jak startować, lądować a przede wszystkim jak się bawić lataniem i modelarstwem i tu właśnie spotkałem pierwszy raz kolegę wojcio69, którego filmy i opisy dużo mi pomogły.

 

Dlatego dziwię się bubu2, że tak zajadle go atakujesz - sprawia Ci to przyjemność ?

Użytkownicy tego forum mają różny sprzęt i najważniejsze jest to, aby składanie go, przygotowywanie do lotu i same loty sprawiały im przyjemność - a to forum powinno być miejscem wymiany doświadczeń i POZYTYWNYCH emocji związanych z szeroko pojętym modelarstwem.

 

Dla mnie modelarstwo to przede wszystkim hobby które pozwala odpocząć po pracy, motywuje mnie do poruszania się po świeżym powietrzu a największą nagrodę jest uśmiech zachwyconego syna wpatrującego się w EGP śmigającego między chmurami albo między drzewami - i to jest według mnie najważniejsze.

 

Koledzy - więcej luzu na co dzień i od święta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zeszłego sezonu latałem li tylko i wyłącznie własnymi konstrukcjami.

Wszelkie styro-piano-gotowce-wynalazki mijałem z daleka.

Bo wydawało mi się że to się mija z "prawdziwym modelarstwem"

Od prawie roku mam EG-Pro i co ?

I uważam że jest to świetny model, nie tylko dla początkującego.

A dlaczego ?

Ano bo, bo mnie koledzy namówili - tak mógłbym krótko opisać fakt zaopatrzenia się w ten model.

Skłonił mnie do tego fakt, iż po niebie naszym lata juz tych modeli kilka. Bardzo spodobały mi się właściwości Glidera, dostojny lot, możliwość odrobiny szaleństwa, totalna bezstresowość w powietrzu i wiele innych przesłanek.

Model też doskonale radzi sobie z dodatkowym obciążeniem, ja sam wożę nim FlyCamm One'a, kamerę Turnigy.

Inni z naszej paczki montują na nim diody, lampiony, Zbychu wozi "normalno wymiarowy" aparat fotograficzny.

Model też służy mi do bezstresowych szaleństw , wielokrotnie był już naprawiany, przerabiany przód, wzmacniany tył.

Jak to lata ?

Spokojnie człek może wypuścić model w powietrze, pójść mocz oddać w krzaki, grila dopilnować, z dziećmi się pobawić,

pogadać, w międzyczasie pograć w paletki.

Czasami jeno warto zerknąć w niebo .."..... a jest bydlak ", drągiem machnąć w nadajniku, znów pójść mocz oddać, do MacDonalda skoczyć i w końcu wieczorową porą wylądować.

Dla mnie super.

Moje wyposażenie :

- silnik 3536-1400 Kv + łopaty 10x6

- serwa 9 - cio gramowe

- regler ESC-HW 30A

 

Parę fotek.

 

easyg001.jpg

 

easyg002.jpg

 

easyg003.jpg

 

easyg004.jpg

 

easyg005.jpg

 

easyg006.jpg

 

easyg007.jpg

 

Każdemu kto złe słowo o gliderze powie gotów jestem ryj obić

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motylasty latałeś na górce Siewierskiej, niedaleko Pyrzowic? :D Bo mam podobne ujęcia stamtąd :mrgreen:

Każdemu kto złe słowo o gliderze powie gotów jestem ryj obić

- No to musisz się przygotować, bo będzie duuuużo tłuczenia :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bubu2

 

proszę o ustalenie, gdzie wg Pana są granice modelarstwa, bo wg Pana ja nie jestem modelarzem: EG Pro, Beta, EasyCub, w budowie dwa depronowce - to też pianka.

 

Wyposażenie mojego EG Pro:

 

Silnik - RAY C3530/10 (Pelikan)

Regularor - 25A (Jeti)

Pakiet - 2000 mAh 15C 11.1V (Kokam)

Śmigło - CAM 8-6"(Graupner)

Kołpak - Multiplex #73 3500 (do EG Pro idealny)

Serwa - 2 x Hitec HS-81 (kierunek , wysokość), + 2 x E_Sky 8g (lotki)

Przedłużki do serw 50 cm (lotki)

 

Kiedyś napisał Pan taki post:

 

Cimek, Kolega grzecznie zapytał, bo nie wie. Oczekuje odpowiedzi, a nie baraniego śmiechu. A tak na marginesie, śmigła o dużym skoku nazywa się szybkimi (taki to już nasz slang). Jeśli nie chcesz odpowiedzieć (a widzę, że się cienko znasz), to po jaką cholerę się odzywasz. Może przypomnieć Ci parę Twoich pytań z dawniejszych czasów? Też można by się pośmiać. To forum służy m.in. do udzielania porad i dokonywania zapytać. Od głupich prześmiechów są kabarety. Zanim coś palniesz, pomyśl czasem. Przecież to Twój forumowy kolega. Trudno byłoby już zliczyć, ilu, na pewno fajnych ludzi, stąd odeszło, po takich odzywkach.

 

No właśnie...

 

PS. Mam nadzieję, że wie Pan dlaczego nie piszę per Ty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój EGP leży już gotowy i czekam tylko aż śnieg stopnieje , i myślę że będzie się latać tak jak słyszę w opiniach :D może kiedyś jakiś zlot EGP-owców :D

 

 

edit : Zna ktoś może jakieś sprawdzone ustawienia spoilera ? ( mix lotek z wysokością )

myślicie że 50% będzie dobrze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW :shock: Marcin, piękne malowanie, chyba swojego na dziobie też tak ładnie przejadę jakimś niebieskim albo takim bordowym :D Kusi mnie by gdzieś walnąć żółty, ale sądzę że wyszło by to bardzo oczodajnie, szczególnie w połączeniu z niebieskim. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.