Skocz do zawartości

Easy Glider PRO


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Już po 3 lotach Easy Gliderem, z czego ostatni lot był nie za dobry. Musze chyba poprawić antenę nadajnika i regulator zmienić, bo model prawie wogóle mnie nie słucha, robi co chce, jeśli ma włączony silnik. Przy wyłączonym jeszcze lata jako tako. Wczoraj uszkodziłem troszkę krawędź natarcia w prawym skrzydle. Czy ma ktoś może jakieś sugestie czemu model reaguje z opóźnieniem na gaz, a potem już mnie nie słucha?? Lotki robią co chcą, silnik też robi co chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiliśmy test odległości od modelu razem z Oleckim75 i wszystko grało. Przy pierwszych 2 lotach myśleliśmy że to wiatr i latał dobrze. Tylko podczas ostatniego lotu zaczął świrować. Wybraliśmy miejsce takie, żeby ludzi nie było i była wysoka trawa. I było. Testy na ziemi raczej będzie trudno przeprowadzić, bo to ni to samo. Gdy robiliśmy test odległościowy (ja idę z nadajnikiem 500m dalej, a ktoś patrzy na model) to nie wykazało to żadnych niesprawności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze że wszyscy boją sie tego pytania więc dla potomności ten kąt to 5 stopni :shock: :?: znalazłem pare zdjęć i resztki EG na strychu wyjść inaczej nie chce ( kąt jest zawarty między płaszczyzną statecznika a osią płata ... teoretyczną ) , Jeżeli sie pomyliłem nie bijcie a poprawcie lub wydajcie opinie czy to prawdopodobne i jeszcze coś profil jest bardzo podobny do SD7032

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś polatałem sobie z logerem GPS żeby zobaczyć jak ten mój EGP lata.

Granica widoczności w moim przypadku to jakieś 500m. Jest to odległość z której jeszcze da się wrócić. Tu jest jakieś 420-450m i latało mi się bezproblemowo.

 

A poniżej efekty dzisiejszego latania.

mapka1u.jpg

wysokosc3.jpg

predkosc1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego logera to żadne mecyje.

Jedno piwo dziennie mniej i po miesiącu będzie kasa na to ustrojstwo. :P

Oczywiście jeszcze nie do końca go skonfigurowałem ale coś tam widać.

 

http://www.eltrox.pl/odbiornik-gps-czarny-usb-z-data-logger-dongle-p-1940.html?utm_content=1940&utm_campaign=2011-09&utm_medium=cpc&utm_source=nokaut.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz Chriss jak możesz latać z nie sprawnym sprzętem, nie rozumiem tego, sam prosisz się o nieszczęście

 

Sprzęt był sprawny i przed lotami sprawdzony, test zasięgu też był robiony. Regulator okazał się przyczyną problemu i BEC w nim prawdopodobnie nie wyrabiał. (silnik w tej konfiguracji brał 18A a regler był 30A). Bez załączonego silnika wszystko działało ale w locie na silniku co chwilę były przerwy w łączności. Teraz jest inny regler trochę mniejszy 25A z pierścieniem ferrytowym na kabelku. Odbiornik teraz też jest maksymalnie daleko od reglera (na ile to w EGP możliwe :lol: ). Teraz test zasięgu będzie robiony na załączonym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latam dość często - prawie codziennie, zawsze w drugiej połowie miesiąca. To przez pracę. Latam jak są dobre warunki czyli wiatr poniżej 3m/s. Najczęsciej po godz. 17.

Niestety wczoraj uległo awarii serwo od wysokości i zacięło się w pozycji niesprzyjającej. Mogłem tylko oglądać przez prawie 7s jak EG leci ku matce ziemi. :lol:

Kret był bardzo mocny, ale o dziwo są szanse na odbudowę, pewnie dzięki wzmocnieniom taśmą szklaną jakich dokonałem przed lotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz podać symbol

Ten loger to jekieś no name. Przepisze wszystko co na nim.

GPS Route Logger Dongle model: GT-730FL-S (Taiwan)

 

Jakie to było serwo?

D-MG16 Metal Gear 2.9kg/.08sec/18.8g

Musze powiedzieć, że z 10 szt. jakie ma to pierwsze padło. Jeszcze nie rozbierałem bo nie mam czasu teraz, ale w przyszły weekend zobacze co się stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Piszę z konkretami, bo im więcej czytam tym bardziej jestem skołowany i nie wiem co kupić :wink:

Na EGP jestem już zdecydowany, jednak nie do końca wiem, czy zdecydowałem się na dobre wyposażenie.

Silnik + regiel

serwa Hitec 2x HS-55 i 2x HS-81

pakiet Turnigy 2200mAh 3s

Kołpak z Multiplexu dedykowany do EGP

Moje pytanie, czy jest to słuszny zestaw, czy też można dobrać coś bardziej odpowiedniego w podobnej cenie? szczególnie tyczy się to silnika i regulatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.