Skocz do zawartości

Zbyt mało utwardzacza w żywicy.


KiG

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

przepraszam wszystkich wielkich konstruktorów i obiecuje ze sie wiecej nie wypowiem.

szkoda ze zamiast merytorycznych wypowiedzi, panowie wielcy konstruktorzy, skupiaja sie na wywodach typu ja jestem najmadrzejszy bo to i tamto widzialem albo znam kogos kto to widzial itp. przypomina to troche dyskusje na forach gazeta.pl a to chyba mialo byc forum lepsze jakosciowo, czy sie myle?

no nic pozdrawiam i zycze milych przechwalanek.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

unioslem sie sorki tez nie chce nikogo obrazac, chcialem zeczowo porozmawiac o ciekawych rzeczach, idzmy w tym kieruku.

(ale caly czas szukam odpowiedzi na pytanie ktore wywolaly we mnie odpowiedzi w tym watku.jesli dwuch wypowiadajacych sie konczylo MEiL, chodzilo na wyklad do dr rodzewicza, robilo przejsciowki u dr switkiewicza i dr kulinskiego to ktory z nich bedzie mial racje?

glupie nie? a jednak niektorzy w tym i nie tylko w tym watku uzywli takich argumentow)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

A co do rozpuszczania żywicy to najlepsza i sprawdzona metoda jest odmierzanie na strzykawki to jest tak mamy dwie 10ml i do jednej napełniamy 10ml żywicy a do drugiej , 1ml utwardzacza, obydwie proporcje wpuszczamy do pojemniczka i mieszamy.Strzykawki muszą myć jednakowej wielkości.

 

Pozdrawiam Artur :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do rozpuszczania żywicy to najlepsza i sprawdzona metoda jest odmierzanie na strzykawki to jest tak mamy dwie 10ml i do jednej napełniamy 10ml żywicy a do drugiej , 1ml utwardzacza, obydwie proporcje wpuszczamy do pojemniczka i mieszamy.Strzykawki muszą myć jednakowej wielkości.

 

Pozdrawiam Artur :):):)

 

Takich głupot już dawno nieczytałem ...

Jak masz dawac rady to z glową

podajesz stosunek 10:1 to podaj tu i teraz konkretnie jakiej zywicy i jakiego utwardzacza czy inicjatora to sie tyczy bo inaczej to jest wsadzanie kogoś na minę !

A co jak utwardzacz jest pastą? jak go nabrac do strzykawki? a jeśli dodajemy składniki tikso żeby nam niesciekała z pionowych ścianek formy to tez na strzykawki ? przecież wtedy zawartosć procentowa żywicy i wypełniacza tikso jest inna przy dawkowaniu inicjatora niż przy samej żywicy .

 

Rady podawajcie konkretne bo potem dzwoni człowiek który naczytał sie w internecie takiego czegos i mówi ze zrobił kadłub szybwca w pozyczonej formie ale wszystko sie lepi po 5 dniach i nie jest sztywne . Cała jego praca do smieci , zmarnowany czas ,materiał i nerwy niepotrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do rozpuszczania żywicy to najlepsza i sprawdzona metoda jest odmierzanie na strzykawki to jest tak mamy dwie 10ml i do jednej napełniamy 10ml żywicy a do drugiej , 1ml utwardzacza,
to jest to nowe twierdzenie ....

dlaczego obie mają byc 10 ? a nie 10 i 1 ? przecież taka kombinacja pozwala dokładniej dozować składniki ...

żeby nie offtopiczyć spytam czy wszystkie utwardzacze podajemy w takich samych proporcjach objętościowych ???

jak producent podał możliwe utwardzacze i dla jednego z nich dopuscił stosunek objętosci 10:1 to już jest to reguła?

 

 

dodajmy zmienne w tym równaniu :

- temperatura

-wilgotność

- wagomiar przygotowanej mieszanki ( tyle samo procentowo utwardzacza dla 20 gram co dla 2 kG ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Odgrzeję temat. Czy ktoś z Was w międzyczasie nie znalazł skuteczniejszego niż mechaniczny sposobu na rozklejenie 2 sklejonych elementów żywicą epoksydową? Mam do odklejenia drewnianą podstawę statecznika od rury węglowej i nie chcę uszkodzić rury. Gdyby podstawa została w całości też byloby dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.