Skocz do zawartości

Nielotne skrzydło.Co zrobić


damikss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panów.

Od czegoś trzeba zacząć a wiec prosze sie nie śmiać.

Wprawdzie latałem co nieco qudrokopterkami mini ale od znajomego modelarza da nauki latania na czyms co ma skrzydła otrzymałem cos takiego

 

 

Mialo pięknie latać i byc ogolnie w sam raz do nauki

Po puszczeniu z reki wali w ziemie wyglda to tak jak by przod byl za ciezki i zbyt mala moc silnikow.

To info z naklejki na skrzydleRating 4.8 V DC ,9,6 W

 

Generalnie nie wiem co jest z nim nie tak.

Podpiąłem na probe pakiet lipol bieronki o napieciu 3,7 v i to samo, przod lżejszy ale nadal nie chce leciec wali ciemie .Nie wiem czy to wina smigiel,kształtu lopat itd.Po włączeniu na ful moc czuć za nim ped powietrza ale z reki nie wyrywa.Moze ta zabawka nie lata?

 

W necie na jego temat niewiele znalazłem

tylko takie zdjecie

 

"Air tech stealch rc"

 

http://www.buzzillio...ircraft-reviews

 

Aparatura 2 kanalowa ,sterowanie tylko moca silnika . Oba silniki kreca sie w jedna strone,patrzac od tyl kręcą sie w prawo.

 

Bateria sa umieszczone w nosie modelu i chyba tam byly fabrycznie bo nie bardzo jest gdzieje umiescic.

post-13413-0-83032700-1380213802_thumb.jpg

post-13413-0-82175600-1380213934_thumb.jpg

post-13413-0-13861600-1380213998_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Też mam zabawkę samolocik sterowany dwoma kanałami, więc i małe lata :)

Napisz jak się zachowuje jak go po prostu rzucisz jak papierowy samolocik. Powinien szybować.

Taki samolot lata na zasadzie skłonów silniczków i odpowiednio wyprofilowanych skrzydeł. Przy dodaniu gazu jest przyspieszenie i jednocześnie wznoszenie. Zakręty realizowane są przez zmianę różnicy w obrotach.

 

PS. Nie napisałeś wymiarów, bo wydaje mi się, że to jest całkiem spory model.

http://youtu.be/98WC7cT5X-g

 

 

A tu masz manual ze strony producenta

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?s=&threadid=77763

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samolocik bez baterii wazy 70 gram ,same baterie waza 34 gramy.

 

Moze te baterie wcale nie maja byc na dziobie??Tylko na srodku modelu? Moze jest cos pokombinowane ale nie bardzo mozna je dac w miejsce odbiornika bo kable sa krotkie .

 

U mnie baterie sa na samym dziobie (byla tam jeszcze metalowa kula ale ja wyciagnolem, bo byl i tak za ciezki)

 

nie ma za bardzo mozliwosciu ruchu zeby przesunac pakiet do tylsa tam 2 przegrodki idealnie dopasowane jedna na pakiet z przodu druga na odbiornikprzedzielone to jest taka plastikowa przegrodka.

 

Nie mam penosci czy moj pakiet baterIi jest orginalny, bo zlacze jest recznie robione. Moze w orginale byl lzejszy i mocniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet raczej jest oryginalny, ile ma ogniw?. O kulce też jest napisane tu: http://www.rcunivers...lth-review.html

Nie pozostaje Ci nic innego jak doświadczalnie przesuwać pakiet i tą kulkę aby zobaczyć kiedy dobrze lata.

Jest tez możliwość, że pakiet jest "zdechły" i dlatego nie ma mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tez tak to wyglda czyli znaczy ze baterie maja byc na srodku a odbiornik na przodzie?(kable z silnikow sa tak krotke ze nie bardzo da sie przelozyc odbiornik na przod

 

Zdjecie male ale na nim chyba pakiet bateriii odbiornik leza jeden na drugim nie wiem czy dobrze to widze. a ta przedzialkja z przodu jest cala pusta

 

Baterie maja 4 ogniwa.

 

Pakiet po naladowaniu ma napiecie 5.4 V,Czyli toretycznie ma chyba dobre napiecie?

 

Lopaty smigiel tez mam tak samo jak na zdjeciu.Tyle ze u mnie oba smigla kreca sie w prwo ale to chyba tak ma byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyznacz wpierw SC np tym programem http://www.piotrp.de/MIX/sp.htm

Wyważ model osprzętem w-g wyników i tak przygotowany wyrzuć do lotu szybowego , jeśli będzie potrzeba podegnij w gore lub dół końce krawędzi spływu aż uzyskasz w miarę płaski lot bez tendencji do zadzierania lub nurkowania .

Nie stosuj Lipoli -elektronika nie odcina prądu w odpowiednim czasie tylko praktycznie zużywa pakiet do końca .

Jeśli możesz zastosuj pakiet z 5ciu ogniw ,widziałem w sprzedażny te modele właśnie z takim pakietem (bawiłem się kiedyś własnymi modelami wyposażonymi bebechami po takich zabawkach -dadzą rade nawet na 6.8v

)

Ciąg powinien być wyczuwalny -może nie rwać pionowo :) ale powinieneś go czuć zdecydowanie.

Zabawka jeśli działa daje radochę ale ostrzegam że nauczy cie złych nawyków w sterowaniu -to jest całkiem inny rodzaj "machania drągami" niż w normalnych nadajnikach i chyba nie opłacalna jeśli trzeba będzie inwestować np w nowe pakiety.

Do nauki się nie nadaje - jeśli model będzie dobrze wyregulowany i w pełni sprawny to lata praktycznie sam a ty tylko kierujesz gdzie ma "szybować" w lewo czy prawo.... więc nauki tu niema żadnej .

 

PS sprawdź wszystkie luty , naderwane przewody mogą powodować straty w prądzie a co za tym idzie mniejszą wydajność napędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam że pakiet jest padnięty. Napięcie na pakiecie sprawdź ale z włączonymi silnikami na max i sprawdź jak się zmienia w czasie aż do wyczerpania. Co z tego że nie podłączony pakiet daje dobre napięcie jak ma pojemność np. 30 mAh a nie 300. To są AAA ? Jeśli tak to się nie wachaj i zrób własny pakiet z aku AAA 800-1000 mAh. Jak te mniejsze to też spokojnie w elektronicznym powinieneś je dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponizej zamieszczam filmik z wczorajszych prób..

 

 

Ustawiłem skos do góry tylko cały czas pikije w ziemie.

 

Dalem pakiet7v wolta 300 mah ,lzejszy o polowe od orginalnego. Moc jest ale jak widzicie na filmiku korkociagiem w ziemie wali.

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=FV051Zkahn4&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ze smigla kreca sie oba w prawa strone nie wplywa na ten korkociag po parumetrowym locie.

 

Przylozylem kasizka oba zeby sie naproscili choc w tym styropianie raczej niewiele to pomoze.

 

Widac to na filmiku pod koniec .Na oko wyglda w granicach normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.