Skocz do zawartości

Nielotne skrzydło.Co zrobić


damikss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W oryginale są 6x3.

 

Hm sugerowalem sie opisem na stronach phenixa 742-2 bo na moim smigle nic nie pisze i tam w 2 miejscach pisali ze 6x4.Ale skoro to pewna informacja to kupie 6x3.

 

 

Pytanie ktore z tych 2 smigiel ktore podalem powyzej wybrac?

 

Sa jakies roznice w wykonianu jakosci?

 

I czy na wcisk nie bedzie spadac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam jescz jedno pytanko.

Orginalny pakiet zasilajacy to ni-mh 1100mAh 9.6 V. waga 190 gram

 

 

Czy jesl i chcialbym dodatkowy pakiet to moze to byc li pol 7.4v czy 11,1 V .Silnik jak juz pisalem ma w anych max 7.2 V .

 

 

Czy mu ogolnie moge zastosowac pakiety li pol czy muszy tulko Ni-Mh?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem maly experyment na probe podlaczylem pakiet li pol (2 polaczone pakiety z biedronki) czyli napiecie 7,4 v wszytko fajnie choc obroty silnika ciut za niskie . Tylko w momecie rozladowania bateri wszytko przestalo dzialas silnik nagle przestal sie krecic i stery przestaly reagowac. Wiec w trakcie lotu bylo by to niebezpiecznie. Na ni mh silnik przestaje sie krecic ale strey nadal dzialaja .Czyli mam rozumiec ze nawet jesli bylby to pakiet 11,1 v li pol to po rozladowaniu pakietu tez wszytko przestaje dzialac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loty tw7412-2 idą calkiem sprawnie .Ale mam problem z nowym pakietem akumulatorkow.

Kupilem identyczny pakiet jak orginalny czyli:

Shida NI-MH 9,6V1100mAh

 

Sam nie wiem czy go zle uformowalem

Pakiet po naladowaniu ma napiecie 11.78V

Ale jest problem z

pojemnoscia.

 

Formowanie robilem tak .

3 cykle roladowanie pradem 0,2 A

ladowanie pradem 0,2 A

 

I niesty zawsze ilosc pradu wpakowanego do pakietu to 950mAh do 1000mAh

 

O dziwo prad oddany przy rozladowaniu to 1200mAh

 

Delte ustawilem 11.Rozladowanie nimh na 6.4 V(0,8 V na cele)

 

Latalem juz dwa razy na tym pakiecie i dalej nie umie dobic podawanej pojemnosci.

 

Paliet po kupnie byl rozladowany.

 

Wiec nie wiem czy zle go formowalem skoro podczas rozladowaniu oddaje wiecej pradu niz podczas ladowania .Pracuje tez zauwazlnie krocej niz stry pakiet(identyczny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa się wyjaśniła .Okazało sie ze sklep modelarski ,ktory sprzedaje te pakiety 1100mAh na allegro. Sprzedaje pakiety 900 mAh jako 1100mAh, taka odpowiedz otrzymałem od ich serwisu

 

"Sprawdziliśmy akumulatory z magazynu i okazało się że wszytskie tak mają. Producent wysłał nam aku o pojemności 900 mAh zamiast 1100 mAh."

 

Na pakiecie pisze 1100 i jest nazwa Shida:)

 

Wiec nie będe nawet reklamował bo koszty wysyłki przewyższa koszty pakietu ,Swoja droga nieładnie z ich strony ze aukcja nadal wisi na allegro i wprowadzają kupujących w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.